avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Coś na poprawę nastroju.

Mężczyzna wchodzi w życie kobiety i urządza w nim swoje.
Maurice Leblanc

Mężczyzna, który popełnia błędy prawdopodobnie nie słucha swojej żony.

Nie osądzaj swej żony zbyt surowo za jej słabości. Gdyby ich nie miała, nie wyszłaby za ciebie.

Byłoby więcej szczęśliwych małżeństw gdyby mężowie spróbowali zrozumieć swoje żony, a żony piłkę nożną.

Żadna żona nie zastrzeliła nigdy męża zmywającego naczynia.

Jeżeli jakiś mężczyzna ukradnie ci żonę, nie ma lepszej zemsty, niż pozwolić mu ją zatrzymać.
Sacha Guitry

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

I że Cię nie opuszczę...
On kocha, lubi, a ona ... zapomina. Młode małżeństwo bierze udział w zdarzeniu, które na zawsze odmieni ich życie. W jego wyniku śliczna Paige traci pamięć, a mąż staje się dla niej obcym mężczyzną. Leo musi sprawić, by żona po raz drugi zakochała się w nim bez pamięci. Czeka ich druga pierwsza randka i drugi pierwszy pocałunek, więc nie obędzie się bez śmiechu i wzruszeń. Czy przysięga i że cię nie opuszczę odzyska swoją moc?
Tutaj możesz bezpłatnie i bez limitu obejrzeć ten film! >> http://nerwice.blogspot.com/2012/05/i-ze-cie-nie-opuszcze.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Sekret szczęścia.
Uśmiechnij się do swojego szczęścia Odzyskaj radość ducha Naucz się cieszyć każdym dniem Pobudź swoje endorfiny do działania.
http://nerwice.blogspot.com/2012/05/sekret-szczescia-7-fundamentow-zyciowej.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Warto poczytać!
Toxic: Jak sobie radzić z toksycznymi osobami?

Publikacja, dzięki której dowiesz się, czym jest toksyczna miłość
oraz jak poradzić sobie z toksycznymi ludźmi w Twoim najbliższym
otoczeniu.

Pobierz darmowy fragment.

