Swierszcz IP: 89.107.158.**

Witam!
Zwracam sie o pomoc z bardzo uciazliwym dla mnie problemem. Od ponad miesiaca czuje ucisk z przodu glowy. Glownie w okolicy nosa, ale czesto sie to rozszerza na czolo, oczy, a czasem nawet tyl glowy. Nigdy nie jest to cos co moglbym nazwac bolem, ale uczucie jest dosc nieznosne, zwlaszcza, ze jestem flecista i to bardzo utrudnia mi gre. 7 lat temu mialem zlamany nos, zostal raczej dobrze zlozony, ale dopuszczam mozliwosc ze to ma jakis zwiazek. Bylem u lekarza rodzinnego, ktory przepisal mi augumentin - nic nie pomoglo. Bylem u laryngologa, ktory stwierdzil ze zatoki mam w porzadku i powiedzial, ze to sucha sluzowka. Przepisal mi Avamys i Solik complex - nie pomoglo. Probowalem wczesniej Buderhinu tez nic nie dalo. Jedynie co mi pomaga na krotki moment to inhalacja rumiankiem i kroplami inhalol, ale to dziala max. 2h. Wraz z pojawieniem sie ucisku stalem sie bardziej senny i ogolnie czuje sie znacznie slabszy, mniej sprawny intelektualnie i znacznie szybciej sie mecze. Jestem raczej zdrowy psychicznie, wykluczylbym nerwice i zaburzenia psychosomatyczne. Nie mam raczej problemow z nadcisnieniem.
Bede bardzo wdzieczny za wszelkie porady.

4 IP: 80.54.173.**

ja bym ci radziła wymaz z nosa zrobić.Może brałes antybiotyki bez leków oslonowych i grzyby ci nos opanowały i zatoki.Wymaz pokaże,co tam siedzi.Zrób sobie prywatnie -24 zł.Napisz jaki był wynik.Czy robiłes bad.krwi-OB,morfologię z rozmazem i CRP?To tez może powiedzieć wiele czy coś sie dzieje w organiżmie.Rób tez gimnastykę-krązenie głową,i inne ,bo moze jak grasz,to boli cie głowa od napięcia miesni- trzymasz głowę długo w jednej pozycji wymuszonej.Może jakiś masaż by ci sie przydał kręgosłupa szyjnego i piersiowego.?....Pomyśl ....

ania05 IP: 83.30.10.**

Kup sobie krople Nasodren .Zakraplaj wg .ulotki .Jesli masz coś w zatokach to powinno wypłynąć .Ja też mam ucisk od kilku dni i wieczne problemy z zatokami a laryngolog nic nie widzi .Tak naprawdę to trzeba zrobić rezonans zatok żeby się dowiedzieć a nie na oko tak jak lekarze .

4 IP: 80.54.173.**

a czy ten laryngolog oglądał rtg zatok czy ,,na oko** twierdzi,że to nie zatoki?Jeśli byłyby to zatoki,to bardzo pomagawzięcie kilku naświetlań lampą solux niebieską.Po kilku zabiegach wypłynie z zatok wszystko ,co tam siedzi.Mam nadzieję,że chodzisz w czapce na czoła ,a nie w kapturze czy z gołą głowa.

zofia5014

Świerszczyk.Kup ty sobie w aptece żel o nazwie NOSOL i smaruj nim nochala

Ty prawdopodobnie masz tzw.syndrom suchej śluzówki , i musisz nos nawilżać w środku
Dokup sobie wodę morską w aerozolu też w aptece i i powinno pomóc
A jak nie to posłuchaj rad moich poprzedniczek dostosuj się do ich rad Pozdrawiam

ten sam problem IP: 85.89.183.**

Kurcze, mam to samo i nie wiem kompletnie co to jest. To jest uczucie, jakbym miał na nosie ciężkie okulary - promieniuje taki ucisk od nasady nosa. Mam wrażenie, że to coś o podłożu neurologicznym, bo jak dotknę do nosa do ucisk jakby na chwilę przechodzi i potem wraca. Ludzie kótrzy pisali wczęsniej widac, ze nei mają pojecia co to jest - jakies krople Ci zalecali, a to przecież w środku nosa nei zachodzi, wątpię też by miało coś wspólnego z zatokami.

jup IP: 79.186.124.**

Długi czas nie wiedziałem co się dzieje z moim bolącym nosem i piekącym policzkiem. Myślałem że to zatoki. Tomografia nic nie wykazała, wymazy też. Czasami czerwieniało, czasem krosty w ciepłym gorzej w zimnym lepiej. Pół roku tak się bujałem lekarze nie wiedzieli co jest aż w końcu się wyjaśniło - demodex na twarzy i w przedsionku nosa.

Izydor IP: 83.26.243.**

Uważajcie z zakrapianiem nosa , krople do nosa często powodują wzrost ciśnienia wewnątrzgałkowego, trzeba by najpierw zmierzyć ciśnienie oczne i dopiero kombinować z kroplami do nosa

Twoja odpowiedź