Gryglas22

Witam! ponad rok temu zaczeły się moje problemy. Kołatanie serca zerwane noce itp... udałem się do lekarza i on skierował mnie na badania które nic niewykazały jednak prywatna wizyta u kardiologa wykazała,że mam niedomykalność zastawki mitralnej i dostałem propranolol 10 mg i objawy ustały. Czasem zdarzały się gorsze dni ale szło przeżyć i normalnie funkcjonować :) przed świętami jak spacerowałem do dziadków nagle zle się poczułem i od tamtej pory mam ciągle to uczucie. zawroty głowy,senność,uczucie zmeczęnia,lęk uczucie zemdlenia i ze zaraz zjade. zaczełem mierzyc cisnienie i wychodzi ze wacha się pomiedzy 11070 puls 70 do 160110 puls 110 w spoczynku. Przy wysokim pulsie mam uczucie uderzenia ciepła do głowy i zwolnione tępo tak jakby cały świat zwolnił. Zauwarzylem ze zdarza mi sie to najczesciej przy wysilku. byłem u lekarza i zlecila mi badania wszystko w normie oprocz hormonu TSH (tarczyca) delikatnie powyzej normy (0.27-4.20) a ja miałem 4.23 czyli niedoczynność ale wyniki t3 i t4 w normie. zostalo mi udanie sie do endokrynologa na ktorego trzeba (troszke) poczekać. moja pytanie czy to moze byc niedoczynność tarczycy skoro wyniki t3 i t4 są w normie czy udanie się do endokrynologa coś wyjaśni? sam niewiem czy jestem na coś chory czy to nerwy bo nie ukrywam ze mam troszkę stresów.

Proszę o jakieś porady może ktoś miał podobny przypadek.

za wszelkie odpowiedzi bedę wdzięczny

Pozdrawiam

444 IP: 80.54.173.**

Zanimpójdziesz do endokrynologa,zrób USG tarczycy i powtórz hormony.Wez te wyniki ze sobą.Mając USG i aktualne wyniki będzie mógł od razu więcej powiedzieć.

Gryglas22

Wiem tylko na endokrynologa trzeba czekać ponad rok na NFZ a prywatnie kosztuje to ok 200 zł wiec się zastanawiam jezeli wyszly mi dobrze wyniki t3 i t4 jest dalsza mozliwosc ze moje samopoczucie moze byc zwiazane z niedoczynnoscia tarczycy?

ania05 IP: 83.30.193.**

To gdzie ty mieszkasz że rok do endo trzeba czekać ?Na Kamczatce?Dowiaduj się może jakieś miejsce się zwolniło bo ktoś niedożył do swojego trerminu.......

Gryglas22

We Wrocławiu. Taka prawda,że na NFZ nawet ludzie do 2 lat czekają na endokrynologa. ale taka jest prawda i to jest chore.

milutkakhujbh IP: 89.25.235.**

Ja mialam tak samo wyniki nieco ponad norme ale zazwyczaj w gornej granicy normy. wg rodzinnego jestem zdrowa ale cchialam sama skierowanie do chirurga od tarczyc i on chcial mi dac tabletki ale ja nie bralam. tarczyce na usg mam niewiele powiekszona, wlasciwie w normie. Ft3 i 4 mam tez w normie. Mialam isc tok temu ponownie na kontrolne badania ale olalam i chyba sie teraz znowu wybiorew. Tez mam kiepskie samopoczucie i problemy z kopiącym sercem i jego szarpaniami plus wypadajace wlosy ale mysle ze to stres i nerwica

To jest własnie powód dla którego na endo czeka się 2 lata w kolejce ....Idzie taka pacjentka do lekarza ,robi wyniki ,lekarz zleca dodatkowe badania więc idzie drugi raz ,lakarz zleca tabletki których sie nie bierze i potem idzie nastepny raz bo sie żle czuje .Podziękujecie sobie nawzajem za taki stan rzeczy .A jakbym ja miała czekać na wizytę 2 lata to albo poszłabym do nfz z awanturą albo do izby lekarskiej ile powinna wynosic opłata za wizytę prywatnie bo chyba 200 to troszke za duzo .....

Powinno się jeszcze zrobić przeciwciała tarczycowe .

Gryglas22

150 zł kosztuje wizyta i 50 zł konsultacja wyniku

A to co wchodzi w skład wizyty ?Skoro za odczytanie wyniku 50 to za co to 150. nie mam słów .Powodzenia .

kjkh IP: 89.25.235.**

Ania ale czy ty kumasz o czym pisze? u nas mozna w miesiac znalezc sie na wizycie. nie mialam wyznaczonego terminu, kumasz?

milutkahsdfcwe IP: 89.25.235.**

Olalam to ze kazal mi rpzyjsc......ze Ty sie zapisujesz i nie alzisz to juz twoj problem. ja jak sie zapisuje do jakiegokolwiek lekarza to jelsi nie mam zamiaru [przyjsc to dzwonie i ja odmawiam!!!!!! n ie meirz innych swoja miara!

Gryglas22

Wydaje mi się,że to jednak (niestety) nerwica. Mam nagłe napady skoków ciśnienia np 9474 puls 70 a za 5 minut 148100 puls 107 mam takie napady czuje się wtedy fatalnie i przechodzi mnie straszny strach ze cos sie mi stanie. Ale po 5 minutach to mija.

zilog IP: 41.78.18.**

Witam. Mam to samo od mniej więcej roku. Zaczelo sie od silnych bóli w okolicach wątroby. Myślałem, że to woreczek żółciowy, ale badania USG nic nie wykazały a wszystkie wyniki miałem w normie. Później zaczęły się bóle w klatce piersiowej, uczucie słabości, kołatania serca, skoki ciśnienia, zawroty głowy i paranoiczny strach prowadzący do drętwienia kończy i trudności z oddychaniem. Porobiłem wszystkie badania, łącznie z boreliozą i rezonansem. Wynik - zdrowy jak tur. Udałem się do psychiatry, gdzie zdiagnozowano nerwicę lękową a dokładniej zespół lęku napadowego. Leczę się od pół roku, objawy ustąpiły w 80%, wróciłem do pracy. Z zawodu jestem kapitanem żeglugi wielkiej. Pozdrawiam

Ania79

Witajcie
Moje wyniki tarczycy TSH,FT3,FT4 mieszczą się w normach , natomiast martwi mnie wysokie miano przeciwciał ATPO 224 .Co to może oznaczać proszę o odpowiedź!Ja równięż mam wszystkie opisane przez Was problemy .Jeśli jest ktoś na forum proszę o odpowiedź .

Twoja odpowiedź