domino IP: 78.9.150.**

Witam serdecznie,

Moja mama wczoraj miała przemijający atak niedokrwienia. Rano jak tylko się zorientowała udała się do lekarza, niedowład obejmował tylko prawą połowę twarzy w lekkim stopniu, jak po znieczuleniu dentystycznym - tak to opisała. Przepisał jej leki vicebrol forte i biotropil oraz skierował na wyniki. W artykule znajdującym się na tej stronie przeczytałam, że jest duże ryzyko wystąpienia udaru. Czy ktoś z Państwa spotkał się z czymś takim, jakie jest ryzyko wystąpienia udaru? Mama ma 62 lata.

444 IP: 80.54.173.**

Cos takiego moze być zwiastunem udaru.Mama musi brać leki poprawiające krążenie- jakiś preparat z miłorzębu japońskiego,wenoforton- nalewka ziołowa poprawiająca krążenie,Wicebrol rozszerza naczynia i dzięki temu poprawia krążenie mózgowe.Jeszcze kontrola cholesterolu- jeśli podwyższony odżywiać sie dietą obniżającą cholesterol,który zatyka naczynia.Radzę przeczytać w internecie artykuł pt.,,Cholesterol i trójglicerydy**autor:S. Gromadzki.Tam sa wszyskie szczegóły.Przeczytaj yteż i wydtrukuj mamie ,, czynniki ryzyka udaru- modyfikowalne i niemodyfikowalne.Mama musi być świadoma zagrożenia.Aby je oddalić powinna zmienic tryb życia.Jeśli mało się rusza-więcej się ruszać,jeśli pali-przestać,jeśli nadwaga - schudnąc ,jeśli nieodpowiednio sie odżywia- zmienić jedzenie.Jeśli ma nadcisnienie- przeczytać-,,niefarmakologiczne sposoby leczenia nadciśnienia;**. Mama musi jak najwięcej wiedzieć o ryzyku i o sposobach uniknięcia udaru.Gdy będzie tego świadoma,będzie o siebie dbać-- wtedy wszystko będzie OK>Preparaty z miłorzębu rozrzedzają krew i powodują,że lepiej krąży.Szkoda,że w chwili ataku nie wzięła polopiryny S,bo by jej zaraz przeszło- jeśli krew sie rozrzedzi.Musi zrobić badania na cholesterol,chyba lekarz zlecił?

domino IP: 78.9.150.**

Dziękuję za odpowiedź myślę, że podane artykuły pomogą mamie. Mama nigdy nie paliła, nie ma nadwagi i sporo ruchu, jednak dawno nie robiła badań na cholesterol i oczywiście lekarz skierował ją na wyniki. Uświadomiłam mamę jak ma postępować jeśli atak by się powtórzył. Myślę, że teraz czeka ją dużo zmian. A czy ten zespół tia może mieć związek z tym, że mama ma dużo stresów? Opiekuje się swoją mamą, która ma 85 lat i jest wyjątkowo dokuczliwa, co mama niestety ciężko znosi. Babcia jest sprawna psychicznie tylko ma chore biodro i zawroty głowy przez co wymaga stałej opieki i niestety traktuje mamę jak służącą, krzyczy, robi awantury z byle powodu.

444 IP: 80.54.173.**

Nerwy też w pewnym stopniumogły się do tego ataku niedokrwienia przyczynić.Jeśli możesz,to zaopiekuj sie babcią choć raz w tygodniu,a mama niech ma wychodne,niech się zrelaksuje.Może niech się zapisze na gimnastykę czy chodzi z koleżankami na szybki marsz do lasu czy gdzieś w plener.Chwila beztroski oderwie ją od codziennych kłopotów i poprawi samopoczucie.I niech sie stara puszczać mimo uszu uwagi babci,bo ona się wykończy,a babcia ją przezyje. Mama musi mieć chwilę tylko dla siebie.Koniecznie.Nie może trwonić życia służąc babci. Też jej sie coś od życia należy.Tylko trzeba to jakoś zorganizować.

Twoja odpowiedź