adrianr

Witam. 3 dni temu urodziła mi się córeczka i stwierdzono u niej raz wysokie a raz niskie bicie serca. co to może oznaczać

Ewa29 z Tetralogią F IP: 83.145.149.**

Co to znaczy: wysokie i niskie? Może raczej wolne i szybkie? Trzeba zrobic dodatkowe badania: echo serca, ekg, może całodobowe, czyli holtera.

JACEK IP: 83.16.137.**

jak było powyżej 160 lub poniżej 100 skórczów na min. to może to oznaczać niedotlenienie okołoporodowe. ale to tylko jedna z opcji wszystko powiedzą badania neurologiczne kardiologiczne itp. a w skali apgar ile ma punktów? od siedmiu do dziesięciu to dobrze poniżej tej granicy niefajnie!!!

Ewa z Tetralogią Fal IP: 62.108.185.**

Skala Apgar nie jest wiarygodna przy problemach kardiologicznych. Ja dostałam 9 pkt mimo tego, że urodziłam się z ciężką, sinicza wadą serca. Nikt tego od razu w szpitalu nie wykrył.

jacek IP: 83.16.137.**

zgadzam sie!!! skakanie pulsu ma również przyczyny pozasercowe!!!
o których pisze. czyli na pszykład niedodlenienie!!!! w skali apgar za brak czynności serca dostaje sie zero punktów za czynność poniżej 100 cykli nim.1 punkt za czynność powyżej 100 cykli na min. 2 punkty. czyli wada ci niemogła tam wyjść bo to jest badanie kardiologiczne!! od wykrywania wad jest echokardiografia.
w skali apgar ocenia się również:

oddychanie jeżeli nie występuje to zero punktów, wolne, nieregularne to jeden punkt, dobre, dziecko krzyczy punktów dwa.

napięcie mięśni, wiotkość, zero punktów, kończyny lekko zgięte jeden punkt, czynne ruchy, punktów dwa.

odpowiedz na wprowadzenie cewnika do nosa, brak punktów zero, grymas jeden punkt, kaszel lub kichanie punktów dwa.

skóra, bladosina zero punktów, tułów różowy, kończyny sine jeden punkt, całe ciało różowe punktó dwa.

To wsumie daje 10 punktów.

stan dziecka ocenia się po 1, 5, 10, 20min. po urodzeniu. suma punktów uzyskanych przez noworodka oznacza:

0-3: ocena zła ( ciężka zamartwica );
4-6: ocena średnia;
7-10:stan dobry.

Tak to w skrócie opisałem.

adrianraczek

W skali apgar dostała 10. Jutro jedziemy do szpitala typowo kardiologicznego w Szczecinie i zobaczymy co wyjdzie ( Laura oczywiście w karetce ).

JACEK IP: 83.16.137.**

nadal puls skacze. widocznie na echo serca bo nie w kazdym szpitalu jest oddział kardiologi dziecięcej. niema nawet kardiologa dzieciecego.neurolog dziecięcy jest.

adrianraczek

Witam wszystkich korespondujących. Dzisiaj na USG serduszko wyszło OK, ale nie do końca zrozumiałem języka lekarskiego. Ponieważ Pani doktor powiedziała że jakiś kanał sercowy (porodowy), czy coś nie, do końca się zamknął i to może być przyczyną. W sumie nie jest źle, ale tzw. żółtaczka podskoczyła do 15. Dalej obserwacja i czekamy.

JACEK2 IP: 83.16.137.**

to i tak wasze dziecko ma szczęście, że tylko sie nie domknoł. bo u mojego kuzyna to wogule sie zamykać nie zaczoł i po 24 godzinach zmarł. ale to było dawno temu bo w 1988 roku.

z tym kanałem oto chodzi że dziecko w łonie matki pobiera substancje odrzywcze w tym tlen przez pępowine jak sie rodzi i pępowina zostaje odcięta to wiadomo przez co. jak pępowine odcinają zaczyna oddychać przez płuca i tamta droga powinna sie wyłączyć automatycznie jak tak se nie stanie to jest niedobrze.

jak jest coś nie tak w organizmie niemowlęcia to żółtaczka musi podskoczyć . organizm mósi sie bronić. ale to niema nic wspulnego z popularną chorobą zakazną.

Twoja odpowiedź