Greg IP: 80.48.222.**

Jak w tytule, wczoraj rano pojawił się ból w okolicach prawej łopatki, ból ma charakter przeszywający, kłujący przy głębokim wdechu, w pozycji pionowej w zasadzie ustąpił, jednak gdy położyłem się do snu bardzo szybko dał o sobie znać uniemożliwiając przebywanie w tej pozycji,uczucie jakby strzała przeszywała człowieka na wylot, dodatkowo także w okolicy końca żeber także po prawej stronie.
Szybka ulga po powrocie do pozycji pionowej, aczkolwiek uczucie że ciągle tam jest.
Przeczytałem kilka tematów pokrewnych i nie wydaje się to na zawałowy bo całkiem z prawej strony, bardziej pasuje do opisu tych nerwobóli które były opisywane na tym forum.
Jeśli ktoś miał podobne objawy, albo potrafi określić przyczyne, sposoby wyleczenia itd, bedę wdzięczny. Jak widać piszę to w środku nocy bo niestety nie jestem w stanie z tego powodu zasnąć.
z góry dziękuję za każdą opinię
pozdrawiam
Grzegorz,24 lata

Ewa IP: 83.26.107.**

Może powinneś zrobić rentgen kręgosłupa, u mnie stwierdzono skoliozę i lordozę któraś z nich powoduje ucisk na nerw, pomogły mi masaze, ale szczerze mówiąc na krótko.

FiFi IP: 79.184.24.**

ja mam tak od wczoraj nie wiem co to jest przy wdechu boli jak by kuło :/
około godziny 17 pochylałem sie nad terrarium wziąłem oddech i momentalnie poczułem bardzo silny przeszywający ból na plecach w okolicy prawej łopatki położyłem sie nie mogłem złapać oddechu nie wiem co jest teraz boli mniej .. pierwszy raz tak miałem ..jak stoję to nieraz nie czuje bólu a po chwili powraca i nie wiem od czego to ...

drm IP: 217.98.103.**

Mam identyczny ból jak *Greg*, pojawił sie on po zejściu z lodowiska, mógłby ktoś podać przyczynę takiego bólu ? Bo gdy spytałem sie innych stwierdzili ze to nerwoból. Jednak wątpię w to, ponieważ ostatnio żyje bezstresowo.

yia IP: 89.78.19.**

hm... a ja mam to samo, tylko bardziej z przodu, absolutnie nie czuje tego w okolicach lopatek. W moim przypadku nerwoból niewykluczony, ale może to coś innego? Jeśli ktoś mógłby mi coś poradzić, proszę o pomoc.

miki IP: 193.151.114.**

A ja rano przebudzilem sie z takim wlasnie bolem, wlasciwie kluciem w okolicach prawej lopatki podczas glebszego wdechu, kaszlu czy... smiechu.

Mial ktos z czyms podobnym doczynienia?

magda IP: 87.177.239.**

mnie dzisiaj w calkiem normalny dzien zlapal wlasnie taki bol tylko,ze ja czuje ulge jak sie poloze bo gdy siedze lub stoje to ten bol jest niedowytrzymanie a najgorzej boli jak oddycham albo probuje sie poruszyc.Niewiem skad to sie wzielo bo pierwszy raz mam taki bol.

NINAAA IP: 87.116.254.**

ja mma podobnie,
bóle od 2 dni po prawej stronie, w okolicy żeber, i z boku i plecy od łopatki:( spac nie moge, w pozycji leząćej okropnie boli nei moge na bok sie przwrocic ani podniesc jak juz leze, czy jak siedze zeby wstac, przeszywający kłujący ból, zwłaszcza przy wiekszyk wdechu lub kichnięciu :(:(:
nie wiem czy nei wybrac sie na pogotowie:( bo niestety dzis bylam u lekarza i takie kolejki ze nie wiem kiedy sie dostane;( boje sie co to moze byc :( i strasznie utrudnia mi to zycie, chodze taka pogięta:(

