avatar
aga IP: 83.4.192.**

Ponawiam pytanie!Czy ktoś wie coś wiecej na temat KRIOABLACJI???pozdrawiam

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Danuta IP: 83.238.85.**

Tylko szpital uniwersytecki w Bydgoszczy potrafi tego dokonać, a co to jest to wpisz w google. To lepsze niz nieodwracalna ablacja metodą przypalania. To najnowoczesniejszy sposób na arytmię i najbardziej bezpieczny.

avatar
Amadea IP: 62.69.202.**

Nie wiem czy to to samo co krioablacja, ale w wyposażeniu innych pracowni elektrofizjologicznych jest coś takiego jak cewnik chłodzony. U mnie go stosowano oprócz przypalania.

avatar
Ewa IP: 83.238.85.**

Nie to samo bo to chłodziło a nie mroziło. Tylko Bygdoszcz to robi

avatar
abisynka IP: 81.190.68.**

a napewno jest bezpieczny i odwracalny? pytam bo bardzo się boję zwykłej ablacji. mielei mi zrobić modyfikację węzła zatokowo-przedsionkowego i ten zabieg bardzo rzadko robią bo za duzo powikłań - np rozrusznik :(. głownie z tego powodu stchórzyłam i nie poszłam. gdyby ten zabieg był odwracalny to bym zaryzykowała.
czy ktoś to już miał robione? i z jakim skutkiem?

avatar
kozar

Abisynko!
Co ty wyrabiasz. *Zwykla * ablacja też jest dla ludzi. To naprawdę nie jest nic strasznego. Dostajesz przecież środki przeciwbólowe. A przy *przypalaniu* odpowiednio zwiększaja dawkę. Dla twojej żyły nie ma znaczenia, czy wtykają elektrodę, czy krioaplikator.

avatar
abisynka

kozar :)
och wiem że jestem panikara ale co do lekówprzeciwbólowych i innych to jest problem bo na wiele leków jestem uczulona. i tu jest problem. obecnie biorę aulin przeciwóblowo 6-10 tabletek na dobę (tylko przy okresie). tramal, mefacit, paracetamol. ibuprom. pyralgin - jetsem uczulona. ketonal - brałam już po 200 mg co 2 godz i już nie działa. nie wiem co by musieli mi dać - chyba morfinę o ile też nie byłabym uczulona. dlatego chcą mi zrobić zabieg bo na betablokery mam uczulenie. małe dawki nie działają i jest problem.na każdy lek muszę mieć wczesniej robione testy a i to nie zawsze coś daje bo czasemdopiero po kilku dawkach dopiero dostaję uczulenie. koszmar.
no pozatym jestem panikara jeżeli chodzi o jakie kolwiek zabiegi i panicznie boję się igieł - nawet do biopsji musieli mnie uśpić.
no ale pytam o tę krioablację czy to jest zabieg odwracalny? jak tak to bym się zdecydowałą. zwykła ablacja jest nieodwracalna i mogą mi coś za bardzo przypalić - lekarze mnie za bardzo uświadomili i są pewni że po tym zabiegu będe potrzebowałą stymulator do stałej stymulacji - a toi też ma swoje skutki uboczne. gdyby to był zabieg odwracalny do bym natychmiast się zgłosiła. na razie si męczę z tętnem 120-200 przez prawie 24 h/dobę i mam nadzieję zę może w końcu wymyślą coś innego.
pozdrawiam abisynka

avatar
Mariusz IP: 79.162.9.**

Czy ktoś miał robioną krioablację w Bydgoszczy? Słyszałem że ona jest na razie w fazie badań? Jak ona wygląda?

avatar
Dyda IP: 83.238.85.**

Są zapisy jak wszędzie trzeba mieć skierowanie do poradni zaburzeń rytmu serca w Bydgoszczy szpital Uniwersytecki

avatar
A IP: 82.210.138.**

Witam,
Pierwszą pacjentką, której przeprowadzono krioablację w Polsce jest moja mama.

avatar
A IP: 83.8.49.**

Proszę napisz coś więcej na temat zabiegu krioablacji. Może Twoja Mama będzie tak uprzejma i przekaże nam informację gdzie był przeprowadzony ten zabieg na czym polegal, a przede wszystkim czy był skuteczny. Z góry dziękuję i życzę Wam dużo zdrowia

avatar
A IP: 82.210.138.**

Witam,
Zabieg odbył się 17.04.2008 w Szpitalu AM na ul. Banacha oddział kardiologi. Na pewno był mniej inwazyjny niż ablacja. Po zabiegu mam czuła się lepiej, jak powróci do sił to może sama coś napisze. Pozdrawiam

avatar
A IP: 83.27.179.**

Witam
serdecznie dziękuję za otrzymaną wiadomość. Rozumie, że 2 dni po zabiegu za wcześnie jest na jakiekolwiek informacje. Cieszę się, że Mama czuje się lepiej i życzę Jej szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że po okresie rekonwalestencji Mama osobiście lub za Twoim pośrednictwem przekaże więcej szczegółów na temat choroby, samego zabiegu i jego efektów. łączę pozdrowienia.

avatar
majka IP: 83.8.0.**

A
Przepraszam, że nadal zadręczam Cię pytaniami, ale dla mnie jest to bardzo ważny temat. Dręczą mnie również myśli jak czuje się Twoja Mama po zabiegu. życzę Wam zdrowia i wytrwałości.

avatar
edynia IP: 77.223.204.**

Witam!

Ja jestem po ablacji w Inst. Kardiologii w Aninie i mam mieć robioną krioablację węzła zatokowego - też tam - przez kochanego prof. Walczaka. Wiem że robią to tam już od dawna i z dobrym skutkiem więc nie tylko w Bydgoszczy. Idę na zabieg za ok. 3 mies. Pozdrawiam wszestkich częstoskurczliwych!:-)))