zofia50141

Billymarks Tętniaki wykrywa się przez badanie ,echo serca pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

billymarks

Dziękuję Zofio!!!

zofia50141

Billymarks Jak coś to pytaj odpowiem chociaż nie jestem po operacji pozdrawiam

billymarks

Chciałbym tylko wiedzieć jak wykrywa się tetniaka np. aorty brzusznej. Mam niedomykalność zastawki aortalnej i nie mam tetniaka. Aorta wyszła mi 25mm. Ale tez nie wiem jaki to wymiar. Czy aorty wstepującej czy innej jej częsci. Jak wogóle tworzy się tetniak, czy jest to w dużej mierze genetyczne. Słyszałem , że tętniaki występują prawie zawsze w niedomykalności zastawek, ale jakie to zastawki? Pozdrawiam!!!

zofia50141

Billymarks Tętniak aorty brzusznej tez wykrywa się na USG Co wiem to ci odpowiem Jak tworzą się tętniaki, mnie medyk powiedział że to mam od niedomykalności zastawki aortalnej . Ale czy to prawda nie wiem Tętniaki tworzą się przy nadciśnieniu tu bym się zgodziła. U mnie właśnie to mogło go wywołać bo był okres że miałam nadciśnienie U mnie w rodzinie jestem pierwszym przypadkiem tętniaka. Co wiedziałam to odpowiedziałam. Tętniaka wykryto u mnie jak miałam 30 lat i lekarze zbagatelizowali tą sprawę a szanowny pan doktor do którego zwróciłam się o pomoc rzekł[ co się pani martwi ,będzie pani miała szybką śmierć ] Fajna odpowiedź no nie Pozdrawiam

billymarks

Dziekuję! Co za lekarz!!! Ale większość z nich pozbawiona jest współczucia, bo to taki zawód. Pozdrawiam serdecznie.

zofia50141

Billy nastaw na google i wystukaj jak powstają tętniaki i wszystko wiesz Masz tam opisane wszystkie tajniaczki Przed chwilą sama poczytałam ,pozdrawiam Celowo napisałam tajniaczki

billymarks

Chyba nie myślisz, że mam jakiegoś tętniaka tajniaka Zofia. Pewnie nie mam :) Zresztą na pewno nie mam, ale poczytać mogę:)

zofia50141

Billymarks A ty myślisz , że ja mając 30 lat przypuszczałam ze ja mam .Pamiętam jak poszłam na prześwietlenie żołądka i medyk mimowolnie zaczął od krtani ,posuwa aparat niżej niżej i stanął jak wryty i gapi się na mnie ,ja tu rozebrana głupio mi się robi [ co jest grane ] nikt nie uwierzy patrze a jemu łzy kapią ,Ubrałam się on mnie przytulił do siebie i i mówi jak się sprawa ma. Nie zapomnę,nigdy jego słów Pani ma serce 70 letniej kobiety Ale jak pisałam żaden medyk nie przywiązał do tego wagi Ale nic się nie dzieje przez tyle lat meczę się tylko ale to mi nie utrudnia życia tak bardzo to i sobie żyję. Tak ze jak nie robiłeś echa serca to sobie zrób pozdrawiam

billymarks

Dzięki Zofio. Jesteś naprawdę w porządku:) Pozdrawiam!!!!!

jenefer IP: 188.147.50.**

Witajcie co do etiologii tętniaków to również są to tzw złożone wady aortalne wrodzone. Właśnie taką wage ma moja mama. Od 3 stycznia jest w Krakowie w Klinice Jana Pawła II, póki co na bloku przedoperacyjnym przygotowują ja do zabiegu. Juz dzis była by operacja, jednak mama cierpi na rzadką przypadłośc żylaki oczodołu czekamy na konsultacjie neurologiczno-chirurgiczna.
strasznie sie boje mam nadzieje ze owa przypadłośc nie wyklucza oberacji na tetniaka!!!
Dzie wszytsko bedziemy wiedziec.
pozdrawiam Joanna

zofia50141

Jenefer witaj i dzięki Będzie dobrze na pewno .
trzymamy tu wszyscy kciuki za mamę i informuj nas co dalej . Może i ja się odważę ale gdzie tam, daleko mi do odważnych pozdrawiam

jenefer IP: 188.146.127.**

Witajcie
mama jest juz po operacji. Operował ja docent Pfitzner z Kliniki Kardiochirurgi Jana Pawła II w Krakowie. Operacja Trwała ok 6 godzin (najtrudniejsze 6 godzin mojego zycia). Teraz jest na odzdziale intenswnej terapii pooperacyjnej. Operacja przebiegła planowo jak określił docent. Teraz czekamy na unormowanie stanu. Lekarz z oddzialu intensywnej terapii okresli stanmamy jako w miare stabilny było to ok godziny po operacji. Teraz czekamy i wierzymy ze wybudzanie i powrot do zdrowia przebiegnie pomyslnie.
Dziekuje za wsparcie Zofio.

zofia50141

Jenwfer Witaj
No już macie jakiś etap za sobą, Tylko nie denerwować się i wierzyć że wszystko będzie okej A tym bardziej że stan mamy jest stabilny Proszę tylko pisz w dalszym ciągu informuj mnie, może innych zainteresowanych tym przypadkiem także ,bo jest nas tu wielu. Będzie dobrze i musi być dobrze
Pozdrawiam cie serdecznie .3maj się .Głowa do góry

jenefer IP: 188.146.159.**

Witajcie
Widziałam sie dzis z mama!!!! jestem bardzo szczesliwa!!! Mama ma sie dobrze. Wybudziała sie w nocy dokladnie nie wiem ile godzin nie mialam jeszcze okazji rozmawiac z docentem , ktory mame operowal. Wiem tylko ze mama jest pogodna, ucieszyla sie bardzo ze do niej przyszlismy chwile z nami rozmawiala ale sie meczyla wiec jej juz nie chcielismy sprawiac bolu. Dostaje w tej chwili leki wspomagajace prace serca ale przy tak powaznym zabiegu to naturalne!!!!
Nie ukrywam strach byl wielki nigdy sie tak nie balam ale docent Pfitzner to lekarz z powolania.
Droga Zofio jak tylko masz mozliwosc to polacem Ci docent Pfitznera z Krakowa.
Pozdrawiam cieplo i dziekuje za wsparcie. Bede pisala co z mama
Joanna