disnemar IP: 109.231.8.**

Witam.
Od niedawna zacząłem leczyć się na nadciśnienie.Według średniej holterowej jest to ok 143/93.
Czasami mam kłucia w klatce piersiowej, pieczenia z każdej strony, wydaje m iak sie jakbym nie miał pełnego wdechu.
Zrobiłem EKG, echo, enzymy, morfologię - wszystko w porządku.

Kardiolog mówi: robimy testy wysiłkowy. Ja wystraszony,ze pewnie nei dam rady. Ledwo stanąłem na bieznie a już pul 90 z kawałkiem i ciśnienie 140/100(przed rozpoczęciem badania)... Biegniemy...po 10 metsach kardiolog przerwał bo ciśnienie skoczyło do 210/100.......

No i teraz tak, czy to badanie można traktować jako wiarygodne źródło choroby wieńcowej? Teraz koronografia?? A potem by passy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

444 IP: 80.54.173.**

Preczytaj artykuł pt. ,,Cholesterol i trójglicerydy**autor: S.Gromadzki oraz ,,niefarmakologiczne sposoby leczenia nadciśnienia**.Wiele cennych dla ciebie informacji i bardzo skuteczne sosoby pozwalające zmniejszyc dawke leku na nadciśnienie.

444 IP: 80.54.173.**

Czy lekarz znalazł u ciebie przyczyne nadciśnienia i wykonał stosowne badania w tym kierunku, czy tylko zmierzył ciśnienie i walnął tabletki? Jakie masz wyniki cholesterolu-wszystkich frakcji,poziom kwasu moczowego,Alat,Aspat,,kreatyniny.,CK-kinaza kreatyny ....itd...czy badane było jak np. pracują nerki[bo tu często tkwi przyczyna nadciśnienia],czy masz nadwagę,jaki masz tryb życia,czy palisz ,pijesz alkohol,czy ruszasz się codziennie--to wszystko jest ważne.Przeczytaj: czynniki ryzyka nadciśnienia-modyfikowalne i niemodyfikowalne oraz ,,Cholesterol i trójglicerydy** S.Gromadzki.
Leczenie nadciśnienia skutecznie wspomaga picie mieszanki ziołowej,która działa rozkurczowo na ściany naczyń krwionośnych,zwiększa wydalanie moczu,co łączy się a wypłukaniem z organizmu nadmiaru soli,którą powinieneś ograniczyć.Skład: -ziele jemioły 100g, ziele serdecznika50g, liść ruty50g, kwiatostan głogu50g, koszyczek rumianku50g. Zioła zmieszać,zaparzać łyżeczkę w szklance wody przez pół godziny pod przykryciem,przecedzić i pic 3x dziennie po jedzeniu przez długi czas.Picie ziół pozwala zmniejszyć dawkę leku.

disnemar IP: 109.231.8.**

Ciśnienie było mierzone przez 24h na Holterze.
Miałem robione usg nerek wraz z dopplerem- żadnych problemów.

Wszystkie wyniki w normie cholesterol, trójglicerydy. Enzymy sercowe ujemne.

Tylko cholera ten test wysiłkowy....

Krzysztof Kowalczyk IP: 188.146.163.**

W czasie próby wysiłkowej, podwyższone ciśnienie jest normalne! Poza tym, bardzo trudno zmierzyć ciśnienie u Pacjenta na biżni czy rowerku... Normy są ustalone dla ciśnienia spoczynkowego, czyli po 15 min siedzenia lub leżenia i statycznie czyli bez wysiłku.
Powodem przerwania próby może być cokolwiek innego. Nie zaraz choroba wieńcowa, choć po to się to robi. Nawet lęk wywołany samą próbą (tu świadczy o tym wyjściowe HR czyli tętno), może być powodem interpretacji próby jako dodatniej (czyli ten zły wynik). Ale..., ja tam zawsze Pacjentom tłumaczę, że leczymy Pacjenta!, a nie próbę czy inne badania dodatkowe :). Czyli NT (nadciśnienie tętnicze) do weryfikacji. Ja przyjmuję w Łomiankach, ale na pewno w okolicy znajdzie się ktoś, kto pokieruje dalszą diagnostyką i ewemtualnym leczeniem. Pozdrawiam i życzę zdrowia, to tylko badania dodatkowe.

Twoja odpowiedź