Marco IP: 83.6.112.**

Ostatnio zauwazam u siebie cisnienie np. 160/70-80 co moze byc powodem takich rozbieznosci ? Dodam ze aparat mam dobry. Jestem po badaniach kardiologicznych i tez sa ok.

Pomocy

radom

Chciałem zauważyć że ciśnienie dolne jest w normie nie jest za niskie jest idealne. Często tak miewałem zanim dostałem leki zwykle dolne miałem w normie a góne latało do góry odkad przyjmuje leki to mam zwykle 115/60 czasem jest nizej dolne np najnijzsze w zyciu to 49. Po prostu musisz zaczac przyjmować leki na nadciśnienie i tyle

444 IP: 80.54.173.**

Przeczytaj: niefarmakologiczne sposoby leczenia nadciśnienia.160 to nie powód,aby od razu lekami sie faszerować. .Najpierw trzeba spróbować naturalnych metod.Skutek może byc po 3-4 miesiącach.Oczywiście nie natychmiast.

marco IP: 83.6.110.**

Radom zdradzisz jaki lek przyjmujesz ?

ania05 IP: 83.7.31.**

Random nie zdradzaj bo zaraz go zacznie brać zamiast zdiagnozowac co mu jest :)

Marco IP: 77.46.22.**

Aneczka - spokojnie az tak zdesprerowany nie jestem :)

radom

Ciężko przyjąć lek który jest na recepte (no dobra :D może nie aż tak). No więc brałem na początku atenolol 50 mg raz dziennie. Jeśli miewałem skok to zawsze rosło to góne ciśnienie a nie dolne np 150/60 ale one rzadko były. Potem przeszedłem na betaloc bo na atenololu każde wykroczenie ciśnienia powyżej 140 kończyło się omdleniami. Na betalocu ciśnienie zwykle nie schodziło ze 150/70, ale dolnego nigdy nie miałem podwyższonego. Tera biore prestarium 10 mg plus atenolol 50 mg i ciśnienie bez żadnych dopalaczy (typu szlugi alko) nigdy nie wykroczylo powyżej 130/60. Niestety troche dziwnie to wygląda bo zdarza się żę mam przypadki 130/50 co jest no jakieś dziwne. A na codzien to mi się utrzymuje na jakiejś średniej 115/50. Także ta kombinacja leków najlepsza. A i zanim zaczełem przymywać leki to się martwili lekarze bo miałem ciśnienia po 180/120 i się przejmywali że dolne jest o wiele wiele za duże. Odkąd biore leki dolne zawsze w normie jeśli skacze to górne (miałem podać tylko leki ale się rozpisałem xD sorry)

monia54

Radom, z Ciebie firmy farmaceutyczne pewnie sa dumne. Oby wiecej takich klientow. Marco, ja miewam podobnie. Proponuje zbadac tarczyce, elektrolity, mangez i nie stresowac sie. Moze pomoga ziolowe srodki na wyciszenie np bellergot. melisa itp. 115/50 to moim zdaniem jest bardzo bardzo za niskie. poza tym wiekszosc ludzi gdy mierzy cisnienie to z regulu podswiadomie sie stresuje no i cisnienie rosnie. Mierz cisnienie 1 raz tygodniowo o tej samej godzinie, albo wcale.Chyba, ze sa jakies dolegliwosci - to idz do dobrego internisty, ale nie tego co przepisze garsc tabletek, ale takiego ktory bedzie probowal dociec przyczyny i zacznie leczyc :)

Twoja odpowiedź