aga IP: 83.4.192.**

Ponawiam pytanie!Czy ktoś wie coś wiecej na temat KRIOABLACJI???pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Danuta IP: 83.238.85.**

Tylko szpital uniwersytecki w Bydgoszczy potrafi tego dokonać, a co to jest to wpisz w google. To lepsze niz nieodwracalna ablacja metodą przypalania. To najnowoczesniejszy sposób na arytmię i najbardziej bezpieczny.

Amadea IP: 62.69.202.**

Nie wiem czy to to samo co krioablacja, ale w wyposażeniu innych pracowni elektrofizjologicznych jest coś takiego jak cewnik chłodzony. U mnie go stosowano oprócz przypalania.

Ewa IP: 83.238.85.**

Nie to samo bo to chłodziło a nie mroziło. Tylko Bygdoszcz to robi

abisynka IP: 81.190.68.**

a napewno jest bezpieczny i odwracalny? pytam bo bardzo się boję zwykłej ablacji. mielei mi zrobić modyfikację węzła zatokowo-przedsionkowego i ten zabieg bardzo rzadko robią bo za duzo powikłań - np rozrusznik :(. głownie z tego powodu stchórzyłam i nie poszłam. gdyby ten zabieg był odwracalny to bym zaryzykowała.
czy ktoś to już miał robione? i z jakim skutkiem?

kozar

Abisynko!
Co ty wyrabiasz. *Zwykla * ablacja też jest dla ludzi. To naprawdę nie jest nic strasznego. Dostajesz przecież środki przeciwbólowe. A przy *przypalaniu* odpowiednio zwiększaja dawkę. Dla twojej żyły nie ma znaczenia, czy wtykają elektrodę, czy krioaplikator.

abisynka

kozar :)
och wiem że jestem panikara ale co do lekówprzeciwbólowych i innych to jest problem bo na wiele leków jestem uczulona. i tu jest problem. obecnie biorę aulin przeciwóblowo 6-10 tabletek na dobę (tylko przy okresie). tramal, mefacit, paracetamol. ibuprom. pyralgin - jetsem uczulona. ketonal - brałam już po 200 mg co 2 godz i już nie działa. nie wiem co by musieli mi dać - chyba morfinę o ile też nie byłabym uczulona. dlatego chcą mi zrobić zabieg bo na betablokery mam uczulenie. małe dawki nie działają i jest problem.na każdy lek muszę mieć wczesniej robione testy a i to nie zawsze coś daje bo czasemdopiero po kilku dawkach dopiero dostaję uczulenie. koszmar.
no pozatym jestem panikara jeżeli chodzi o jakie kolwiek zabiegi i panicznie boję się igieł - nawet do biopsji musieli mnie uśpić.
no ale pytam o tę krioablację czy to jest zabieg odwracalny? jak tak to bym się zdecydowałą. zwykła ablacja jest nieodwracalna i mogą mi coś za bardzo przypalić - lekarze mnie za bardzo uświadomili i są pewni że po tym zabiegu będe potrzebowałą stymulator do stałej stymulacji - a toi też ma swoje skutki uboczne. gdyby to był zabieg odwracalny do bym natychmiast się zgłosiła. na razie si męczę z tętnem 120-200 przez prawie 24 h/dobę i mam nadzieję zę może w końcu wymyślą coś innego.
pozdrawiam abisynka

Mariusz IP: 79.162.9.**

Czy ktoś miał robioną krioablację w Bydgoszczy? Słyszałem że ona jest na razie w fazie badań? Jak ona wygląda?

Dyda IP: 83.238.85.**

Są zapisy jak wszędzie trzeba mieć skierowanie do poradni zaburzeń rytmu serca w Bydgoszczy szpital Uniwersytecki

A IP: 82.210.138.**

Witam,
Pierwszą pacjentką, której przeprowadzono krioablację w Polsce jest moja mama.

A IP: 83.8.49.**

Proszę napisz coś więcej na temat zabiegu krioablacji. Może Twoja Mama będzie tak uprzejma i przekaże nam informację gdzie był przeprowadzony ten zabieg na czym polegal, a przede wszystkim czy był skuteczny. Z góry dziękuję i życzę Wam dużo zdrowia

A IP: 82.210.138.**

Witam,
Zabieg odbył się 17.04.2008 w Szpitalu AM na ul. Banacha oddział kardiologi. Na pewno był mniej inwazyjny niż ablacja. Po zabiegu mam czuła się lepiej, jak powróci do sił to może sama coś napisze. Pozdrawiam

A IP: 83.27.179.**

Witam
serdecznie dziękuję za otrzymaną wiadomość. Rozumie, że 2 dni po zabiegu za wcześnie jest na jakiekolwiek informacje. Cieszę się, że Mama czuje się lepiej i życzę Jej szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że po okresie rekonwalestencji Mama osobiście lub za Twoim pośrednictwem przekaże więcej szczegółów na temat choroby, samego zabiegu i jego efektów. łączę pozdrowienia.

majka IP: 83.8.0.**

A
Przepraszam, że nadal zadręczam Cię pytaniami, ale dla mnie jest to bardzo ważny temat. Dręczą mnie również myśli jak czuje się Twoja Mama po zabiegu. życzę Wam zdrowia i wytrwałości.

edynia IP: 77.223.204.**

Witam!

Ja jestem po ablacji w Inst. Kardiologii w Aninie i mam mieć robioną krioablację węzła zatokowego - też tam - przez kochanego prof. Walczaka. Wiem że robią to tam już od dawna i z dobrym skutkiem więc nie tylko w Bydgoszczy. Idę na zabieg za ok. 3 mies. Pozdrawiam wszestkich częstoskurczliwych!:-)))