Asienka33

Witam,mam33 lata i od 2 lat nie umiem wyjsc z tej choroby,i zastanawiam sie dlaczego.Opowiem wam o moich dolegliwosciach a wy mi doradzicie co dalej robic.Wiec tak cisnienie mam 155100,nigdy nie przekroczyłam 180125 biore tabletki na nadcisnie lazop .Co drugi dzien bóle głowy ale jakie tylko po prawej stronie nad czyja mnie boli i po prawej stronie wyżej czoła dziwne to uczucie moim zdanie jak to mam ze cała głowa mnie nie boli tylko półi czasami mam tak ze przez pare minut boli mnie na samym srodku przez tylko moze jakies 3 minutki i boł przechodzi ale na samym srodku głowy zdzyło mi sie przez dwa lata kiekie bole miec 3 razy ale to ból takie ze poprostu zpanikowałam ze moge dostac zaraz jakis wylew zmierzyłam cisnienie i miałam zaraz po tym 170120 byłam pod strachem i to okropnym nawet musiałam sobie popłakac bo pomyslałam sobie ze juz po mnie takie to dziwnie uczucie było ,ze nie do pomyslenia i jak minoł ten boł to czułam taka olbrzymia głowe że miałam ja taka ciezka ze nie mozliwe.po tym wszystkim połozyłam sie cpac rano wstałam cos porobiłam w domku dochodzi godzin 13 i znów z prawej strony nad uchem tak mnie cos uciska j estem wicznie pod strachem ze moze mi sie cos stac a mam w koncu do kogo zyc ,czy ktos tez miał podobne objawy jak ja podzielcie sie waszymi problemamiepozdrawiam Asienka33

pati IP: 89.25.235.**

witaj Aska;) ja nie mam bolow glowy, ja za to mam kopania i szarpania plus walenie serca i to mi napedza strachu. Cisnienie mam skaczace. Nie moge chyba stosowac tabletek na obnizenie poniewaz w chwilach gdy sie nie stresuje to moje cisnienie jest w granicach 100/70....a jak czuje strach to potrafi dojsc do 175/105. W chwilach napadu lęku biore bisocard lub hydroxyzyne.

Mialas robione EEG?

4 IP: 80.54.173.**

głowa z tyłu po jednej stronie [nad szyją] też mnie bolała b. częst.Po bad. okazało się,że to od kręgosłupa szyjnego. Pomógł fizjoterapeuta i jest OK.Radzę przeczytać na temat:,,niefarmakologiczne sposoby obniżania cisnienia.Zioła na obniżenie ciśnienia.Samemu zrobic mieszankę: -ziele jemioły 100g,ziele serdecznika 50g, liść ruty50g, kwiatostan głogu50g, koszyczek rumianku50g.Zioła dokładnie wymieszać.Zaparzać w szklance wrzątku pół godziny pod przykryciem.Przecedzić i pic 3x dziennie po jedzeniu.I dieta obniżająca cisnienie.

radom

Bół głowy to raczej norma przy takim ciśnieniu zresztą sam wiem bo mam nawet tera mnie boli po jednego stronie. tylko Kiedy wbiegne po schodach to pulsuje mi tak mocno ale np tylko w jednmym miejscu głowy ze mam wrażenie że tam akurat pęknie. Nie masz się co bać ze zara dostaniesz wylewu czy coś ale coś musisz zrobić ze swoim ciśnieniem bo masz za duze o wiele

radom

A i jak masz cisnienie takie i cie boli to nie bierz ibupromu tylko jesli juz to apap :P

Asienka33

witam własnie nie miałam robione eeg.mam zamiar jak najszybciej to zrobic dzis mnie strasznie boli z tyłu a cisnienie mam 14090 i dalej nie wiem od czego to jest mam wrazenie ze zaraz wylew dostanie albo mam jakiegos tetniaka i mnie tak boli ta głowa pozdrawiam was serdecznie.

Damian IP: 188.33.31.**

witam Was!

