bryc

Po koronografi i agioplastyce juz trzeci dzien mam wstawione : 3 *stenty * czuje sie lepiej ( mam 60 lat) ale jak :powinnem teraz dopasowac zycie czy : kawe moge pic ? lampke wina ,jaki wysiłek czego nie wolno ? .J nastepne pytanie jak długo bede musiał przyjmowac podstawowe leki :AREPLEX ,TRITACE ,BETALOX czy mozna je bedzie kiedys odstawic ? sa jeszcze dodatkowe leki na nadcisnienie i cholesterol ,nie miałem wysoki ,i inne wyniki były dobre ale w klinice takie własnie leki przepisali .Według mnie to za duzo leków prosze o porade Ed..

4 IP: 80.54.173.**

poczytaj o diecie obnizającej cholesterol i sie do niej stosuj.Przeczytaj artykuł w internecie pt,,Cholesterol i trójglicerydy** autor sławomir Gromadzki.Cholesterol można obnizyc] : 1].odpowiednim odżywianiem 2]. obnizeniem wagi[jesli jest nawet mała nadwaga] 3]. niepaleniem i niepiciem alkoholu ,4]. codzienną porcja ruchu[najlepiej pływanie ,rowerek stacjonarny lub w plenerze,szybki marsz, 5] codzienne zażywanie błonnika tzn. otręby owsiane do 2 łyzeczek dziennie,2 łyzki oliwy z oliwek lub oleju lnianego.,pestki ze słonecznika i dyni orzechy włoskie tylko nieprażone].Z ziołowych leków na cholesterol dobry jest cynarex[obniża hol. całkowity i trójglicerydy].Oraz można jesć nasiona z wiesiołka albo oeparol[to też wiesiołek w kapsułkach].Podam ci przykład znanej mi osoby,która mając chol. całkowity 306 obniżyła na 205 cynarexem.Trwało to ok. półtora miesiąca,do tego oczywiście wyżej wymienione sposoby.Trójglicerydy też spadły do normy.Jeśli HDL masz za niski,to podwyższa go codzienny ruch.Osoba ,o której piszę miała HDL 26,pływa 2x w tyg. i ma ok.45-50.Brała krótko leki na cholesterol,ale jej szkodziły na wątrobę i na mięśnie[trudności w chodzeniu po schodach,bóle łydek- po odstawieniu minęły].W ogóle to myślę,że leki na cholesterol powinny brać osoby z gigantycznym cholesterolem,a nie z lekko podwyzszonym.Taki można samemu obnizyc lekami ziołowymi i w.w. sposobami.Podm ci jeszcze prawidłowe wartości chol.Stosunek Chol. całkowitego do HDL winien wynosić 5:1.Stosunek LDL do HDL 3:1.Może być nieco wyżej LDL,ale nie może przekraczac 4:1. ---Badając krew na cholessterol nie jeść w dniu poprzedzający badanie kolacji,cały dzień nie jeść mięśa,słodyczy.Chlesterol bardzo podwyższają nalesniki,placki,ciasta,słodycze.,lody.

4 IP: 80.54.173.**

oczywiście jak jestes po zabiegu ,to do wysiłku podejdz rozsądnie,bez przesady na razie.Ale odżywianiem się zajmij na serio.Podam ci jeszcze potrawę,która często jem[choć mam dobry cholesterol] .Chodzi o leczo,ale bez mięsa czy kiełbasy.Skład: 3 cebule,3 papryki,cukinia,3 pomidory.Pokrojone w dużą kostkę dusić 20 min. na małym ogniu na oleju podlane wodą.Na koniec dodać pomidory.Przyprawić ziołami prowansalskimi,a na talerzu posypac pokrojonymi 2 ząbkami czosnku[polskiego]Mozna zrobić większą ilość i jeść na zimno lub na ciepło na kolację i śniadanie.Ta potrawa się nie znudzi,bo jest pyszna.I dla cholesterolowców i na nadciśnienie odpowiednia.Inna rzecz: Pasta z makreli.---Dwie makrele wedzone obrać, dodac 3 cebule uduszone na oleju kuj.awskim[ale dodać je bez oleju,na którym się dusiły],do tego 3 starte na grubej tarce ogórki kiszone, 3 jajka na twardo[ żółtka wyrzucić,bo cholesterol !]pokrojone drobno,dolać oliwy z oliwek i wymieszac ,trzymac w lodówce w zamkniętym pojemniczku,ale najdłużej 2 dni.!!!

