avatar
peacemaker

Witam,

moja mama miała 6 dni temu koronografie z prawego nadgarstka. Wynik wyszedł ok, ale pojawił się ból ręki po zabiegu, który zamiast ustawać staje się coraz bardziej uciążliwy. Od miejsca ukłucia ciągnie się siniak do połowy przedramienia a ból promieniuje niemalże do części barkowej. Ból w znacznym stopniu ustaje gdy przedramię zostanie wyprostowane do góry podczas leżenia. Mama idzie jutro do rodzinnego. Wiem, że ból ręki czy nogi po koronografii jest częstym objawem, ja się jednak trochę martwię i będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
asia76

Witaj,
Ja miałam koronarografie w lipcu tego roku i też z prawego nadgarstka. Taki ból występował i u mnie i bolało aż do samego barku. Ja w trakcie bólu brałam zwykły paracetamol i ustępowało. Teraz nadal odczuwam ból ale sporadycznie (zależne od pogody) a w miejscu gdzie było nacięcie to do dziś nie mogę nacisnąc,ponieważ boli. Podobno koronarografię odczuwa się nawet do 2 lat. Z czasem mamie minie ten rwący ból no i siniak zejdzie.

avatar
mateo1 IP: 79.191.213.**

Dla tych, ktorzy to czytają po kilku latach - koniecznie po koronarografii należy zrobić usg ręki, zwłaszcza gdy ręka boli. Mojemu koledze nie podano heparyny, nie zrobiono usg i po tygodniu okazalo sie, ze przy zabiegu zrobil się skrzep i zatkała się całkowicie tętnica. Mimo dwoch tygodni podawania heparyny nie odetkała się i prawdopodobnie już się nie odetka, dobrze, że jest druga tętnica rownoległa, ktora zaopatruje rękę.

Twoja odpowiedź