U mnie historia kreci sie od roku . Mam 32 lata i rok temu mialem silny bol glowy pojechalem na pogotowie i mialem cisnienie 180/100. i tak zaczela sie moja historia z wariatkowym nadcisnieniem i skokami. tableteczka jedna dziennie 5 mg tritace

Po wizycie u lekarza pierwszego kontaktu oczywiscie badanie lipidiogram wszystko nie tak i konkretna dieta - drob, owoce, zero tluszczy - oczywiscie bez przesady :), kwasy omega , koenzym , dzienie asprynka protect
i w ciagu roku stracilem z wagi 105 kg do 87 kg, zakaz palenia, brak weekednowych napojow alkoholowych symbolicznie czerwone wino - i cisnienie spadlo do granic nawet 110/60 a czasami nawet jak zasypiam i jestem bardzo wyluzowany to 105/55 - niezle prawda?
ale nie tak niezle do konca - niestety podczas stresow, denerwowania sie, lekkow, ze zaraz bedzie zawal i wylew - to jak mierze cisnienie mam skoko nawet ostatnio na pogotowie trafilem 160/100

i czasami mam takie glupie lekki ze mysle, ze dostane zawał, albo jak mnie zakluje ze to serce itp ,

czy myslicie ze to sprawy nerwowe i stresowe?

patik IP: 89.25.235.**

mi sie cisnienie dzwiga tylko w stresie a tak to mam norme czyli w przedziale 100/60 -120/80. Moja zmora wlasnie sa te skoki cisnienia. Mnie glowa wtedy nie boli ale za to robie sie czerwona jak burak i serce lomocze mi w piersi jakby cchialo stamtad uciec. nie wiem jak sovbie pomoc ze skaczacym cisnienie bo slyszalam ze to ejst grozniejsze niz nadcisnienie . nadcisnienie moge zbic tabletkami ale co zrobic jak cie to cisnienie dopada?

zmartwionafiona

Hej ja przy mojej nerwicy nie mam stwierdzonego nadciśnienia tylko skaczące raz mam 96/70 a za chwile 130/100 i mam tak samo jak Ty Asia robie coś wszystko ok. Usiądę zaczynam myśleć o tych dolegliwościach i się zaczyna kongo.Uciskowy ból głowy za chwile boli druga połowa głowy pieczenie w klatce piersiowej. No i nie dowierzanie do końca ludziom którzy mówią że to jest nerwica.(Myśle że lekarze się nie znają i napewno to nie nerwica) Chyba trzeba cały czas coś robić żeby kręćka nie dostać :)

joaska101 IP: 89.228.73.**

Witam ,jestem nowa tutaj i mój kłopot z ciśnieniem właśnie się zaczął.Wczoraj na pogotowiu się znalazłam ,miałam 190/110,zbili mi lekami do 150/100 i puścili do domu,jednak w nocy wróciły bóle głowy,lekarz rodzinny wypisał leki i zobaczymy co dalej.Co mnie zastanawia to fakt skąd mi się to wzięło,nie piję żadnego alkoholu,nie palę nawet kawy nie piję i co z tego mam,apropo wieku to mam 41 lat.

Asienka33

-joaska- Witaj to czasem przychodzi samo od siebie tylko nie umie to póscic bo ja dalej z cisnienie i z silna nerwica walcze pozdrawiam

Kuba30 IP: 82.132.237.**

Witam wszystkich
Chce opowiedzieć o mojej dolegliwości mam 30 lat waga koło 107kg i od paru lat mam dolegliwości z nadciśnieniem dziennie biorę lozatarian potasium 100mg i jak to wcześniej pisaliscie ciśnienie raz jest to wtedy dochodzi do 180/110 albo schodzi do 143/82 wiec nie jest złe no ale do tego jak by było balo to mam problem z nerkami znaczy sie krwio mocz który tak naprawdę nie został zdiagnozowany co i jak dlaczego tak sie dzieje przeważnie wyglada to tak jak mam gorączkę to wyobraźcie sobie mocz wyglada jak coca-cola gorączka przechodzi wszystko wraca do normy :) Od wczoraj jestem w szpitalu po strasznym bólu głowy miałem robiony rezonans głowy aby sprawdzić czy sa jakieś krwawienia do mózg naszczescie nic nie wyszło zaraz po tym (3godziny) miałem robiona punktacje pobieranie płynu z rdzenia kręgowego naszczescie tam tez nie było krwi teraz bóle wciąż sa czekam na wizytę neurologa nie wiem tak naprawdę co z tym robić jak z tym bólem walczyć mam nadzieje ze dostanę jakieś odpowiedzi dzisiaj co i jak moze wy macie jakieś wskazówki napewno jedna z nich te będzie dieta :)

Twoja odpowiedź