mnm IP: 84.10.202.**

Musicie uważać na przebywanie w pomieszczeniach gdzie jest przeciąg. przewiało was. Ktoś wspomniał że w momencie pochylania i wdechu złapało. W tym momencie mięśnie były napięte i nerwy strzeliły. Stres nie ma z tym nic wspólnego. Jesteście młodzi i nie zwracacie uwagi na bodźce od razu, bo wasze organizmy są silne. Ja tak mam odkąd skończyłem kilkanaście lat. Dzisiaj na każdy wietrzyk organizm mój reaguje już w taki sposób że jakoś tak spina mięśnie pleców, że aż czuję jak by się od środka rozgrzewały. Jak byłem młodszy to często biegałem z gołą klatą i nic mi nie przeszkadzało też nie wiedziałem co mi jest. Analiza tego kiedy łąpie i w jakich momentach *kłucie* pozwoliły mi dojść do tych wniosków.

BB123 IP: 89.228.148.**

Ja mam podobne objawy od kilku dni. Momentami nie mogę się ruszyć. Podobne objawy miałam 4 lata temu i wykryto u mnie duży kamień w woreczku żółciowym. Musiałam być operowana. Obawiałam się, że teraz porobiły mi się złogi w przewodach żółciowych. Poszłam do lekarza. Powiedział, że przyczyn może być wiele. Najczęściej jest to wątroba, nerki albo zwyrodnienie kręgosłupa. Dzisiaj byłam na USG. Wynik jest dobry. Nie ma zmian w nerkach ani w wątrobie. Może więc to jest od kręgośłupa. Jutro idę z wynikami do lekarza i zobaczę co mi powie.

wybite kręgi lub dysk, tam mi sie wydaje..

west IP: 79.162.177.**

mam ten sam problem bola mnie zebra z prawej strony okolo 2 miesiace i teraz ten klujacy bol lopatki po prawej stronie niewiem co to jest wydaje mi sie ze to moze byc chora watroba albo nerki jak ktos cos wie piszcie PLIS

wader IP: 95.41.59.**

Dzisiejszą Wielką Noc miałem z głowy. Od wczoraj czuję ból z prawej strony pod łopatką i nie mogę długo siedzieć w jednej pozycji a nie mówiąc już o spaniu (w każdej pozycji zaczyna boleć po kilku minutach) chciałbym dodać, że dwa dni temu miałem silne nerwobóle z prawej strony klatki piersiowej z przodu. Smarowałem się maścią końską ale nie pomogło. Czy macie jakieś domowe sposoby zaradzenia temu?

wader IP: 95.41.59.**

Nerwobóle miałem z lewej strony klatki pirsiowej, i terz doszedł ból mostka.

MATEUSzzzz IP: 91.94.123.**

Siema. Mnie tez przeszywaja takie bóle. własnie teraz siedząc na kompie i pisząc do was ciągle to czuje. Ból jest mniej więcej pod łopatka po prawej stronie. Jak się schylam np na ta prawą strone lub jakoś gwałtownie porusze to ból przeszywa mnie az po żebra. NIE DO WYTRZYMANIA. z tego powodu juz raz kiedys urwalem sie z lekcji. Możliwe, że przyczyną jest wyziębienie organizmu. czesto chodze w domu w krótkim rekawku. Bałem sie że to może być coś poważnego dlatego pstanowiłem poszukać informacji na ten temat i trafiłem tutaj.
Miałem takich przypadków juz kilka od jakiegoś roku i zastanawiam sie czy isc do lekarza, ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi to mysle ze to nic poważnego. może jakis nerwoból...coś w stylu przeziębienia organizu. ale wystraszyłem sie jak pewna osoba napisała że to może być przez skolioze. Tez kiedys ją miałem ale sie wyleczyłem bo chodziłem na różne zajęcia specjalistyczne.

Można kupić na to jakąs maśc?, lub sa jakieś sposoby żeby ból zniknął ? jakieś masaże czy coś takiego ?