avatar
danka IP: 85.219.216.**

Z tego co wiem wSzczecinie dwa szpitale wykonuja ablacje Arkonska bo tam mialam wykonana ablacje i Pomorzany na Arkonskiej wykonuje bardzo sympatyczny dr Stenka zGdanska

Odpowiedzi znajdują się poniżej

avatar
jędrek IP: 83.28.72.**

Czytam, czytam ...i resztki włosów stają mi na głowie. Nawet 24 GODZ NA PLECACH, bez ruchu. Z innych relacji opisujących ablację wiem że może to być 6 , 12 godz . Ostatnio przechodziłem koronarografię i leżenie przez 6 godzin na wznak nieźle mi dopiekło. A teraz czytam że nawet 24. Od czego to zależy ? ? ?

avatar
Alicja IP: 83.21.171.**

24 h na plecach to jeszcze nie tak źle wolałabym to. Ja kiedy złe dni np. 3 pod rząd wszystko się we mnie trzęsie, mam uczucie przez cały czas, że zemdleję, mam wrzażenie, non stop kręci mi się w głowie no i wrażenie tracenia świdomości, no wspomne już o ciągłym nieprzyemnym bólu w klatce piersiowej i nogach z waty. To mi się zdarzyło odtanio kiedy normalnie brałam leki. Wolałabym już poleżeć te 24 h naplecach i wiecej sie nie męczyć i nie musieć brać leków, to było by piękne :)

avatar
jędrek IP: 83.28.41.**

Uf!!! Skąd ja to znam. Serdecznie Ci współczuje . Też bardzo ciężko to przechodzę ,choć muszę przyznać że po zmianie leków na Carvedilol-ratiopharm „ataki mam krótsze ( 12-36godz.) i trochę rzadziej (nawet co 6 dni)

avatar
Alicja IP: 83.21.43.**

Jak to dobrze, że ktos mnie rozumie (w tej kwestii). Mamy chociaż pocieszenie, że nie jesteśmy w tym sami :))
Pozdrowienia,A

avatar
Ola IP: 212.180.180.**

Jestem po ablacji w Aninie / styczeń 2007r/ mam 55 lat, zabieg ponoć się udał / AVNRT/. Chciałabym zapytać czy po takim zabiegu, mogą występować takie dolegliwości jak / kopnięcia sekundowe w okolicy żołądka , przy pochyleniu sekundowy skrucony oddech / - ile tygodni czy miesięcy po zabiegu. Jednocześnie nadmieniam. że pozatymi dolegliwościami/ czuję się bardzo dobrze.Chciałabym zapytać Pana doktora czy po /niby/ udanej ablacji 98 %, może wystąpić częstoskurcz - w jakim czasie po zabiegu. Z góry bardzo dziękuję i czekam na odpowiedź.

avatar
OK IP: 212.2.99.**

Do P. Adama o zylcie: zylt czyli clopidogrel jest nowym lekiem który nieco hamuje działanie płytek krwi. W dużym uproszczeniu ma działanie nieco podobne do aspiryn, polopiryn itp. W zaleceniach europejskich o profilaktyce powikłań zatorowych w migotaniu przedsionków nie jest jednak wymieniony na takim poziomie jak aspiryna (być może będzie równie skuteczny jak właśnie aspiryna i podobne, ale nie przeprowadzono wystarczająco dużych badań - wciąż w pierwszym rzucie zaleca się kwas acetylosalicylowy czyli właśnie aspiryna, polopiryna, acard itp, oraz acenokumarol i jemu podobne, czyli leki blokujące działanie witaminy K.

avatar
Asiula IP: 217.153.84.**

Witam!
Jestem już po ablacji, która odbyła się w IK Anin. sądzono,że mam zespół WPW, ale podczas bad. elektrofizj. okazało się, że jednak jest to AVNRT. Dawano mi 98% szans na to, że zabiegł się powiódł, jednak już dzień po wystąpił u mnie częstoskurcz, coprawda tylko 205/min. (wcześniej 260), ale był. Kolejnego dnia to samo (220/min). Tydzień po - 2 ataki częstosk. (225/min).
Miałam mieć powtórkę z rozrywki w zeszły piątek (tydzień po pierwszej ablacji), ale się przeziębiłam i nie doszło to do skutku.
Nie wiem co mam robić - czekać czy kolejne napady się powtórzą i będzie to znak, że się nie udało, czy też jest szansa, że wszystko się jeszcze goi i kiedyś te ataki częstosk. ustaną? Tylko ile mam czekać?
Denerwują mnie jeszcze pojedyncze pobudzenia. Mam ich przeszło 6 tys. na dobę. Czy to też można skutecznie usunąć, poddając się ablacji?
Za odp. z góry dziękuję. Pozdrawiam!

