kasia IP: 193.27.193.**

dzien dobry mam do panstwa pytanie bo jestem juz zaniepokojona a na wizyte lekarska musze jeszcze troche poczekac. chodzi o to ze kiedy sie budze po snie w czasie dnia (a czasem takze nawet bez snu) mam bardzo przyspieszone tetno(ponad 110) zawroty glowy i czuje slabosc..nie ma to zwiazku ze spozyciem posilku przed snem wysilkiem ani temperatura w pokoju(tzn nie zauwazylam zadnej prawidlowosci). poza tym czasem zdarza sie ze odczuwam nagle bez wyraznego powodu i wcale nie podczas wysilku jakby jedno silne uderzenie serca ale takie dodatkowe.. cisnienie mam raczej w normie 70-80/110-120 i zawsze takie mialam. wyniki krwi dobre. hormony tarczycy tez. przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. o co moze chodzic? nie prosze o diagnoze internetowa bo wiem ze to nie jest mozliwe dokladnie ale chcialabym wiedziec czego sie spodziewac przy wizycie a ta mam dopiero za 3 miesiace bo u mnie w miescie takie kolejki a prywatne badania kosztuja:( prosze o PPOOOMOCCCCC i z gory dziekuje:)

Odpowiedzi znajdują się poniżej

kasia IP: 193.27.193.**

aha zapomnialam dodac- mam 20 lat prowadze srednio aktywny tryb zycia (tzn gram raz w tygodniu w siatkowke i mieszkam na IV pietrze:P ) waga raczej w normie ze skokami do lekkiej nadwagi.nigdy nie mialam wczesniej klopotow z sercem a w mojej rodzinie zdarzaly sie przypadki problemow z cisnieniem ale poza tym zadnej niespotykanej wady...

Sandra IP: 213.77.165.**

tez mam wysokie tętno.. mam 17 lat, troche popalam, tabletek nie przyjmuję, cisnienie mam podobne.. napisze cos wiecej w weekend, bo w piatek wszystko sie okaze... zyjesz w stresie?

LK IP: 91.146.200.**

ja tez mam z tym problem tylko ze ja mam w spoczynku rowne 150 uderzen serca na minute troche mnie to przezraza ze dlugo na tym plsie nie pociagne pale fajki troche popijam ale to zadko i nie wiem co mam robic
wchodze na 1 puietro po schodach i na gorze umieram ze zmeczenia

Albert IP: 79.184.248.**

Odświeżam temat bo nikt się nie wypowiedział a mnie również dotyczy ta dolegliwość.

kasia IP: 80.54.27.**

ja rowniez budze sie z podwyzszonym tetnem, mam niskie cisnienie i sporo roznych dolegliwosci jedank jesli o mnie chodzi to mam stwierdzona niedomykalnosc zastawki z wypadaniem platkow i stad te objawy. byc moze u ciebie tez jakis problem z sercem, ale rownie dobrze moze to byc cos innego...niestety musisz czekac na wizyte bo kardiolog dopiero po badaniu bedzie mogl cos orzec pozdrawiam

on_20 IP: 95.41.222.**

to od papierosów one podnoszą ciśnienie

L. IP: 77.237.20.**

Kasia, a jakie tabletki bierzesz? ja też mam problem z przyspieszonym biciem serca podczas snu, a także podczas leżenia, czuje ogólne osłabienie i to dodatkowe uderzenie serca od czasu do czasu. Poza tym co jakis czas odczuwam gniecenie w klatce piersiowej. Biorę Yasmin. Jak mozesz to napisz, co powiedzial Ci lekarz. Z góry dziekuję.

casta IP: 85.222.4.**

Budzi mnie od czasu do czasu regularne kołatanie, takie ok. 100/min, ale zdarzyło się i 120. Kardiolożka twierdzi, że to może być od pigułek antykoncepcyjnych, ginekolożka - że gdyby tak było, to byłabym pierwszym takim przypadkiem w jej karierze. Rytm jest zatokowy, nie wygląda to na napadowy częstoskurcz. Komuś się udało stwierdzić, czy nocne kołatania mogą być spowodowane antykoncepcją?

