aga1050

Witam,
u mojej rocznej córki pediatra zauważył nierówne bicie serca, pierwszy kardiolog stwierdził lekką arytmię (nieregularność jedną na 30 uderzeń) i że mała z tego wyrośnie, z kolei drugi llekarz tydzień później stwierdził nieregularność raz na 3 uderzenia, niedomykalność zastawki mitralnej zapalenie mięsnia serca i skierował nas do szpitala Wyszyłyśmy z niego z utrzymującą się arytmią, reszta ok. Obecnie mała jest po leczeniu antybiotykami i przyjmuje potas oraz magnez. Jezeli nie będzie poprawy kardiolog zapisze jej leki na arytmie. Mam tylko pytanie: czy możliwe by arytmia rozwinęła się tak bardzo w ciągu niespełna tygodnia? dodam tylko że moja córka nie ma żdnych objawów, jest radosnym, żywym dzieckiem i nic przez ten tydzień się z nią nie działo. Będę wdzięczna za odpowiedź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kardiolog Marek Kośmicki

Witam Agę,

Szereg zaburzeń rytmu (arytmia) nie utrzymuje się stale, tylko jest napadowa. Dlatego stan stwierdzany w jednym tygodniu, nie zawsze musi się powtarzać w następnym.

lidaaaa IP: 91.222.116.**

Polecałbym ciśnieniomierz Senior Sanity. Kupowaliśmy to rodzicom jakiś czas temu. Na duży plus tutaj jest, że mankiet nie uciska zbyt mocno ręki. Zazwyczaj z tymi ciśnieniomierzami to jest tak, że podczas pompowania prawie rękę miażdży. Tutaj jest inaczej.

Dankarot IP: 188.114.85.**

Mogę podpowiedzieć coś od Sanity, sama korzystam z Simple. Nie jest z tych najdroższych a jeśli chodzi o napełnianie mankietu to bardzo szybko sobie radzi. Największy plus bym chyba jednak postawiła przy trwałość – na jednych bateriach można bardzo długo mierzyć, na pewno nie bez znaczenia jest tryb oszczędzania energii który działa.

irenka1990 IP: 188.114.85.**

Zamawiałam w internetach ciśnieniomierz Simple do siebie do domu niedawno i działa oki, tak jak to miał w opisie – szybki, mały, dokładny.

dart IP: 127.0.0.**

Z takich lżejszych i bardziej poręcznych to jest nasz automat Sanity Simple, można go spakować w parę chwil i zabrać ze sobą wszędzie.

kormoran IP: 127.0.0.**

Widzę ,że regularnie co kilka tygodni tutaj wracacie dziady z tą głupią reklamą tych swoich niby najlepszych ciśnieniomierzy...

Twoja odpowiedź