malaa IP: 88.156.14.**

Witam.
Jestem 21-letnią dziewczyną, choruje na Leśniowskiego-Crohna, no ale to nie o tym..
Ostatnio po sesji, wybrałam się ze znajomymi do baru na piwo, wszystko było dobrze, wypiłam może 2 cm tego piwa i nagle (na siedząco) zrobiło mi się strasznie słabo - mrowienie dłoni, stóp. Znajomi się wystraszyli i odstawili mnie do najbliższej przychodni. Tam tylko stwierdzili trachykardię i kazali udać się do mojej przychodni.. Więc tata przyjechał po mnie taksówką i pojechaliśmy do naszej przychodni, gdzie puls się obniżył i ciśnienie też było bardzo niskie. Lekarka dała skierowanie na morfologię..
Zrobiłam tą morfologię ( serce dalej biło szybko, było mrowienie rąk, nóg, mdłości) .. okazało się, że w labolatorium się pomylili i zrobili mi ob, więc jeszcze raz poszłam na morfologię i okazało się, że jest w normie.. Wieczorem jednak musiałam jechać na pogotowie, bo serce kuło, pędziło jak na wyścigach, a ja nie mogłam oddychać. Na pogotowiu przyjął mnie lekarz, niczym dr HOUSE.. który kazał mi odpoczywać, stwierdził, że jest trachykardia, wyższe ciśnienie, ale wszystko w normie i , że to stres, lub też duży ubytek krwi (ostatnia miesiączka trwała 2 tyg.) jednak morfologia wyszła dobrze..
W zeszły czwartek lekarka wypisała mi skierowanie na THS , ale też wydaje się w porządku (norma do 4,500 - ja mam 2,500)
Dzisiejszej nocy moje serce znowu szybko biło, nie mogłam zasnąć, boje się o moje zdrowie, w przychodni dzisiaj już nie ma miejsc.
Zastanawiam się czemu żaden z lekarzy nie dał skierowania na EKG..
Serce mnie w tym momencie kuje, mam tez duszności, nie mogę zaczerpnąć do końca oddechy.

Co robić? Może ktoś miał podobny problem? :( Tą nieświadomością i stresem pogarszam sobie jeszcze mój stan, ale już nie wiem co robić.
Nigdy wcześniej nie miałam problemów z sercem.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Damian 22 IP: 92.244.41.**

Witam mam podobne objawy do twoich do tego dochodzą mi wysokie skoki cisnienia ale ogólnie jestem impulsywny , tez mam dretwienie rak ust a czasami nawet całej twarzy popadam w panike wystarczy jakas mysl i sam sie nakrecam jest mi z tym bardzo ciezko ! ale nie martw sie ! z tym sie zyje :D

No właśnie ja tez jestem newowa, tez mam te skoki ciśnienia.. Teraz serce mi bije 94/min .. eh nie wiem co robić:( W nocy próbuje spokojnie zasnąć, a nie mogę bo to serce mi wali.. Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo. A robiłeś jakies badania czy coś

popo IP: 83.4.142.**

Idź do kardiologa, badanie holtera, jak serce bije przez cała dobę, bedzie pełen obraz i jak będzie tych tachykardii dużo to lekarz da cos na obniżenie pulsu w razie potrzeby. Moze to masz od nerw teraz się nakręcasz cala tą sytuacją, dlatego serce może galopować. Moze zaserwuj sobie magnez i jakieś tabletki ziołowe na uspokojenie. Jak dopada Cie *atak* staraj sie uspokoić, nie panikować i spokojnie oddychać.

littlebunny

Magnez brałam, ale lekarz z przychodni powiedział, żebym nie brała, bo się słabo wchłania.. A ostatnio jadłam dużo bananów, pomidorów, soków bananowo-marchewkowym, orzechy, gorzka czekolada itp.
Na noc piję melisę, wczoraj też wypiłam.. i tak ni z tego ni z owego atak.
Z tym, że te serce w ogóle sie nie uspokaja , jak już zacznie to i kilka dni tak galopuje.
Chyba naprawdę muszę wybrać się do kardiologa.
Tylko się strasznie martwie :( Jeszcze w tej mojej przychodni dzisiaj miejsca nie ma, a tak do chociaż bym poszła po skierowanie do kardiologa, bo pewnie będe musiała długo czekać.

jaaakinga IP: 77.117.246.**

To kup sobie taki magnez ktory sie dobrze wchlania, taki ktory jest w polaczeniu jako cytrynian, mleczan lub asparaginian. Polecam MG B6 lub Magnokal (magnez z potasem).
Oczywiscie naturalne drogi sa zawsze najlepsze (czyli to co ostatnio jadasz). Pamietaj ze magnez potrzebuje czasu zeby sie odbudowac.
A tak dla spokoju zrobilabym Holtera, zeby wykluczyc jakies inne zaburzenia rytmu. Pewnie kardiolog da ci jakis beta bloker, ktory moze bedziesz mogla brac tylko przez jakis czas, a jak sie wszystko ustabilizuje to odstawi.

Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego i przypisał proranolol (czy jakoś tak) 10mg 2 tabl /dobe. Ktoś brał? Mam jakis straszny niepokój przed braniem leków:D więc może mnie uspokoicie?:D

Adam1994 IP: 83.28.193.**

Też jestem w trakcie diagnozy NZJ i po jednym shocie wódki miałem cisnienie 170/110 puls 120... Więc to jak najbardziej możliwe, że taki efekt ma działanie alkoholu na jelito w stanie zapalnym :/

Maxx44 IP: 185.172.86.**

Polecam klinikę Synexus i badania kontrolne u nich. Świetnie leczą tą chorobę, skutecznie co najważniejsze ! Więcej informacji na recepcji pod numerem telefonu 22 899 89 87

Twoja odpowiedź