avatar
wiwi IP: 83.3.193.**

W początkach okresu dojrzewania zaczęłam miewać arytmie, chyba dobrze nazywam ta przypadłość, objawiała się pulsem grubo powyżej 100. Czasem trwało to godzine, czasem tylko chwilkę. Kiedyś będąc u lekarza ogólnego, powiedziałam mu o tym co mi dolega, ale on zmierzył mi ciśnienie i powiedział, że wszystko ok... Może to zabawne, ale nie można na zawołanie wywołać u siebie arytmii, bynajmniej ja nie potrafię. Minęło kilka lat, za niedługo będę miała 21 na karku, a arytmia nadal jest. Nie tak często, ale jest. Zauważyłam, że dostaje jej wtedy, gdy po coś się schylę, nie raz nie dwa dostawałam jej także w nocy, gdy szybko zmieniłam pozycję. Kiedy byłam ponownie u lekarza z rok temu, tym razem u innego. Usłyszał szmery w moim sercu, powiedziałam mu o swojej przypadłości a on powiedział, że to może nie być nic takiego i jak kiedys u niego będę to żebym mu o tym przypomniała... Boje się, że jak pójde do kardiologa to zrobi mi badanie a ono nic nie wykaże i wyjdę na symulantkę. Pare dni temu mój puls dobił do 145. Czy ktoś z was również ma podobny problem? Jak wy sobie z tym radzicie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
ania05 IP: 83.7.78.**

To co opisujesz to nie jest arytmia tylko tachykardia .Arytmia to nierówne bicie serca ,niemiarowe .Tachykardia to puls powyżej 100 na minutę .

avatar
ania05 IP: 83.7.78.**

Powinnaś mieć zrobionego Holtera czyli dobowe ekg .

avatar
Kuga IP: 217.99.253.**

Byc moze masz wypadanie platka zastawki mitralnej. To nic takiego ale objawia sie tym co opisujesz. Zasugeruj lekarzowi, zrob holter i echo serca. Suplementuj magnez i byc moze potas po wykonaniu jonogramu i rowniez konsultacji z lekarzem. Pozdrawiam.

avatar
ciekawyswiata IP: 37.7.94.**

A jakie powinny być te grubości płatków, normy? Bo nie rozumiem tego artykułu:

Cytat:
Mówiąc o konsekwencjach wypadania płatka zastawki mitralnej, trzeba wyróżnić dwie postaci tej wady. Jedną z nich jest postać klasyczna, w której stwierdzamy pogrubienie płatków zastawki o co najmniej 5 mm, a ichwpuklanie się do lewego przedsionka przekracza linię pierścienia zastawki o co najmniej2 mm. Pogrubiałe płatki zastawki wykazują cechy zwyrodnienia śluzakowatego i w tej postaci częściej zdarza się jej istotnaniedomykalność. U pacjentów z postacią klasyczną częściejdochodzi do rozwoju poważnej wady serca, niewydolności mięśnia sercowego i groźnych zaburzeń rytmu. Drugą odmianą choroby jest postać nieklasyczna, w której także stwierdza się wpuklanie płatków do lewegoprzedsionka o co najmniej 2 mm, jednak pogrubienie płatków jest mniejsze i nie przekracza 5mm. Ta postać wypadania płatka, bez towarzyszącej istotnej niedomykalność zastawki, ma charakter łagodny i zazwyczaj nie wymaga szczególnej kontroli.

Pierwsze zdanie mówi pogrubienie płatków o co najmniej 5mm, czyli norma np. do 5, a wada byłaby gdyby ten płatek miał 10mm

drugie zdanie mówi:
jednak pogrubienie płatków jest mniejsze i nie przekracza 5mm

rozumiałbym to jako, że norma jest do 5 mm więc jak to jest? Jak to rozumieć ktoś to wie?

To pochodzi z tego artykułu:
http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,wypadanie-platka---choroba-czy-odmienna-uroda-,artykul,1649680.html

Twoja odpowiedź