avatar
aga1050

Witam,
u mojej rocznej córki pediatra zauważył nierówne bicie serca, pierwszy kardiolog stwierdził lekką arytmię (nieregularność jedną na 30 uderzeń) i że mała z tego wyrośnie, z kolei drugi llekarz tydzień później stwierdził nieregularność raz na 3 uderzenia, niedomykalność zastawki mitralnej zapalenie mięsnia serca i skierował nas do szpitala Wyszyłyśmy z niego z utrzymującą się arytmią, reszta ok. Obecnie mała jest po leczeniu antybiotykami i przyjmuje potas oraz magnez. Jezeli nie będzie poprawy kardiolog zapisze jej leki na arytmie. Mam tylko pytanie: czy możliwe by arytmia rozwinęła się tak bardzo w ciągu niespełna tygodnia? dodam tylko że moja córka nie ma żdnych objawów, jest radosnym, żywym dzieckiem i nic przez ten tydzień się z nią nie działo. Będę wdzięczna za odpowiedź

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
kardiolog Marek Kośmicki

Witam Agę,

Szereg zaburzeń rytmu (arytmia) nie utrzymuje się stale, tylko jest napadowa. Dlatego stan stwierdzany w jednym tygodniu, nie zawsze musi się powtarzać w następnym.

avatar
lidaaaa IP: 91.222.116.**

Polecałbym ciśnieniomierz Senior Sanity. Kupowaliśmy to rodzicom jakiś czas temu. Na duży plus tutaj jest, że mankiet nie uciska zbyt mocno ręki. Zazwyczaj z tymi ciśnieniomierzami to jest tak, że podczas pompowania prawie rękę miażdży. Tutaj jest inaczej.

avatar
Dankarot IP: 188.114.85.**

Mogę podpowiedzieć coś od Sanity, sama korzystam z Simple. Nie jest z tych najdroższych a jeśli chodzi o napełnianie mankietu to bardzo szybko sobie radzi. Największy plus bym chyba jednak postawiła przy trwałość – na jednych bateriach można bardzo długo mierzyć, na pewno nie bez znaczenia jest tryb oszczędzania energii który działa.

avatar
irenka1990 IP: 188.114.85.**

Zamawiałam w internetach ciśnieniomierz Simple do siebie do domu niedawno i działa oki, tak jak to miał w opisie – szybki, mały, dokładny.

avatar
dart IP: 127.0.0.**

Z takich lżejszych i bardziej poręcznych to jest nasz automat Sanity Simple, można go spakować w parę chwil i zabrać ze sobą wszędzie.

avatar
kormoran IP: 127.0.0.**

Widzę ,że regularnie co kilka tygodni tutaj wracacie dziady z tą głupią reklamą tych swoich niby najlepszych ciśnieniomierzy...

Twoja odpowiedź