zofia5014

4 .Brawo
Ja uwierzyłam w cynarex w otręby owsiane dodałam jeszcze rodzynki
Gdy miałam lekko podwyższony cholesterol,medyk przepisał mi oczywiście leki chemiczne
A po jakimś czasie stosowania ,nie mogę chodzić tak mnie nogi bolały pędzę na badanie do szpitala a u mnie już następował zanik mięśni
Badanie mnie kosztowało 50 zł.Miałam na nie skierowanie
Ale od tej pory . wierzę w cynarex w otręby, w siemię lniane, rodzynki ,w słonecznik
Nie nawidzę czosnku niestety
Dzieki że propagujesz tą metodę obniżania cholesterolu ,warto w nią uwierzyć bo mnie też pięknie się obniża jego poziom, pozdrawiam cie cieplutko

bryc IP: 89.73.109.**

Ok wszystko rozumie tylko meritum :mojego zapytania było troszke inne po prostu chciałem wiedziec o jakis wypowiedziach osób po *koronografi i Agioplastyce jak zyja ,jakie maja samopoczucie itp .Dzieki za wypowiedzi odnosnie sposobu zywienia ale to stosuje od roku : otreby ,platki olej itp po zawale w ub roku schudłem ponad 6 kg a teraz po Koronografi i agioplastce prawie 2,5 kg przez dwie doby .Jako człowiek konsekwetny tez nie wierze w * prochy Chemiczne i oprocz podstawowych leków typu :AREPLEX ,TRITACE I BETOLAC reszte leków na *cholesterolol dodatkowe na cisnienie i osłonowe ogranicze do minimum .Cynarex biore juz dawno i faktycznie dobre rezulataty tym bardziej ze cholesterol mam ok pozdrawiam Ed

zofia5014

bryc Tato mój w wieku 80 lat miał przeprowadzoną Angioplastykę w Warszawie na Wołowskiej . Wrócił do domu. żył jak chciał,jadł co chciał , kawkę popijał ,alkoholu zero bo wiek mu nie pozwalał na picie
Leki brał na nadciśnienie takie jakie mu przepisano po wyjściu z kliniki
Tak że leki będziesz musiał brać niestety jak chcesz sobie pożyć a zmienić je zawsze możesz,Sam leków nie odstawiaj Nie wolno tego robić
Wizyta u kardiologa i poprosić o zmianę leków lub ich zmniejszenie
A koleżanki mąż po koronografii i angioplastyce wrócił do pracy i pracuje i to ciężko i kielicha lubi wypić
Tak że jak sam widzisz i sam osądż co ci wolno a co nie, pozdrawiam cię

Witaj *Zofio* za słowa wsparcia pewnie zrobie tak : ogranicze leki chemiczne do minimum i powroce do starych metod np na cholesterol ( akurat ostatnio miałem w normie ) zamiast prochów kupie :Cynarex ziołowy juz tak brałem ,dieta normalna rano ;otreby na wodzie sol i cukier do minimum sporo warzyw itp .A propo: koronografi teraz mooge powiedziec tak :nie bojcie sie sporo sie nasłuchałem i naczytałem roznych opini na forach ze maiłem *mętlik w głowie teraz wiem ze nie jest zle .W koncu to nasze serce pozdrawiam Ed...

zofia5014

Bryc Tylko tato mój strasznie tłusto jadł Nie dał sobie przetłumaczyć dlatego napisałam ze jadł jak chciał
A ty nie musisz jadać na śniadanie otrąb nie przesadzaj
Ja z powodu ciężkiej wady serca i czekającej mnie operacji trzymam linie ale na śniadanie zjadam tą kromkę chleba z czym chcę skromny obiad i od obiadu już nic ,tylko owoce Popuść sobie trochę , bo padniesz jak piesek chakembery
Ale dobrze że są takie fora , jednak każdy jak może tak drugiemu pomaga Ja bardzo dużo wiem o swojej wadzie serca tylko stąd i strasznie się boję i chyba nigdy nie pójdę na taką operacje A kazano mi zrobić koronografie w szpitalu i nie poszłam bo też się jej boję .I co ,żyję chodzę , tylko że to życie to taki bąbel na wodzie Ale nie ma sie czym przejmować byle do przodu .3maj sie pozdrawiam

