ell IP: 83.26.235.**

Czy moglby mi ktos powiedziec jakie sa objawy niskiego poziomu potasu w krwi ?

Małgosia IP: 80.53.108.**

Potas wraz z sodem decydują o przewodnictwie nerwowym.Objawy niedoboru potasu,to:bolesne skurcze mięśni,osłabienie siły mięśniowej,drętwienia,czasem zaburzenia rytmu serca.To tyle co wiem na ten temat.Pozdrawiam.

Barbara IP: 62.179.31.**

Witam
Potas jest jednym z najwazniejszych elektrolitow w organizmie jego niedobór zwiazany jest z dieta w uboga w potas oraz (czasem) z braniem leków moczopednych ktore wypłukuja elektrolity z krwi człowieka.Wymioty, biegunka, nadmierne pocenie się,zbyt czeste oddawanie moczu prowadzi do niedoborów tego pierwiastka. Poziom potasu we krwi powinien byc od (3,7-5,6), wynik ponizej dolnej granicy nazywa sie hypokelemia.W moim przypadku miałam powazne kłopoty z sercem objawiające sie dodatkowymi skurczami nadkomorowymi.Brałam leki które uzupełniają poziom potasu aspargin, Kalipoz, i jadłam w bardzo duzych ilościach pomidory.Pozdrawiam

magda IP: 80.55.229.**

Mam za dużo potasu, jaką stosować dietę?

marcin p. IP: 83.18.89.**

A jaki masz poziom tego potasu?

roni IP: 195.117.30.**

wiatm was ! ja mam poważny problem a mianowić trenuje piłke nożną, od wiosny trenowałem bardzo ciężko a na wakacjach mój plan treningowy wyglądał tak : rano 20 min. truchtu, puźniej półtora godziny na siłowni, po obiedzie na boisko na 2 godziny w piłke zagrać a wieczorem dalej 20 min truchtu to mnie z czasem wykończyło byłem zmęczony i dalej trenowałem i tak 2 miesiące problem w tym że teraz mam poważny problem chodzi o to że nie trenuje od miesiąca {wogóle) a odczówam w nogach dokładnie o łydki chodzi takie dziwne uczucie takiego zmęczenia, znużenia tylko w nogach jak to możliwe jak od miesiąca nie trenuje wogóle??! byłem u lekarza z tym i przepisał mi magnez ale niepomaga zbytnio co to może być? byłem ostatnio i mnie na badania skierował : morfologia, potas, glukoza, sód wyniki będą w środe może mam niedobory potasu ????? pomocy!

stracatella IP: 83.4.255.**

Ja przy niedoborze potasu mam salwy skurczy serca i tachykardię, dodatkowo trzęsą mi się mięśnie.
Potas łatwo można zbadać z krwi - w każdym labolatorium. Nie wystarczy jednak zbadać raz - trzeba przynakjmniej kilka razy i wycuiągnac średnia.
pozdrawiam

Kasia IP: 83.20.14.**

spada mi potas czy moze być to spowodowane ??????????????

stracatella IP: 83.30.178.**

stres a także choroby nerek powodują utratę potasu.
Alkohol... poszukaj w necie - jest o tym dużo.
pozdrawiam

Kajoy IP: 89.238.21.**

Roni polecam zarzycie waitaminy B odpowiedzialnej za odpowiednie obkurczanie mięśni...oraz pomóc sobie składnikami mineralnymi i dieta bogata w te składniki :] ... np duzo owoców warzyw ;]...

Karolina IP: 135.196.48.**

Hej, moja mama miala bardzo powazny niedobor magnezu, po ty, jak sie zatrula i miala kilka dni wymiotow, trafila do szpitala, tak sie zle czula, majaczyla i miala omamy. Do tego stopnia, ze rozmawiala do ludzi, ktorych nie bylo itp - jak schizofrenia! wszyscy mysleli, ze zwariowala...a po uzupelnieniu potasu wszystko wrocilo do normy...:) Pozdrawiam

Karolina IP: 135.196.48.**

Mialam na mysli, ze niedobory potasu, nie magnezu...

zmartwiona

Witam.Jestem mamą trójki pociech,z ktorych jedno 3 razy trafiło do szpitala z powodu niedoboru potasu a objawiało sie to niedowładem kończyn górnych i dolnych.Mąż tez choruje na podobną chorobę tzn okresowe porażenie hipokalemiczne.Córeczka ma skierowanie do Warszawy do Szpitala Chorób Mięśni na pobranie wycinka mięśnia.Mam pytanie czy ktoś z Was miał podobne badanie i jak to wygląda.Z góry dziękuje za pomoc.

Twoja odpowiedź