avatar
dotty IP: 83.29.168.**

Tak, to jest dość dobry, ale jednak szacunek. Dlatego dopuszcza sie nieco wyższe wartości.RAP przyjmuje się dla osób z obrzękami 10 mmHg, a dla pozostałych 5 mmHg.
Twoje RTG na pewno idealne nie jest, mnie wydaje się bardziej prawdopodobne, że ciśnienie było podniesione z powodu jakiegoś zapalenia oskrzeli (?). Tak naprawdę to lepsza prognoza, bo to by znaczyło, że albo może już sie obniżyło (albo obniży się po wyleczniu tej pierwotnej choroby).

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

ja to licze według tego wzoru i za cholere nie chce wyjsc mi 36:)
przepływ miałam 2,6 m/s.
o nieidelanym wyniku RTG tez nic nie wiem hehehe. jakis koszmar. mam sie najwyrazniej sama diagnozowac i moze jeszcze sama leczyc.

avatar
dotty IP: 83.29.168.**

*lekko wzmozony rysunek okołooskrzelowy w dolnej częsci obu płuc*
4*2,6*2,6+5 = 32
widać ktoś przyjął, że RAP masz 9 mmHg ;P

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

to juz tez odkryłam:P

tylko why nie 5?

nie mam obrzeków

avatar
dotty IP: 83.29.168.**

A tego to ja juz nie wiem. Na echo idziesz wcześniej czy czekasz o wyznaczonego? Ja bym się przeszła wczśniej żeby się nerwicy nie nabawić (jeżeli podejrzewasz PPAH).

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

ide prywatnie wcześniej, ale zakładając, że jestem strzępkiem nerwów nie wiem czy mi tam ten opór juz nie wzrósł.

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

a przede wszystkim dopytac lekarza, o co w tym wszystkim chodzi i czemu jedni ignoruja, a drugi straszy. i jeszcze się przejade do szpitala w którym byłam, bardzo znany oddział w moim miescie:P

avatar
dotty IP: 83.29.168.**

Im wczesniej tym lepiej dla twoich nerwów. Ale jeśli tamto echo było bardzo niedawno wykonywane (1-2 tygodnie) to większy sens miałoby poczekanie jeszcze ze 2 tygodnie chociaż (i przeleczenie infekcji jeśli jakąś masz).

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

byłam u stomatolog, laryngologa, tam nic nie ma, ewentualnie jeszcze reuamtolog. ale ja bede chciała wymusic żeby ten lekarz mnie pokierował, ja nie jestem jakąś tropicielką, oni powinni to zbadać w szpitalu. Najchętniej połozyłabym się do Ochojca i niech ktos mnie w koncu porządnie zbada. ale boję się, że mnie zbędzie, chyba, że wynik znów będzie nieciekawy. Wiesz na leczenie ewentualnego NP ludzie trafiają dopiero z cisnieniem 50+ oraz przeciżaeniem ewidentnym prawej komory czy to w ekg czy to w echo. wcześniej trudno doprosić się o cokolwiek, bynajmniej takie doświadczenia miewały osoby z wątku-pierwotne nadcisnienie płucne

jednego nie rozumiem, jesli fala zwrotna się zmniejsza to cisnienie tez?niekoniecznie, bo jedna osóbka miała tu falę 2,7 m/s, a cisnienie wyliczone na 28mmHg więc...
ech, no ja się nie znam, to sa laickie spekulacje.,

avatar
dotty IP: 83.29.168.**

*Wiesz na leczenie ewentualnego NP ludzie trafiają dopiero z cisnieniem 50+ oraz przeciżaeniem ewidentnym prawej komory czy to w ekg czy to w echo. wcześniej trudno doprosić się o cokolwiek, bynajmniej takie doświadczenia miewały osoby z wątku-pierwotne nadcisnienie płucne.*

Wiem.

*jednego nie rozumiem, jesli fala zwrotna się zmniejsza to cisnienie tez?*
Zazwyczaj tak. Ale można nawet nie mieć fali zwrotnej, a mieć nadciśnienie (ale jest to bradzo rzadkie).

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

czy to znaczyłoby, że chorzy z NP maja w wiekszosci niedomyalnośc trójdzielną?a jesli tak, to czy wynika ona własnie z NP? bo izolowana niedomykalnosc TV jest rzadkoscia...

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

w kazdym razie mozna miec niedomyalnosc trójdzelna, a nie miec NP. tak to chyba leci w druga stronę, heheh

avatar
dotty IP: 83.29.168.**

Tak w większości mają i sie ona zwiększa wraz z nadciśnieniem. Lekarz u którego byłaś ostatnio nastraszył cię, bo nie miał pełnych informacji i podejrzewał pierwotne nadcisnienie, ale to jest mniej prawdopodobne niż nadciśnienie związane z jakąś inna chorobą (astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli, choroba zakrzepowo-zatorowa - mozliwa po zabiegu).


http://www.interna.republika.pl/krwionosny/trojdzielna.html

Niewielkie niedomykalności moga się zdarzyć zawsze, ale te poważniejsze są najczęściej wynikiem wad wrodzonych anomalia Ebsteina, gorączki reumatycznej, czy chorób tkanki łącznej.

avatar
dotty IP: 83.29.168.**

*W kazdym razie mozna miec niedomyalnosc trójdzelna, a nie miec NP. tak to chyba leci w druga stronę, heheh*

Oczywiście, że można. Ale ze wzoru i tak będzie wychodzić ;P

avatar
Gabi33 IP: 79.175.229.**

no właśnie, niedomykalnośc trójdzielna jest następstwem innych wad lub w wyniku rozstrzeni prawej komory, hmm. można zwyczajnie oszalec od tego wszystkiego!