Ewa33zToF IP: 83.145.149.**

O rentę zawsze można się starać, ale ZUS to twardy przeciwnik. Mnie się jednak udało dostać na stałe rentę, ale socjalną, dla tych, u których całkowita niezdolność do pracy powstała w dzieciństwie lub przed ukończeniem 26 lat.
Od dzieciństwa miałam orzeczenie o niepełnosprawności, ostatnio, od kilaku lat, znowu w stopniu umiarkowanym, do tego na stałe.
Mnie kiedyś też czeka wymiana aorty (obecnie średnica ok. 5,3 cm) i może zastawki aortalnej, a przy okazji wymiana zastawki płucnej, bo obecna ma już 15 lat, ale jest jeszcze w dobrym stanie.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Ewa33zToF IP: 83.145.149.**

Acha! Gdy starałam się o tę rentę socjalną, byłam z 12 lat po ostatniej, trzeciej operacji serca.

dziubek IP: 77.252.154.**

Jestem już po operacji 7 lat wymiana aorty wstępującej i plastyka zastawki dwupłatkowej , to co przeczytałem jest prawdą serduszko strasznie się tłucze , mam zawroty głowy i duszności , co do renty tak ZUS nie chce dawać to jest prawda , chociaż mam całkowicie niezdolny do pracy i jestem na rencie , zobaczymy jak długo . w sanatorium byłem 2007 r , 2009 r , 2010 r 2011 r 2012 r , teraz czekam i już jestem w kolejce nr 8 tyś

Red 178 IP: 92.55.194.**

Witam. Jestem prawie rok po operacji tętniaka aorty wstępującej. Mocne bicie serca miałem od razu po operacji, teraz trochę mniej. Trzeba się przyzwyczaić.

kruk75 IP: 10.66.112.**

Ja jestem 8 miesięcy po plastyce zastawki aortalnej i wstawieniu protezy aorty wstępującej i tak jak pisali poprzednicy u mnie także słyszę swoje serce, tzn może nie samo serce, bo odgłos słychać wyżej tak na wysokości barku. Podejrzewam, że podczas przepływu krwi przez sztuczną część aorty powstaje jakieś echo.
U mnie ten odgłos słychać mocno jak nabiorę dużo powietrza do płuc i wstrzymam oddech (wygląda to tak jakby płuco opierało się o serce czy aortę i rezonowało), dodatkowo nie zasnę na boku bo wtedy ten odgłos mi przeszkadza, muszę zasypiać na plecach, jednocześnie szukając takiego ułożenia głowy aby zmniejszyć ten *hałas* :)

gogam IP: 83.5.132.**

Jestem po operacji wymiana zastawki aortalnej na sztuczna i kawalka aorty ze względu na tętniaka 5,5 cm,opracja byla 2 miesiace temu,mam pytanie czy mam nosic kamizelke ,jak tak to kiedy i czy mozna juz spac na boku.

gogam IP: 83.27.51.**

Witam. Na moje pytania nikt nie odpowiedział ale co do poprzedniego watku to u mnie jak mocno oddychne to też czuje mocne bicie serca jakby sie od czegoś odbijało,jestem 2 miesiące po operacji jakos ciągle boje sie spac na boku ,lepiej mi jest na lewym,ale więcej śpie na wznak .A jeszcze moje pytanie w sprawie kamizelki czy długo ją ubieraliscie i czy tak na co dzien czy np.tylko na spacer czy do samochodu .Ja mam 48 lat czuje się dobrze ,a kontrole mam w krakowie we wrzesniu,jak by ktos chcial cos zapytać to proszę pisać odpowiem.pozdrawiam.

maria firlej IP: 185.14.148.**

Mój mąż miał operację 05.05 2017 w Katowicach ( Ochojec).
Operacja powiodła się. Ale od samego początku miał podobne *objawy* tętna, bicia serca, trudno to określić, w górnej części klatki piersiowej, tuż pod lewym obojczykiem w kierunku mostka. Zgłaszał w oddziale, ale odpowiedzi były zbywające:* to jest krótko po operacji, przecięte osierdzie, wszystko wróci do normy*. Został wypisany .
Po dwóch tygodniach zadzwoniłam do profesora, który męża operował i usłyszałam odpowiedź: * niech mąż za bardzo nie wsłuchuje się w swój organizm*. To było wszystko. * Tętnienie * trwa nadal. Ja słyszę z odległości 2m. Czasami trochę mniej, w zależności od pozycji ciała. Siedząc Głośniej,kiedy wstaje z łóżka, gdy nabiera powietrza, gdy ręce unosi do góry, gdy prostuje sylwetkę. W tej chwili jest mąż na rehabilitacji i tam lekarze nie znają na *to* odpowiedzi, ale mówią, że nie jest to normalne. Wydadzą skierowanie do Katowice na konsultację. Pojedziemy....

Lukasz34

Maria Firlej czy jesteś zadowolona z zabiegu wykonanego w Ochojcu?
Polecasz ten szpital?

Twoja odpowiedź