joot IP: 85.221.230.**

Czy ktoś może polecić lekarza w Poznaniu, który poprowadzi osobę z tętniakiem aorty piersiowej?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Maurycy IP: 77.255.40.**

Info dla użytkownika *jsta* z Siedlec.
Byłem operowany przez doktora Kuśmierczyka. ( tętniak aorty wstępującej 5,5 oraz zastawaka ) , Niedługo mija rok. Powiem krótko można się nie bać :) W aninie zresztą ekipa jest jak mi się wydaje najwyższych lotów a o ile się nie mylę przy operacji jest 2 chirurgów.
Przy okazji pozdrówka dla doktorka dzięki któremu ciesze się dziś zdrowiem.

zofia50141

Maurycy to miałeś ,szczęście ze ci się udało .
Wróciłam właśnie z pogrzebu gdzie odszedł wspaniały człowiek też podobna wada jak twoja tylko tętniak 5,7 i zastawka Operowany we Wrocławiu . .

Szkoda mi fajnych ludzi gdy odchodzą pozdrawiam

Ewa29 z Tetralogią F IP: 83.145.149.**

Zofio! Wna konferencji w Poznaniu bardzo mi się podobało. Przyjechało wiele znakomitości. Rozmawiałam z dr hab. Olgą trojnarską, przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego konferencji. Lekarze mówili, że nasze leczenie jest kosztowne i nie wiadomo, co z nami będzie, bo do tej pory nie było takiej populacji pacjentów. obecnie jest na w POlsce 144 tys., a z każdym rokiem będzie coraz więcej.
Rozmawiałam z dr.Piotrem szymańskim, który stwierdził, że my, pacjenci, mamy wymóc na Ministerstwie Zdrowia dofinansowanie kształcenia kardiologów, którzy mają się nami, dorosłymi z wadami serca, zajmować.

zofia50141

Ewa29.Nic pocieszającego dla nas czyli jak się coś stanie to hop, siup do trumienki ja do urny gdyby coś hahahaha.Ewa ale jak wymóc na ministerstwie kształcenie kardiologów bo tego nie pojmuję A chociaż przystojny ten dr. Szymański ,ale fajnie mi odpowiedział tu na forum chociaż posmutniałam po jego wypowiedzi o moim stanie zdrowia .Ale co tam póki co to żyję i ty się też nie nerwuj Ale dzięki jak coś to mnie znajdziesz tu na forum pozdrówka

Przemo IP: 46.113.215.**

Witam,

Maurycy mnie tez czeka taka operacja jak twoja. Proszę jak możesz skontaktuj się ze mną na adres p.kawecki@kzielinski.eu.
Zofio wstrzymaj tego typu ,, pocieszające informacje dla siebie *

diana

witam wszystkich miałam tętniaka aorty piersiowej 26.11 w tym roku metodą endowaskularną przeprowadzono zabieg wszczepienia implantu stent-graft zabieg trwał godzinę jeszcze czuję ból w klatce piersiowej ale jest coraz lepiej . Dostałam szanse życia zwłaszcza że mam dorastające dzieci mogę powiedzieć że jestem bardzo szczęśliwa pozdrawiam.

Przemo IP: 46.112.245.**

Witam,
ci którzy są po zabiegu tętniaka i zastawki odezwijcie się

ulek59 IP: 93.105.217.**

Co tu taka cisza zapadła? Wiele otuchy dodały mi Wasze posty! Od 4 lat wiem, że mam tetniaka aorty wstępującej. Leczę się w Zabrzu - wizyta co pół roku. Leki na nadciśnienie, na obniżenie cholesterolu.....Mam 51 lat a tętniak - 4,9. POzdrawiam wszystkich ,,naszych,, !

