myszka30

Witam wszystkich
mój problem to napadowe przyśpieszenia tętna z niewiadomej przyczyny które gdyby nie betablokery przekraczałyby 200 uderzeń na min. ale niestety od pewnego czasu bisocard na mnie już nie działa tak do końca tzn. zawsze w nocy pojawiają się owe przyśpieszenia bywało że pojawiał się również częstoskurcz,ale do rzeczy
otórz lekarz przepisał mi procoralan, jeśli macie jakieś doświadczenie z tym lekiem proszę dajcie znać jak narazie to wiem że jest strasznie drogi bo nasz kochany rząd już go nie refunduje

pozdrowionka dla was

Odpowiedzi znajdują się poniżej

ania05 IP: 83.30.199.**

No cena powala na kolana 225 zł to chyba przesada ....może zapytaj w aptekach o jakiś odpowiednik tańszy ....

myszka30

Do ania05
oj pytałam niestety jak narazie nie mają zamiennika,wiem tylo tyle że to najnowocześniejszy lek na te moje dolegliwości, bo jak wiadomo betabl.robią straszne spustoszenie w organiźmie po jakimś czasie u mnie dość szybko np. duszności skurcze oskrzeli brak tolerancji wysiłkowej no i coraz mniej działa na szybki puls
jedyna nadzieja w procoralanie

A .....no to niedobrze że nie ma odpowiednika i pewnie dlatego taka cena bo nie mają konkurencji .W opakowaniu jest chyba 54 tabletki jak po 1 dziennie to jeszcze można wytrzymać chociaż też pasc przy kasie od razu ....

Znalazłam odpowiednik CORLENTON 5 .Zaraz sprawdzę cenę .

myszka30

Ja mam po 56tabl. ale na dzień trzeba 2 nie powiem jak wyszłam z apteki małam nienajlepszy nastrój :(((
wiesz to byłoby jeszcze do przeżycia gdyby tylko okazało się że pomogło!!!
pozdrawiam

Corlentor 5 ale ceny nie ma podanej .....może spytaj w aptece .

myszka30

Ok sprawdzę
dzięki

nephra

Czy ktoś może opisać, jak ten lek działa? Czy można przy jego zażywaniu spożywać alkohol (oczywiście w rozsądnych ilościach)? Czy jego nagłe odstawienie jest tak samo groźne jak w przypadku beta blokerów? Jak trzeba wypruwać sobie flaki (cena jest skandaliczna, a czasem to jest lek ostatniej szansy...), żeby go kupić, tj. jak długo trwa leczenie?

dsd IP: 83.15.111.**

I jaka cena naturalnie...

Kacha21 IP: 87.99.57.**

Ja przy procoralanie spożywalam alkohol w rozsądnych ilościach. mimo, że dla wielu jest to lek ostatniej szansy, to muszę powiedzieć, że u mnie on nie zadziałał, z ogromnej tachykardii, ktora potrafiła wskoczyć do 250 ud/min spadalam do 40-50, później organizm chyba się przyzwyczaił i caly czas utrzymywała się tachy;/ Chociaż za taką cene, to można byłoby się spodziewać czegoś lepszego:) Pozdrawiam.

nephra

I jak długo go brałaś Kacha21? Jak sobie teraz radzisz? Jakie dawki i jak często? Jak jest z odstawianiem tego leku? pytam bo z beta blokerami przeżyłam piekło (raz nawet traciłam wzrok:() po odstawieniu nawet powolnym była tragedia:( Moja tachykardia sięga póki co ok 165 kilka razy było więcej i to było nie do wytrzymania beta blokery działały cudownie ale skutki uboczne były nie do przejścia spadki cisneinia, niedotlenienie mózgu plus jestem alergikiem i mam trudności w oddychaniu to z tych głównych przy zmniejszeniu dawki lub rodzaju leku było to samo tyle że krócej działały...kilka razy z powodu tych leków trafiłam do szpitala I teraz procoralan jest dla mnie własnie lekiem ostatniej szansy... co potem, nie mam pojęcia:(

abcia IP: 46.204.64.**

Brałam go kilka lat temu, 2 razy na dobę. Na początku nieco zwolniło mi tachykardię zatokową a po 2-3 dniach nie działało już. Próbowałam 3 razy na dobę i nie działał, jakbym w ogóle go nie brała.
Miałam paskudny efekt uboczy. Oczy. Pierwszego dnia obraz stał się nieco zamazany i tak utrzymywało się 2-3 godziny po zązyciu tabl i wracało po ok godzinie do normy. Po kilku dniach nie miałam już rozmazanego obrazu ale taki jakbym ubrała zbyt mocne szkła, a do tego ruszały mi się kontury każdego przedmiotu. Coś niesamowitego wizualnie ale paskudnego podczas poruszania. Nie mogłam nigdzie trafić gdy się ruszałam, wpadałam na meble, paskudnie kręciło mi się w głowie. Na początku kilka godzin po zażyciu lekuw ale po ok 2 tyg to sie utrwaliło i trwało cały czas. Musiałam lek odstawić ponieważ nie przechodziły mi te skutki uboczne a na tachykardię w ogóle nie działało.
Również nie mogę betablokerów zatem jestem bez leku

nephra

Oj a ja na nim niby mam iść do pracy :( i Jak sobie radzisz bez leków? jest jakieś wyjście jeszcze? jak długo odstawiałaś procoralan? Czy odstawianie tego leku jest tak samo niebezpieczne jak beta blokerów? Pytam bo jak je odstawiałam to bez karetki się nie obyło, zresztą jak je zażywałam to też nie... Jutro przetestuję nowy lek jak już mam to spróbuje zwłaszcza ze dodatkowo mam inne schorzenie, przy którym moje tętno musi być niskie...Będę wdzięczna za wszelkie informacje

Kacha21 IP: 87.99.57.**

W ubiegłm roku bralam jakoś od maja do lipca, nagle musiałam odstawić ze względu na to, że mam anemie hemolityczną i pospadały mi wyniki bardzo i podejrzenie było takie, że procoralan mógł sie do tego przyczynić, chociaż akurat nie ma go na mojej liście leków zakazanych. I teraz bralam procoralan w tym roku jakieś 2 miesiące, ale efektów zero. Ja jestem już po ablacji i teraz zaresjtrowałam się do lekarza, który mi ją robił, zeby on ogarnął co i jak, ale w tym momencie to nie nadaję się do zabiegu ze względu na skazę krwotoczną, która ujawniła mi się pod koniec tamtego roku. ot taka rozrywka:)