zofia5014

Bryc.
Nie ograniczaj sam leków,bo nie wiesz które są akurat te ważniejsze
Nie bierz tylko na cholesterol jeżeli masz dobry i go kontroluj ,bo zniszczysz sobie zdrowie. Pacjenci to nawet nie wiedzą że czują się źle po lekach obniżających cholesterol , i biorą. Mojej bratowej tata to był już w takim stanie po tych lekach ,że szykowano go do dializy nerek i jeszcze lekarze nie wiedzieli jaka jest przyczyna
Przypadkowo się dowiedziała od koleżanki i tak facet został uratowany dosłownie Pozdrawiam cie

*Zofio.. wiem ze radzisz mi szczerze ale to jest forum często porady sa obiektywne roznych osób ,bo chca jak najlepiej tylko ze :kazdy reaguje inaczej i kazdy organizm jest inny ,poniewaz zgadzam sie z toba co do leków chemicznych ,przez okres 1-mies bede brał leki na cholesrerol pozniej zrobie bad ,analize cholesterolu i przejde na :cynarex lek ziołowy (KARCZOCHY) sprawdzony ,pozostałe leki podstawowe na :przepływ krwi ,mięśięń sercowy i nadcisnienie mam (skokowe na razie bede brał pozniej sprubuje moze ziól tylko nie wiem jakich .wiem ze samowolna rezygnacja z niektorych leków to :zagrozenie zycia i tu jest *dylemat .Mam za 6 tyg jeszcze miec jeden zabieg *Agioplastyki czyli wstawienie *stenta * w okolicy lewej komory serca wiem juz jak to jest ..co do to powiem ci tak :ja strasznie sie bałem ale radze ci uwierz jesli ma ci pomóc a mysle ze tak :::: nie boj sie :: idz na koronografie tak ci radze obecnie kliniki czy szpitale sa dobrze przygotowane a :: ryzyko jest nawet po wyrwaniu zeba pozdrawiam ciepło ED ....

zofia5014 IP: 95.171.97.**

bryc
Oczywiście że radzę ci szczerze bo inaczej bym ci nie odpisywała No spróbuj przez miesiąc brać leki na cholesterol, jak dojdziesz do dobrego wyniku to go w diabły odrzuć
Chyba że będziesz się czuł dobrze to bierz
Masz rację że każdy organizm inaczej reaguję na leki ,,jest małe ale ,masz ciśnienie skokowe
to czemu odrzucasz leki tak ważne , nie pojmuję tego .
Ale jak się uparłeś to idź do apteki i poproś o jakąś mieszankę na obniżenie ciśnienia , jemioła obniża , Ja leki na obniżenie to biorę już 4 lata ,bo wiem że muszę, nie podchodzę do tego tak samowolnie jak ty to robisz Piszesz że rezygnacja z leków to zagrożenie życia a stawiasz na swoim
Na koronografię nie pójdę na pewno, bo nie wybieram się na operację ,a to był warunek jaki mi postawiono w Aninie
Koronografia, tomograf i oczekiwanie na operację a ja nie pojechałam więcej Planuje kiedyś pojechać na wizytę do Anina ale prywatnie i pogadać z prof. Ale ja czuje się fajnie i jak tu iść na operację z taką fajnością wiedząc że mogę jej nie przeżyć
No to 3maj się pozdrawiam też cieplutko

