lukasz200

Witam mam 18lat, i moje pytanie brzmi czy po przebudzeniu nacz-czo ciśnienie krwi
skurczowe :126
rozkurczowe:59
puls:68. Jest to prawidłowe ?.

Dodam że wczoraj jak i dziś, ciśnieniomierz pokazał mi znaczek że jest nieragularne bicie serca. A dziś miałem prawie to samo cisnienie z rana :(

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ania05 IP: 83.29.206.**

Jaki to cisnieniomierz -nadgarstkowy czy naramienny ?Czy podczas mierzenia się nie kręcisz ,gadasz bądz inne rzeczy wyczyniasz a może się denerwujesz ?Jest trochę za duża amplituda między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym ,powinna wynosić 30-50 ,u ciebie jest 70 .Dlaczego mierzysz i sie niepokoisz ?

lukasz200

A dziś o godzinie 14.30 przy 2 pomiarze Skurczowe 134, rozkurczowe 48, puls 58. Mam cisnieniomierz Omron M1 naramienny. Siedzę spokojnie a przed pomiarem siedzę spokojnie przez 3 min

lukasz200

Niepokoję się ponieważ wczoraj przy pomiarze wyskoczyła mi ta ikonka że serce pracuje nierówno, a nigdy tak nie miałem;(

ania05 IP: 83.29.206.**

No to może przejdz się do lekarza pozapisuj trochę wyników i mu pokaż .Być możę masz taką *urodę *i takie niskie skurczowe .A arytmia mogła być spowodowana jakimś zdenerwowaniem bądz za duzo kawy lub stresem.

hello IP: 64.29.240.**

A nie mozesz isc po prostu do lekarza aby cie zbadal a nie sie zadreczasz:)

michall IP: 213.77.7.**

Niskie ciśnienie rozkurczowe (luib inaczej mówiąc duża różnica między skurczowym a rozkurczowym) może świadczyć o niedomykalności zastawki aortalnej, sam to przerabiam niestety...

kamil99 IP: 127.0.0.**

Szybko można puls i saturację sprawdzić pulsooksymetrem DUO Control, nie przekłamuje, nie wymyśla sobie wyników, rzeczywiście ten pomiar jest tutaj precyzyjny.

Ertaa IP: 127.0.0.**

Wygodni i szybko można sobie tętno zmierzyć przez Duo control, służy też do pomiaru stopnia wysycenia krwi tlenem co też warto robić raz na jakiś czas bo dużo mówi o stanie zdrowia.

Twoja odpowiedź