Mirka IP: 212.122.206.**

Witam! Cztery lata temu stwierdzono u mnie wypadanie platka zastawki. Na poczatku strasznie panikowalam, ale po rozmowach z lekarzem, po poczytaniu o tym nauczyłam sie nie zwracac uwagi na kolatania serca i zawroty głowy. Ale od czasu do czasu robi mi sie cos takiego, że serce na moment staje, a potem rusza z takim lupnieciem. Nieraz trwa to kilka godzin, nieraz caly dzien. Nienawidze tego i strasznie sie tego boje. Co to jest? Czy to jest grozne? Czy ma zwiazek z wypadaniem platka?

katarina IP: 62.233.173.**

witaj....mam to również i cholernie przera za mnie to coś, praktycznie tylko czekam ,az serce mi stanie i zejdę z tego śwata...szczerze mam dosyć tego uczucia,często podświadomie czekam ,az moje serce znowu to zrobi..a potem sie denerwuje...mam dodatkowe skurcze komorowe ale nie potrafie z tym zyć...boje sie tego..
pozdrawiam

iza IP: 83.16.112.**

Witam ja mam to samo nazywam to tąpnieciami bo inaczej nie wiem jak mam to wytłumaczyć . To jest okropne uczucie któremu potem towarzyszy niepokój. Przy takich dolegliowsciach polecam potas i magnez. Powodują wzmocnienie serca.
Do tego wszystkiego jeszce kolatanie serca i przyspieszony rytm powyżej 100/min i depresja do końca dnia murowana.

sbb_fan IP: 213.17.195.**

To jedna z częstszych postaci arytmii. W Twoim przypadku znasz przynajmniej przyczynę, często jednak skurcze dodatkowe to skutek nerwicy. Faktycznie to paskudna dolegliwość, która potrafii człowieka rozłożyć emocjonalnie i wpędzić w deprechę. Myślę, że powinnaś poprosić swojego lekarza żeby zapisał Ci jakiś lek (beta bloker), który zastosujesz doraźnie w momencie gdy serducho się odezwie. Prpranolol, Biosotal, Metocard czy coś w ten deseń...

Trzymaj się, zdrówka życzę!!!

Łukasz IP: 83.30.8.**

Leki powinny pomóc, ale lepiej wcześniej zrobić EKG metodą Holtera wtedy kardiolog będzie wiedział dokładnie co ci dać. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie EKG w momencie takiego napadu, choć jest to praktycznie niewykonalne

Paulina IP: 217.99.3.**

Nagranie EKG podczas przerw w biciu(czyli arytmii) jestwykonalne. Wiem bo mam tą samą dolegliwośći właśnie miałam tzw.rejestrator zdarzeń. Jest to jakby holter,ale pacjent dostaje go do domu na ok 2 tyg.,sam się rano podłącza(nic trudnego,wystarczy nakleić elektrody i dopiąć urządzenie).Rejestrator rejestruje pracę serca(zapis EKG)non-stop,ale ma to w pamięci krótkotrwałej.Gdy nastąpi atak arytmii naciskamy przez 3 sek.przycisk na urządzeniu,który zapisuje na dyskuzapis EKG minutę wstecz(w tym wyczuty przez nas atak)orzaz poł minuty do przodu. Udało mi się nagrać aż 20 ataków arytmii,czego w inny sposób bym nie osiągnęła. Rejestrator jest o wiele mniejszy od tradycyjnego holtera,można go nosić na własnym pasku. Polecam i pozdrawiam!:)

Paulina IP: 217.99.3.**

Mam to samo co wszyscy tutaj. Niedługo bedemiała założone kolejne urzadzonko,które tym razem ma wykryć ognisko arytmii. Potem prawdopodobnie chcą zrobić mi ablację-zabieg usunięcia tego ogniska przez jakąś sondę. I tu zwracam się z prośbą o odpowiedż,czy jest JAKIEKOLWIEK ryzyko z nim związane?? Czy istnieje zagrożenie życia? Strasznie się boję,zwłaszcza że mam dopiero 19 lat... Boje się ataków arytmii ale zabiegu jeszcze bardziej...

Agnieszka IP: 62.179.70.**

witam
mam stwierdzone wypadanie platka zastawki mitralnej. odrobine malo potasu. rozedrgana gospodarke hormonalna i na dodatek a wlasciwie mysle sobie na bazie tych wszystkich dolegliwosci dodatkowe skurcze serca. biore juz od roku beta bloker beta lok zoc 25 mg, ale ostatnio cos to nie odnosi skutkow. mam pytanie skad wziac taki aparat o jakim pani pisze. mieszkam w warszawie. jestem pod opieka kardiologa, ale jak dotychczas mialam tylko z prywatnej kliniki wynajety holter dobowy.

Paulina IP: 217.99.2.**

Witam.Można go wynająć w pracowni zaburzeń rytmu,która mieści się w szpitalu na ul.Grenadierów (Szpital Grochowski).Przy szpitalu mieści się prywatna klinika kardiologiczna Proclinika,w której można zdobyć informacje na ten temat. Pozdrawiam i życzę równego bicia serca;)

Lu IP: 83.31.145.**

Podobno nie ma zagrożenia życia, 95% zabiegów kończy się sukcesem, pozostałe 5% - wszczepieniem stymulatora, niestety. Najleprzy jest prof. Walczak z Instytutu kardiologii w Aninie.

Monika IP: 87.205.233.**

Witam!
Mam 15 i również odczuwam to stawanie serca i łupnięcie, pózniej koltoanie. W momencie, gdy serce staje tracę kontakt z rzeczywistością. Nie byłam z tym jeszcze u kardiologa, poniewaz rodzice nie chcą mi uwierzyć. Co mam zrobic ?

staszek IP: 95.49.32.**

Proclinica w swojej starej dawnym dobrym kształcie z cudowną dr.Joanną Szymot, niestety już od długiego czasu nie istnieje , wielka szkoda.

anonim6666 IP: 83.5.109.**

ja dodam tylko tyle, że można iśc do szpitala na cało dobowe sprawdzanie rytmu serca, trzeba tylko skoczyc jeszcze do rodzinnego po skierowanko --- sprawdzona metoda

smutka IP: 213.134.160.**

Witam . Ja mam to samo i już nie wiem co mam robić;/ serce bije normalnie i za chwile zatrzymuje sie i znów bije to jest paskudne dusi mnie wtedy i czuje wszystko w gardle . Byłam u kardiologa a on stwierdził że to sobie wymyślam i że nic takiego się nie dzieje a nawet mój chłopak który nie zna się na takich rzeczach kompletnie czuje jak *to się tak robi* to strasznie nieprzyjemne nawet powiem straszne boję się że któregoś dnia zatrzyma sie i nie ruszy ehh;/

Nicore

Zgadzam się z przdedmówcą: jeżeli mamy możliwośc to najlepiej iśc na całodobowe sprawdzenie rytmu pracy serca i wtedy wyjda nam te nierówności o których mowa. Co parwda nigdy tego nie miałem,ale domyślam się ze to bardzo nieprzyjemne uczucie...