gosiaczek18912

Jestem w 29 tyg Ciąży i od jakiegos czasu mam wysoki plus nawet do 120uderzen na minute!Powiem tak nie mam kołatania serca? Czy to moze byc cos zlego? Czasami mam 78 uderzen na minute? Prosze pomóżcie mi Bo nie wiem juz co mam robic! Z Góry dziekuje i Prosze o szybka odpowiedz:)

aniamroz24 IP: 178.180.127.**

Gosiaczek po pierwsze jestes w ciazy to piekny czas ale tez duze obciazenie dla twojego organizmu;) powinnas sie wybrac do swojego lekarza prowadzacego;) napewno nic wam nie bedzie;) pewnie masz duzo obaw to normale;) idz do lekarza dla swietego spokoju;) pozdrawiam

joanna 1 IP: 83.16.239.**

Witam,ja od 5 lat lecze się min.propranololem 40 mg,mam puls od 100-120 w spoczynku,a po wysiłku od 120-150,stwierdzono u mnie nadczynność tarczycy,jestem wiecznie zmęczona,bardzo chuda,lekarz powiedział że moje serce bije za dwie osoby i niestety oznacza to krótsze życie...

gosiaczek18912

Dziekuje Slicznie za Odpowiedzi:):)

madzia75 IP: 94.195.253.**

Miałam podobnie problemy z pulsem zaczeły się u mnie około 18 tygodnia ciąży ,zauważyłam że wieczorami serce bardzo mocno mi bije,poszłam do lekarza ponieważ w przeszłości miałam już tego typu problemy(pięć lat temu wylądowałam w szpitalu z częstoskurczem który ustąpił po podaniu metocardu)lekarz przepisał mi atenalol.Dwa tygodnie póżniej mój ginekolog odstawił mi atenalol stwierdzając że jest niebezpieczny dla płodu,lek odstawiłam nagle czego się nie robi dwa dni po tej wizycie wezwałam pogotowie serce waliło 147 na minute,cała się trzęsłam miałam zawroty głowy a do tego byłam sama w domu pogotowie przyjechało zrobili mi ekg nie stwierdzili częstoskurczu nadkomorowego nic nie dali zasłaniając się moją ciążą i kazali iśc do kardiologa,a najpierw do rodzinnego po inny beta-bloker.Mieszkam w UK Lekarz rodzinny kazał poczekać na wizyte u kardiologa nie dając mi żadnego leku,w między czasie miałam echo które nic nie wykazało i holtera który z kolei wykazał częstoskurcz nadkomorowy, w końcu trafiłam z tymi badaniami do kardiologa który znacznie mnie uspokoił przepisał metocard i stwierdził że w ciąży tak bywa szczególnie w 2 trymetrze u osób które miały w wywiadzie stwierdzony częstoskurcz,powiedział mi że w dalszych tygodniach ciąży powinno być tylko lepiej i że serce się uspokoi.Na pocieszenie dodam że miał racje.Dziś mija 4 miesiące od porodu podczas którego nie miałam żadnych problemów z sercem,moge powiedzieć że od czasu kiedy moja ciąża się skończyła skończyły się również moje problemy z sercem nie biore zadnych leków,czuję się bardzo dobrze,

basia84 IP: 93.105.97.**

Witam, moja historia jest podobna.. od 20tc konsultuje z kim mogę tachykardię - począwszy od lekarza pierwszego kontaktu, poprzez wizytę na sor aż do kardiologa w poradni kardiologicznej, do której zgodnie z zaleceniami pani dr z sor zgłosiłam się dla sprawdzenia.. Ekg nic nie wykazało a echo serca nie miałam robiona, bo jak usłyszałam *nie ma takiej potrzeby* , a do furii doprowadza mnie tekst *Pani jest w ciąży a to w tym stanie normalne* - CZY ONI NIE ZDAJĄ SOBIE SPRAWY, ŻE JA BARDZO CHĘTNIE USŁYSZAŁABYM, ŻE WSZYSTKO JEST DOBRZE I TACHYKARDIA MINĘŁA ALBO LEPIEJ - ŻEBY OD POCZĄTKU WCALE JEJ NIE BYŁO???
Z sor-u , a był to 28tc, otrzymałam receptę na lek Izoptin40 (dawkowanie 2x1) i przyznaję, że mi pomógł, gdyż nie odczuwam już tego pędzącego serca i mogłam normalnie funkcjonować. No ale jizoptin uż się skończył a teraz od kardiologa dostałam receptę na 3leki (!) i aż się boję, czy nie zaszkodzę dziecku:( 34tc
Metocard 50 (2razy po 1/2tabl.)
Blumag Cardio (2razy po 1tabl.)
Preductal MR (2razy po 1tabl.)
Zdążyłam wyczytać z zamieszczonych ulotek, że nie wskazane jest przyjmowanie tych leków w czasie ciąży stąd moje obawy:( (
Czy któraś ma albo miała podobną sytuację?
Widzę, że madzia75 zażywała metocard i wszystko się uspokoiło, że poród bez przeszkód-gratulacje.
Za miesiąc mam przyjść i się pokazać przed porodem, ale już w rejestracji ustawiłam sobie, że pokażę się za 3tyg. Za miesiąc to ja już będę w terminie a nie chciałabym zacząć rodzić w przychodni;P poza tym mała przyjemność na finiszu chodzić po gabinetach.

Twoja odpowiedź