kasia1886 IP: 78.8.99.**

Kołatanie serca po przebudzeniu się w dzień to dolegliwość wielu osób, wiąże się z nagłym spadkiem ciśnienia(hipotonia ortostatyczna) też tak często mam.Kiedyś przez kilka dni miałam serce w gardle i kołatanie ale to było spowodowane tabletkami anty, myślałam ,że umieram, jak odstawiłam było ok.Póżniej jeszcze parę razy próbowałam innych tabletek a nawet krążka o najmniejszej dostępnej dawce hormonów ale za każdy razem bylo tak samo.

Kamil 106 IP: 77.91.14.**

Zaburzenia lękowo-nerwicowe.W zadnym wypadku nie mają znaczenia tabletki.

sam IP: 88.220.43.**

Witam ,nie wiem czy o takie wlasnie objawy i w ogole dolegliwosci chodzi ale ja mam cos takiego ze przed samym zasnieciem w momencie kiedy czlowiek powiedzmy *odlatuje* wchodzi w jakas pierwsza faze snu (nie wiem nie znam sie na tym) budzi mnie znacznie przyspieszone tetno i kołatanie,jest to dosyc stresujace choc po chwili (kilku minutach ustaje na szcescie) aczkolwiek czuje ze cos jest nie tak ,ponowne zasniecie jest juz trudne bo czlowiek sie stresuje tym ,przechodzi samo ale pojawia sie kilka razy w roku ,jestem po 30tce i prowadze raczej normalny tryb zycia

krakus IP: 127.0.0.**

Kurcze młodzi ludzie i takie problemy, nie żałujcie pieniędzy trzeba iść do lekarza, dwóch trzech. Ja mam 48 lat tętno zaraz po obudzeniu 44, jak wstanę i stoję 67

Szczypek

Ja budzę się w nocy ok 3 codziennie i już nie moge zasnąć. Zaraz mi serce wali puls ok100. Badania wszystkie ok. Prawdopodobnie mam nerwicę.od tygodnia biorę trittico na noc ale jeszcze nie zadziałał chyba.

janosikowy IP: 83.23.79.**

Poróbcie koniecznie testy na alegrie pokarmowe, bo objawy bywają tu też podobne.
albo wykluczcie na pare dni całkowicie gluten i laktoze, + inne alergeny, orzechy, cytrusy itd. i sami zobaczcie, czy nastąpiła poprawa.
lekarze g... wiedzą, na alergiach się kompletnie nie znają ! (to jest porażające....)
a to współczesna plaga i może Ci nagle spotkać czy masz 15, 30 czy 40 lat.
w 1 kolejności stawiałbym na alergie pokarmowe.
ja po zjedzeniu orzeszków ziemnych w nocy tętno 110, nie mogłem spać i szum w uszach.
często wyraźnym sygnałem jest to, że coś jesz i swędzi nos i klatka piersiowa, masz serie kichnięć, ale to jak już jest nasilona alergia.
ja tak miałem po piwie i orzeszkach.
sporo jest bezobjawowych, a powoduje stany zapalne w organizmie.
wiele sygnałów jest nieoczywistych, trudnych do wychwycenia.
zła praca żołądka jest ściśle związana z sercem, jak powiedział 1 mądry kardiolog, jak w jelitach jest źle, to może objawić się problemami kardio.
Jest też b. dobra książka amerykańskiego kardiologa D. Wiliams-Dieta bez pszenicy* badał to zjawisko i przypadki alergii i wpływu na prace serca.
Sprawdźcie koniecznie alergie. Samemu trudno je wychwycić albo obserwujcie organizm, gdy wykluczycie alergeny. jak się poprawi po paru dniach / tygodniu / czy 2 tygodniach to sprawa jasna.

Twoja odpowiedź