jenefer IP: 109.243.75.**

Witajcie
Jutro razem z rodzicami jedziemy do Krakowa do kliniki JPII. Moja mama 3 stycznia bedzie przyjeta do szpitala celem operacji tętaniaka aorty wspepującej oraz wymiany zastawki. Brak mi słow a w głowie mam zamęt chciała bym Was o tyle rzeczy zapytać i nie wiem od czego zacząć. Mama ma 53lata ok 5 lat temu pewien lekarz powiedzial mamie ze czeka ja bardzo cieżka oberacja serca, że to powazny zabie w którym na 10 operowanych osob przeżywaja 3 (!!!!!!!!!!!!!!!!!) Teraz juz ten lekarz nie prowadzi mamy jednak w momencie skierowania do szpitala te slowa zaraz mi się przypomniały. BAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAArdzo sie o mame boje.... błagam o wypowiedzi osoby w podobynym wieku jak przesżły takie operacje, czy były powikłania, jak długo trwa taki zabieg . I oczywiscie prosze o modlitwe za mame. Z góry wszytskim dziekuje

zofia50141

Jenefer napisz a jak się mama czuje mając taka wadę
Borykam się też z takim problemem jak mama ,ale mam wszystkie zastawki do wymiany i jest problem .I dlatego kardiolog nie kieruje mnie na operację Tętniak stoi w miejscu 4 lata. Musisz wierzyć ze będzie dobrze i nerwuj się Z tego co wiem to takie zabiegi trwają długo do 13 godz . ,bynajmniej w moim przypadku . Badz dobrej myśli i napisz potem co dalej proszę cie o to pozdrawiam

jenefer IP: 46.113.43.**

Tętniak obecnie ma ok 5,5-6 przez ok 5 lat był obserwowany ruszł sie w czasie ostatniego pol roku. Jesli chodzi o zastawki to mama cierpi na niedomykalnosci zastawki aortalnej i wiem ze przy okazji usuwania tetniaka bedzie naprawniana zastawka. Ogolne mamy samopoczucie było dobre, przez ostatnie kilka miesiecy troche bardziej sie meczyla i pojawialy sie czescie skoki cisnienia i mroczki przed oczami. W okolicy konca listopada profeso Jaszewsk (z Łodzi) uprzedzil mame o tym ze bedzie trzeba juz operowac i po badaniu stanu ogolnego organizmu dostala mama date przyjecia do szpitala w krakowie własnie celem operacj. Jutro jedziemy do krakowa bardzo sie boje ale wiem ze mama ma wielka chęć zycia i wierze ze bedzie wszytsko dobrze. oczywiscie jak tylko bede znala jakies szczegoly to bede pisala. Zycze duzo zdrowia i dziekuje za wsparcie

zofia50141

Jenefer Mój tętniak tez ma 5,5 ale tak jak pisałam 3 zastawki mają 3 stopień niedomykalności i praktycznie to do wymiany.W czwartek przed wigilią byłam na wizycie u medyka dużo poświęcił mi czasu, ale stwierdził nie operujemy. Widzisz ja o tez się męczę żadnych wzniesień nie pokonam ,ale np.latem jeżdżę dużo na rowerze za pozwoleniem medyka .Nie widzi nic złego ,ale żadnego pagórka nie podjadę I stale się zastanawiam ,bo nie wiem co robić zwyczajnie się boję i nic i nikt mnie chyba nie namówi na zabieg. Wierze że mamie sie uda,i będzie dobrze i dobrze że nastawienie mamy jest dobre pomodlę się za pomyślny przebieg operacji Trzymaj się i będę myślami z wami. Koniecznie napisz będę czekała ,jestem tu na forum codziennie pozdrawiam trzymam kciuki

ARGUSTO

Do PRZEMO ,jestem też ja.
Powróciłem do pracy, żyję normalnie ,zbieram info na temat zakupu aparatu do badania krzepliwości.Za dużo nie narzekać ,smutniejsze wiadomości swoje i od obcych nie zbierać do pamięci.Pozdrawia cykających i nie tylko .ARGUSTO.

billymarks

CZy tętniaka aorty piersiowej wykrywa się w echo serca????? Pozdrawiam!