Zofio ... jak to na forum wymiana zdan musi byc ,to nie jest tak ze odrzucam leki na nadcisnienie ,biore je :regularnie mam tylko watpliwosci jak to jest tego nikt nie powie ( z lekarzy ) czy i jak długo je trzeba brac ,oczywiscie lekarze zgodnym głosem mowia ze zawsze bo grozi to.... itp..Zgadzam sie co cholesterolu i zrobie tak jak ci sugerowałem i ty tez .. * u mnie było tak po 35 latach znalazłem sie w szpitalu mały (niby zawał koniuszkowy ale uszkodził mi miesien sercowy to było po wysiłku ,na Koronografie to było w ub roku nie zgodzilem sie (STRACH) wypisano mnie do domu i do 21-10-2010 wyniki np EKG lub Echa serca były dobre ale wyniki ,nie wskazywały jak jest w {AORTACH} okazało sie ze chodziłem na tak zwanej jednej *nitce* trzy były zapchane czym to groziło wiadomo .... po prostu nie zdawałem sobie z tego sprawe .Niewiem czy *KORONOGRAFIA * u ciebie to mus ... skoro piszesz o warunkach jaki ci postawiono ,ja teraz wiem ze strach jest silny a zyc kazdy chce ,zycze ci zdrówka na 105 .ED Ps uwiewrz koronografia sama jako zabieg nie boli mus to 12 godz lezenie po koronografi po to nie było zakrzepów w miejscu wkłucia tętnicy udowej ...

zofia5014

Bryc jak by nie było wymiany zdań to byśmy nie siedzieli przy klawiaturze, ty tam ,a ja tu, i nie pisali do siebie i wymieniali swoje poglądy
No widzisz ile radochy przynoszą te choróbska hahaha i mogło by się pisać pisać i było by o czym . Leki musisz brać do końca swego żywota PAMIĘTAJ!!!!
A żyć każdy chce Wnioskuję że ty się jakoś boisz tych leków brać , a czemu ?
Sądząc po tym co piszesz to ty okazem zdrowia nie jesteś i musisz o siebie dbać ale leki to na pierwszym miejscu stawiaj
A umnie koronografia to mus, ale tylko jak będę szła na operację tak to nie ,bo po co . Ale pietra bym miała bo ja nie wyleżę na wznak 12 godz o nie No to bywaj spokojnej nocki i miłych snów pozdrówka

bryc IP: 188.147.198.**

To prawda *Zofio* wymiana zdań to:polemika i tak powinno być *przekonujesz mnie ze prochy trzeba brac (niektóre do końca żywota ) ok zgadzam sie tylko :ja uważąm ze tej chemi jest za dużo po prostu : Medycy przepisuja tak na wszelki wypadek a może i to celowe w koncu z czegoś musza zyc .Ja często i zawsze sie spieram w Gabinecie lekarskim ze tych leków i słysze jedno ,panie to dla panskiego zdrowia ale czy :: napewno ? oto jest pytanie ,piszesz ze pietra bys miała wylezec po koronografi :zgadzam sie ciezko ale jak trzeba ja dałem rade ,a czeka mnie jeszcze jeden zabieg ( .Teraz jak zrobie sobie analize i jesli bedzie ok to tak jak sugerowałas np ( z tego leku na cholesterol zrezygnuje ,i bede brał Cynarex ziołowy ) milego dnia super zdrowka i pozdrowionka Ed ...

zofia5014 IP: 95.171.97.**

Bryc Jeżeli dwoje ludzi ma na coś odmienne zdanie to mają stale o czym dyskutować przyznasz
Bo jeżeli dwoje ludzi nawet wirtualnych porusza jakiś temat i sobie wzajemnie przytakną koniec dyskusji bo o czym tu rozmawiać nima tematu.Ja mam koleżankę boże jak my się różnimy, kiedy się spotkamy ciągle się o coś sprzeczamy , na każdy temat mamy odmienne zdanie.
I co,nasza przyjaźń trwa już 20 lat .
Przepadamy za sobą. pomimo odmiennych charakterów.
Tu jestem twarda zawodniczka i będę cie przekonywała do brania leków bo widać że żyć chcesz oj chcesz.
Ja wiem że tej chemii mamy za dużo, i co nie weźmiesz do buzi to chemia , ale my laicy nie poradzimy nic, tylko ponarzekać nam zostało .
Nie pocieszaj mnie bo nie wyleżę tyle godz. po koronografii gdybym się zdecydowała, jestem taka Wiercińska a tu leżeć 12 godz ło matko.
Wrócę do leków ,a gdybyś nie brał i coś ci się stało i co ,co byś sobie wtedy pomyślał, no miała racje kobitka z forum , jak to trzeba słuchać tych dobrych rad no źle nie chciała
Tak że łykać i nie marudzić prze pana
A boisz się tego zabiegu , a gdzie go będziesz miał chodzi mi o miasto. Jeżeli możesz napisać Pozdrawiam cieplutko