http://www.zlotemysli.pl/weronikam,1/prod/12252/toxic-joanna-jankiewicz.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Jak poradzić sobie ze złością
Kiedy się złościsz, Twój organizm potrzebuje energii do mobilizacji, serce pompuje szybciej krew, poziom adrenaliny wzrasta. Po wszystkim następuje wyczerpanie i musi nastąpić regeneracja. Jeśli więc cierpisz na chroniczną złość, to kilka razy dziennie przechodzisz cykl z ekscytacji do wyczerpania nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zastanów się, jak dużo Twojej energii jest marnowanej.
Czytaj dalej... http://nerwice.blogspot.com/2012/06/jak-poradzic-sobie-ze-zoscia.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Jak osiągnąć wewnętrzny spokój.
Jedną z podstaw osiągnięcia wewnętrznego spokoju jest zadbanie o samego siebie. Niestety często tak się dzieje, ale bardzo wiele osób dba o wszystko wkoło, ale nie o samego siebie. Stawiamy sobie cele, dążymy do ich realizacji, wpadamy w życiowy kołowrót, ale nie znajdujemy czasu dla samych siebie. A to jest najważniejsze w życiu, bo jeśli ten, który żyje nagle stanie się nie do użytku, to co dobrego przychodzi z tej całej bieganiny? Dla kogo to wszystko robimy? Czy to my jesteśmy dla życia, dla innych, dla osiągnięć, czy na odwrót - życie jest dla nas? Oczywiście w życiu nie chodzi o to, by stać się totalnym egoistą i myśleć tylko o sobie. Pomaganie innym, myślenie o ich potrzebach jest bardzo wartościowe. Ale też trzeba tak funkcjonować by nie zapominać o swoim wnętrzu, o dbaniu o swoje potrzeby w taki sposób, by nie przeciążać swoją osobą innych, nie oczekiwać, że o nasze dobre samopoczucie musi zadbać świat zewnętrzny. Jeśli jesteśmy w dobrym, pozytywnym kontakcie ze sobą, to pozytywne relacje z innymi przychodzą wręcz naturalnie. Jeśli zaś zapominamy o sobie, a zajmujemy się tylko realizowaniem cudzych oczekiwań, narzuconych zadań, i temu podobnymi, to nasze potrzeby nie znikną, a zaczną "wyłazić bokiem" - w formie frustracji, żądań, roszczeń, niepokoju, poczucia zawodu i innych emocji. Czytaj dalej: http://nerwice.blogspot.com/2012/06/jak-osiagnac-wewnetrzny-spokoj.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Oswoić lęk
Sposoby zatrzymania lęku, aby stworzyć spokojne i zrównoważone życie
Pozbywanie się zaburzeń lękowych to nie jest wyrzucenie śmieci. Jeśli wyrzuca się śmieci do kontenera, to robi się to na zawsze i one nie wrócą. Ale przy próbie wyrzucenia lęku zauważysz, że to zadanie jest bardziej podobne do bumeranga wracającego do Ciebie i dodatkowo wypuszczającego nowe bumerangi. Gdy rzucasz bumerang, to wraca do Ciebie kilka. Gdy dokładasz wszelkich starań do walki przeciw lękowi, to więcej przychodzi go do Ciebie. Dlaczego oswoić lęk, a nie pokonać lub uciec? Dlatego, iż walcząc lub uciekając tylko zwiększasz siłę lęków, wpadasz w pułapkę ich oszustw. Jakich oszustw? O tym przeczytasz w moim szkoleniu. Jedynym wyjściem pokonania lęków jest ich zaakceptowanie i stanięcie z nimi twarzą w twarz. Oswajając je tak, jak treser robi to z tygrysem zauważysz, że możesz żyć z nimi, a wówczas one po prostu...
Czytaj dalej:
http://nerwice.blogspot.com/2012/06/oswoic-lek-sposoby-zatrzymania-leku-aby.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Jak rozpoznać, leczyć i żyć z depresją
Czas depresji jest złym czasem, od którego chciałoby się uciec, ale nie ma gdzie, chory jest w nim zamknięty, przegnieciony przeszłością, teraźniejszością i bez perspektyw przyszłości. - Antoni Kępiński, psychiatra Zosia była pogodna przez cały okres liceum. Towarzyska, chętnie spotykała się ze znajomymi. Zawsze zadbana, pięknie pachnąca, umalowana - prawdziwa kobiecość od niej biła. Była realistką, choć optymistycznie patrzyła na życie. Pochodziła z pełnej rodziny. Żyła z matką, ojcem oraz z młodszą siostrą. Po maturze podjęła decyzję o wyjeździe do dużego miasta na studia. Marzyła o kierunku lingwistycznym. Zamieszkała w akademiku ze względu na koszty. Po przyjeździe nie mogła sobie poradzić wśród nowych ludzi. Nie mogła dogadać się ze współlokatorką, jak i z ludźmi ze swojego kierunku. Nowy etap w życiu zaczął ją przerażać. Nie mogła skupić się na ...
Czytaj dalej:
http://nerwice.blogspot.com/2012/06/jak-rozpoznac-leczyc-i-zyc-z-depresja.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Miłość jest najważniejsza
Czym jest to uczucie, że uderza z tak ogromną siłą i dodaje energii do życia? Jak to jest, że ludzie widzą świat tylko w różowych barwach?

Miłość dla każdego człowieka ma inne znaczenie. Może być to silne przywiązanie do drugiej osoby, namiętność czy pożądanie, a może wszystko połączone w jedną całość.

Każdy odczuwa miłość na swój sposób, dlatego jest tak wyjątkowa. Każdy czego innego oczekuje od partnera, każdy ma inne wyobrażenie o tym uczuciu.

