ania642

Hej mam na imię Anka od roku biorę acenocumarol i wynik mam mieć miedzy 2.45 do 3.45 a mi sie to nie udaje ale już wiem co wolno mi jeść a co nie:
Spadek wskaźnika INR do wartości prawidłowej czyli wzrost krzepnięcia i osłabienie działania Acenokumarolu powoduje:
Dieta bogata w warzywa i owoce, np. szpinak, brukselka, brokuły, sałata, rzeżucha, kalafior, kapusta, fasola zielona, ogórki, cukinia, pomidory, ziemniaki, truskawkia także jaja, mleko, sery, wątróbka, jogurt i kefir. Nie zaleca się picia soku grapefruitowego. Również preparaty witaminowe, barbiturany ,leki zobojętniające sok żołądkowy zmniejszają działanie przeciwkrzepliwe.
I teraz tak się zastanawiam czy może ja zacznę żyć powieczem ba tak na chłopski rozum to ja umrę z głodu.

jarek1983

Przestań stosować diety nawet mój kardiochirurg który mnie operował powiedział żeby dać sobie z tyn spokój i normalnie jeść. I teraz uwaga nawet pozwolił mi pić alkohol oczywiście mam uważać z wysoko procentowymi ale pić mogę. A biore Warfin i jakoś się utrzymuję.

Piet

Ania, po pierwsze jeśli się da przejdź na warfin. Po drugie zapomnij o tych głupotach dietetycznych, wiadomo, że wszystko ma jakiś wpływ na wszystko inne i zwariujemy jak będziemy się tym przejmować. Dopasuj dawkę do tego co jesz.

ania642

Nio dobrze ale ja nie wiem jaka macie wade serca ja mam bardzo skompkowana i mam stymulator juz czwarty ale to nie jest to bo ja chodze co dwa tygodnie na badanie krwi ale jak pytałam sie tych co maja te leki to po miesiącu maja umiarkowany wskaźnik INR a mi sie nie da to mnie bardzo dziwi ze oni tak a mi nie uniarował sie tak szybko.

Staram malo jesć to słudłam stałam sie strasznie nerwowa i nie wiem czy to nie sa skutki uboczne..

jarek1983

Ja jestem po 3 operacjach urodziłem się z dwoma wadami skracaną miałem aortę i podwiązywanego botala i 5 miesięcy temu wstawiono mi mechaniczną protezę zastawki w pozycji aortalnej. Od 7 lat chodzę z kariowerterem już drugim raz wymienianym z powodu baterii eri jak masz stymulator to wiesz o co chodzi. INR muszę pilnować ze względu na zastawkę nie ma stałych dawek każdy dopasowuje dawkę do siebie. I nie po miesiącu bo u mnie trwało to ze 3 i teraz co 2 tygodnie robię test i tak do końca życia. Kupiłem sobie tester do INR w domu z palca biore krew co 2 tygodnie i mniej wiej więcej wiem jakie dawki następnie sobie brać.

Piet

Niezależnie od wady łatwiej będzie Ci utrzymać INR na warfinie. Stablizacja INR rzeczywiście zajmuje kilka miesiecy, więc się nie przejmuj tylko kontroluj i zmieniaj dawki. Ja mam ICD i sztuczną zastawkę.

Piet

Nie mam gadu, mam skype: piet.m1

jarek1983

Piet to ty jesteś w podobnej sytuacji jak ja.

Piet

Jarek, masz na myśli zastawkę i ICD czy skype ?:)

jarek1983

Zastawkę i ICD

ania642

Ja miałam tylko jedną operację na otwartym sercu w wieku trzech lat: Urodziłam się z powiększonym sercem poplontanymi żyłami kocim szmerem bez zastawek serca i też miałam przetaczaną krew trzy razy. W wieku sześciu lat miałam stawiony pierszy stymulator później kolejne. Rok temu wykryli u mnie trzy ubytki w sercu poprzestawiane trzewia żołądek śledziona i coś tam jeszcze, w tym roku tez na kontroli ukg wykryli niewielki wyciek z lewej komory i tętniak serca. A do tych zastawek to mam cielęce prawa się przyjeła a lewa tam furga gdzieś, a co do tego testera to on jest drogi paski tez ciekawe czy finasuje to nfz albo szukać w aptekach tanszych. mowia co do mojej operaci ze narazie nie musza nic ze mna robic bo nie ma takiej poczeby dla mnie to lepiej bo nie musza mnie kroic (HA HA HA) a co do tych tabletek to nie wiem czy ich sama nie zuce bo mnie to pomału denerwuje.

jarek1983

Nfz nic nie refunduje tester kosztował mnie 3 tyś ale dostałem 24 paski nakłuwacze a tak to 12 pasków kosztuje prawie 200 zl. Ale powiem że warto go mieć bo nie muszę dawać z żyły a żyły mi się pochowały.

ania642

Ni tez pomału się chowają i juz sie boje zeby mi nie zapadły

jarek1983

W dodatku nie lubi być kuty wręcz igły boje się bardziej niż sali operacyjnej.

ania642

Witaj w klubie kolego masz nk??