avatar
OK IP: 212.2.99.**

Do Pani ALicji: przed ciążą warto te wyniki i zapisy ekg pokazać elektrofizjologowi - sam opis to za mało. Na szczęście w szczecienie są dwa świetne ośrodki elektrofizjologii w dwóch szpitalach - akademii medycznej i drugim którego nazwy nie znam (wojewódzki?). Polecam szefów obu pracowni elektrofizjologii.

avatar
OK IP: 212.2.99.**

A propos leżenia 24 godz. na plecach: do serca lekarz dostaje się drogą przez układ żył - wtedy po usunięciu wkłuć do naczyń wystarczy poleżeć kilka godzin. Gorzej jeśli musimy używać wkłucia do tętnicy - oczywiście ma to miejsce u części pacjentów. Po usunięciu wkłucia do tętnicy w pachwinie zakłada się opatrunek uciskowy - czyli owija się pacjenta bandażem elestycznym tak żeby był ucisk w miejscu nakłucia w pachwinie i zaleca leżenie od 12 do 24 godzin - różnie w różnych szpitalach i w zależności od rodzaju zastoswanych leków przeciwzakrzepowych. To oczywiście niemiłe, ale raczej nie wielki dramat...

avatar
OK IP: 212.2.99.**

Do Pani Oli:
Pisałem już chyba o tym problemie. Po ablacji u ok. 30% chorych pojawia się uczucie nierównego bicia serca, uczucie jekby częstoskurcz chciał się zacząć i nie mógł itp. Takie dolegliwości jeśli wogóle się pojawią, zwykle znikają po 3-6 tygodniach. I nie świadczą o nieskuteczności ablacji. Natomiast nie powinien juz pojawić sie częstoskurcz. Czego zyczę

avatar
OK IP: 212.2.99.**

Do Pani Asiuli:
możliwość, że częstoskurcze przestaną się pojawiać jest niestety niewielka, ale jest. Procentowo nie da się tego określić. Jak dlugo czekać? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja bym nie czekał jeśli częstskurcze są po ablacji. Ale to tylko moja opinia. Zespół wykonujący zabieg wie więcej i może mieć inną opinię, bardziej prawdziwą. Natomiast większe są szanse, że ustąpią pojednycze skurcze dodatkowe - oczywiście jeśli nie było ich przed ablacją i są efektem podrażnienia serca zabiegiem. Powinny ustąpić do ok 6 tygodnie, oczywiście zdarza się wczesniej i później.

avatar
Ola IP: 212.180.180.**

Bardzo Dziękuje za odpowiedź!Chciałabym jeszcze nadmienić, że przed zabiegiem ablacji paliłam papierosy - czy teraz po zabiegu mogę okazjonalnie zapalić papierosa?? Bardzo Proszę o odpowiedź. Z góry Bardzo Dziękuje

avatar
Alicja IP: 83.21.68.**

Dziękuję bardzo za odpowiedź

avatar
Ola IP: 212.180.180.**

Muszę przyznać, że marwtią mnie te skurcze dodatkowe teraz po ablacji!Przed zabiegiem mialam tez takie skurcze dodatkowe, takie kopnięcia w okolicy żołądka, skrócone oddechy - po zabiegu co prawda nie mialam czestoskurczu ale kopnięcia i skurcze takie jak wymienilam powyżej mam .Jestem niecałe dwa tygodnie po zabiegu i nie ukrywam , iż mam lęk w związku ztymi skurczami, że być może częstoskurcz wróci ;( ? Czasem miewam tez zawroty głowy - psychicznie nie czuje sie najlepiej.

Bardzo Proszę o odpowiedz