Miłość rodzi się między dwiema osobami. Wygląda to, jak złączone dwie połówki jabłka w jedną całość, które do siebie pasują, nawet jak przyciągają ich różnice w charakterze czy zainteresowaniach.

Ludzie zakochani tworzą związek.
Spotykają się, dzielą swoimi uczuciami czy myślami. Przedstawiają swój sposób postrzegania świata. Darzą siebie zaufaniem, co pozwala szczerze i otwarcie ze sobą rozmawiać. Czują się bezpiecznie razem. Chcą spędzać wspólnie każdą wolną chwilę, aby choć przez moment spojrzeć w oczy partnera i poczuć jego bliskość. Unoszą się do góry i smakują niebiańskich przyjemności. Są ze sobą i to pochłania ich życie, dodaje rozkoszy i szczęścia. Wiedzą, że ktoś na nich czeka, ktoś o nich myśli. Wstawanie rano przestaje być męką, a jedynie ciekawością co się dzisiaj przydarzy, co robi partner, czy spędzimy dzisiaj trochę czasu. To czekanie jest przyjemnością, gdyż wiemy jaka czeka nas nagroda. Na chwile spędzone razem warto poczekać.

Życie w związku, nie tylko przynosi wiele radości, ale również chwile smutku czy przygnębienia.

Kiedy zauroczenie czyli pierwszy etap miłości przemija, codzienność wraca do całej gamy barw. Zaczynając od bieli, a kończąc na czerni. Mogą pojawiać się nieporozumienia, kłótnie, z którymi można sobie poradzić albo i nie...
Czytaj dalej:
http://nerwice.blogspot.com/2012/06/miosc-jest-najwazniejsza.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Czemu stres dezorganizuje ludzki organizm?
Stres jest nieodzownym czynnikiem w życiu człowieka. Może oddziaływać destrukcyjnie, jak i mobilizująco. W pierwszym wypadku przynosi wiele strat, za to w drugim wiele korzyści.
W takim razie jak powstaje stres?
Kiedy organizmowi brakuje zasobów umożliwiających wyjście z sytuacji, powstaje reakcja stresogenna. Niektórzy ludzie potrafią poradzić sobie z takim nieprzyjemnym odbiorem bodźców. Może to działać na nich konstruktywnie. Trochę adrenaliny dodaje im siły, zapału do pracy. Wywołuje pozytywne odczucia. Prowadzi do motywacji, do chęci osiągnięcia jakiegoś celu. Człowiek panuje nad jakąś sytuacją, a stres jest jakby obok, nie utrudniając oraz nie demotywując.
A co się dzieje, kiedy stres przynosi straty?
Człowieka ogarnia lęk. Boi się, że np. nie wykona zadania na czas. Denerwując się, zmniejsza swoją efektywność. Panikuje, nie radzi sobie nie tylko z zadaniem, jakie leży mu na barkach, ale również ze swoimi odczuciami, jakie miotają się w środku.
Człowiek może mieć trudności, aby skupić się na jednej czynności. Myśli o negatywnych skutkach np. swojego wystąpienia nie myśląc o czymś pozytywnym, co również może mieć miejsce. Może tworzyć w głowie wiele przekonań dotyczących swojej osoby, zapominając przy tym, co chce przekazać innym.
Niestety koncentracja na negatywnych aspektach swojego działania może je w znacznym stopniu skomplikować...
Czytaj dalej:
http://nerwice.blogspot.com/2012/06/czemu-stres-dezorganizuje-ludzki.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Sekret ludzi szczęśliwych
Jak brzmi jedno słowo, które odróżnia ludzi uwielbiających swoje życie od całej reszty osób, które cierpią swoje życie i nieświadomie tworzą własne problemy?
To wręcz niesprawiedliwe, że tak wiele osób nie zdaje sobie zupełnie sprawy, z tego, co za chwilę przeczytasz.
Gdyby więcej osób wiedziało, w czym tkwi klucz do szczęśliwego, spełnionego życia - mógłby one nad nim świadomie popracować i błyskawicznie poprawić swoją sytuację.

