BeataSwiatek1970

Witam wszystkich!!!! Co taka cisza tutaj ? Napiszcie jak czujecie sie po Swietach :) Chcialabym zyczyc wszystkim chorym serduszkom wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku a przede wszystkim jak najwyzszych FV pozdrawiam serdecznie Beata

Odpowiedzi znajdują się poniżej

BeataSwiatek1970

No oczywiscie miało byc EF :) Jeszcze raz pozdrawiam

JOKO IP: 127.0.0.**

Witam wszystkim
CHORYM SERDUSZKOM
ZDROWEGO NOWEGO ROKU
aby frakcja urosła nak najwięcej ,
ZDROWIA, RADOŚCI , POMYŚLNOŚCI , SZCZĘSCIA .

Adam35 IP: 127.0.0.**

Najlepszego w Nowym Roku.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Zdrowia i nie zapomnijcie walnąć dzisiaj kielona o północy.

Mynia IP: 127.0.0.**

Niech Nowy Rok przyniesie Wam radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń, a gdy się one już spełnią, niech dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens!

Patryk12

100lat żeby ten przyszły rok przyniósł wyzdrowienie nam wszystkim.... nie poddawajcie się tej jebanej chorobie pozdrawiam !!!

Patryk12

Coś tu cicho... co u was chore serduszka ?? Jakieś zmiany ?

BeataSwiatek1970

Witam co tak cicho tutaj ? Czyzby nikt juz nie zagladał na forum ?Napiszcie co słychać !!!! Mam pytanie - czy ktos z Was miał badania genetyczne w Aninie ? I czy moze ktos wie jak długo czeka sie za wynikami takich badań ? Dostałam skierowanie na badanie do Anina - podejrzenie jakiejs dystrofii !!! Pozdrawiam serdecznie odezwijcie sie serduszka :)

Patryk12

Witaj, musisz zdawać sobie sprawę ze leczenie i tak nie ulegnie zmianie jeżeli w sercu niema żadnych zmian zapalnych ani guzów będziesz dostawać leki na niewydolność serca dla nich jesteś tylko królikiem doświadczalnym do projektu także zastanów się. Jeżeli masz 30 lat lub coś koło tego to nie jest to choroba genetyczna bo generyczna się ujawnia w pierwszych miesiącach życia ...

BeataSwiatek1970

Witam do Patryk - jest wiele roznych dystrifii niektore ujawniają sie w wieku dorosłym podejrzewają u mnie dlatego ze moja mama brat i siostra mają bradykardie a ja mam zmiany patologiczne w miesniach szkieletowych i dodatni wynik badania EMG .Zdaje sobie sprawe z tego ze u mnie nic sie juz nie zmieni na lepsze ale mam dzieci i dlatego poddam sie tym badaniom zresztą nic mnie to nie kosztuje i musze to zrobic ze wzgledu na moja rodzinke :) pozdrawiam Beata

Dakarr

Cześć serducha! Forum troszeczkę zamarlo, nie dobrze. Właśnie wróciłem dopiero od lekarza. Wyniki od 3 miesięcy na tym samym poziomie. EF 51% lewa komora w skurczu i rozkurczu powiekszona o 2mm. Lekarz powiedział po echo że serducho jest w lekko naciaganej normie. Cieszę się bo w zaledwie 7 miesięcy od maja 2017 EF poprawiło mi się o 11%.

Adam35 IP: 83.26.247.**

Witam.
Mi frakcja podskoczyła do 49.
Mam nadzieję że jeszcze troszkę wzrośnie.
Wszedłem ostatnio szybkim tempem na czwarte piętro z 30kg ciężarem i jakoś specjalnie się nie zmęczyłem.

Patryk12

A u mnie grypa 39 stopni ... czuje się jak trup :(

skarabeo

Hej! Bardzo Wam dziękuję za wsparcie, ponieważ ciągle czytam Wasze posty. Bliska mi osoba, 62l., po silnym zawale (7lat temu) jest obecnie w szpitalu na badaniach(koronarografia). Frakcja wynosi 25% - niedokrwienne uszkodzenie mięśnia lewej komory. Umiark. niedomykalność zastawki mitralnej, zaburzenia funkcji rozkurczowej lewej komory o typie niepr. relaksacji. Lekarz na skierowaniu wpisał: kardiomiopatia. Frakcja przez 2lata obniżyła się o 10%. Jeżeli zostanie zdiagnozowana kardiomiopatia, to leczenie: NEBILET, ZAHRON, TRITACE I ASPIRIN CARDIO jest wystarczające? Z tego co czytam, zażywacie inne leki. Nie chcę uczyć lekarzy, nie chcę tego robić, ale wiem, że po 60-tce nie wykonuje się przeszczepów serca. Jak sprawić by podnieść tą frakcję? Jak choć trochę zmniejszyć powiększony lewy przedsionek? Na co zwrócić uwagę lekarzowi? Pomóżcie mi proszę. Poza tą bliską osobą nie mam już nikogo.

aneczka89

Witajcie. Temat kardiomiopatii i niewydolnosci serca jest mi bliski od ponad miesiąca, kiedy to mąż trafił do szpitala i rozpoznano tę chorobę. Echo serca wskazywało EF 28% a rezonans 23 % . Jak u większości z was przyczyna nie została ustalona, nawet biopsja niczego nie potwierdziła. Obecnie, po 3 tygodniach hospitalizacji mąż jest w domu. Przyjmuje leki i ma się oszczedzac. Do problemu sercowego doszedł problem z wątrobą. Enzym gttp w szpitalu wynosił 480, obecnie osiągnął wartość 600 (norma 0 -40). Lekarze rozkładają ręce. Czy ktoś z was miał podobny problem przy niewydolności serca? Czy to oznacza że krążenie się pogarsza? Dodam że mąż czuje się dobrze. Z NYHA IV przy przyjęciu z dusznosciami do szpitala został wpisany z NYHA II. Może ktoś miał podobny problem z wątrobą? Bardzo się martwimy, wynik się pogarsza i nikt nie potrafi pomóc.

Pozdrawiam!