bobo1

Robiłem wymaz bo podejrzewałem u siebie candidę. Przypomnę moje objawy (mdłości, odruchy wymiotne przy jedzeniu szczególnie rano, uczucie flegmy w gardle, częściej korzystam z toalety, ogólna niechęć do wszystkiego objawy nasilają się z końcem wakacji i tak do wiosny.
Wynik *gronkowiec złocisty* może miał ktoś coś takiego i jakie miał objawy. Podobno wiele ludzi jest nosicielami tego paskudztwa ale nie mają z tego powodu problemów. Nie wiem czy on jest odpowiedzialny za moje objawy bo przecież występują co roku mniej więcej w tym samym czasie. Może to nerwica ?

4 IP: 80.54.173.**

trzeba było zrobić wymaz z antybiogramem tzn., ustaleniem na jaki antybiotyk ten gronkowiec jest wrażliwy i który antybiotyk mógłby go zabic.Wtedy laryngolog da ci celowany antybiotyk,który go wykończy.Idz z wynikiem do laryngologa.TYlko nie znam się czy be z antybiogramu utrafi z sedno.Jak wykończysz gronkowca spytaj lekarza czy jakieś inhalacje by ci się nie przydały czy coś.Podczas brania antybiotyku pij zsiadłe mleko albo jogurt naturalny.

bobo1

Zrobiłem ten antybiogram. Byłem u laryngologa mam już lek. Ale zastanawiają mnie moje objawy dlaczego występują falowo i czy w ogóle gronkowiec może wywoływać takie objawy.

4 IP: 80.54.173.**

mdłości moga byc tez gdy jakies pasożyty sa w p rzewodzie pokarmowym.Kał na pasożyty bada się 3 razy w odstepach 8-10 dni.Test na lamblie można też zrobic.Ale najlepiej idż do lekarza chorób wewnętrznych lub gastrologa. Ale jeśli to na tle nerwowym jest,to może ci pomóc picie melisy z dziurawcem.

Twoja odpowiedź