Jak to się dzieje, że Marek jest człowiekiem, którego ciągle wykorzystują inni ludzie, nie potrafi im odmówić, nie przyznaje się do własnych potrzeb, ma niskie poczucie własnej wartości, jest strasznie sfrustrowany życiem i ledwo już wytrzymuje tłamszenie w sobie negatywnych emocji, podczas gdy Grzesiek z łatwością buduje szczęśliwe i obustronnie korzystne relacje z innymi ludźmi, jest szanowany, ludzie się z nim liczą, ma wysokie poczucie własnej wartości i ciągle zwiększa swoją satysfakcję z życia?


Jak to się dzieje, że Eli zawsze przydarzają się wszelkiego rodzaju kłopoty, jest magnesem na pecha i niewłaściwych facetów, przy okazji nie może znaleźć pracy i jest wściekła na cały świat, że ją tak źle traktuje, podczas gdy Ania świetnie sobie radzi w życiu, ma bardzo satysfakcjonujące związki, wykonuje pracę, którą kocha i świetnie dzięki temu zarabia, a także po prostu umie cieszyć się życiem?

Czytaj dalej: http://nerwice.blogspot.com/2012/06/sekret-ludzi-szczesliwych.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Jak pokonać depresję
Zamów za 0 zł.

Ebook zawierajacy podstawowe informacje na temat depresji, które zostały opublikowane w serwisie Artelis.pl w latach 2005-2006.

http://pokonac-depresje.psychorada.pl/aff/weronikam/

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Pośpiech - nasz życiowy rytuał
Zamów za 0 zł/
Ciężkie czasy, dziwne czasy, Panie mój śpiewał przed laty Andrzej Sikorowski. Dzisiaj *ciężkie* można zamienić na *wściekłe*, bo tempo i szybkość liczą się wyjątkowo. Byłoby jednak o wiele zdrowiej, gdyby w naszym świecie było miejsce na różne prędkości i żeby nikogo to nie dziwiło.
Aneta Styńska , psycholog, opowiada, że gdy wcześniej pracowała na etat, nie potrafiła nawet spokojnie spać. Wszystko mnie denerwowało, bolało, ciągle chorowałam wspomina tamte czasy. Teraz, gdy pracuje na własną rękę, z domu, ma czas na spokojnie życie i wychowywanie dzieci. Przyznaje, że mogłaby zarabiać więcej pracując w korporacji, ale możliwość życia we własnym tempie jest dla niej o wiele ważniejsza od pieniędzy.
Czytaj dalej:
http://nerwice.blogspot.com/2012/06/pospiech-nasz-zyciowy-rytua.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Jak rozpoznać dobrego terapeutę
Zamów za 0 zł
Zanim pójdziesz do psychologa
Poradnik *Jak rozpoznać dobrego terapeutę* został napisany przez psychologów z serwisu Psychorada.pl z myślą o osobach, które chcą skorzystać z profesjonalnej pomocy psychologicznej (czy to w stacjonarnym gabinecie czy za pomocą internetu), ale nie wiedzą, jakie uprawnienia ma terapeuta, co może robić, a czego nie może oraz jakie są cele terapii.
http://nerwice.blogspot.com/2012/06/jak-rozpoznac-dobrego-terapeute.html

avatar
Optymistka IP: 81.190.151.**

Jak żyć w zgodzie z sobą
Zamów za 0 zł
Ebook pokazuje ścieżkę, którą każdy z nas może przejść, aby zacząć żyć w zgodzie z sobą i wyznawanymi wartościami. Ludzkie życie - Twoje życie jest (i powinno być) dla Ciebie najważniejsze. Dlatego szkoda czasu na ciągłe chodzenie na kompromisy względem własnego szczęścia.
http://nerwice.blogspot.com/2012/06/jak-zyc-w-zgodzie-z-soba.html