xxmariolaxx31

Mam pytanie odebrałam wyniki z laboratorium na cholesterol Ch- 452
Ch - HDL -dobrego mam 28,3mg/dl LDL -nie wyszedł bo mam za dużo trójglicerydów bo aż 2700mg/dl nie byłam jeszcze z wynikami niewiem czy to jest bardzo dużo czy ktoś miał taki wynik czy taki wynik czymś grozi z gury dziękuje za odpowieć .

4 IP: 80.54.173.**

nie jest dobrze.Ile masz lat napisz.Przeczytaj artykuł pt.,,Cholesterol i tr ojglicerydy** autor Sławomir Gromadzki.Tam jest wszystko podane jak się odżywiać,by obniżyc cholesterol i trójglicerydy.Jest polski lek ziołowy,,Cynarex** jego stałe używanie powoduje obniżenie trójglicerydów i chol. całkowitego.Używaj go długotrwale i co miesiąc badaj krew i obserwuj jak spada.HDL podwyższysz ćwicząc codziennie.- rower lub rowerek treningowy,szybki marsz lub p ływanie-co ci najlepiej odpowiada.Co najmniej godzinę dziennie.Jak nie masz kondycji,to zacznij np.2xpo 15 minut.Jak masz nadwagę,to musisz schudnąć.Odrzuć wszystko,co słodkie.Zresztą wszystko o odżywianiu masz w ww. artykule.Jak będziesz sie dużo ruszać i schudniesz kilka kg,to HDL samo wzrośnie.Podam ci przykład faceta ok.45 lat,miał HDL 26,a po 3 miesiącach diety obniżającej chol. i pływaniu,jeżdżeniu rowerem do pracy [5km] podniosł sie na ponad 50.! Zanim jakiś konował da ci leki na cholesterol,które szkodza m.in. na wątrobę,mięśnie..itd...spróbuj ten cynarex ziołowy+ dieta+ ruch.Na opakowaniu pisze,że 3x po 2 tabletki dziennie.Facet ,o którym piszę brał 3x1- i to trójglicerydy z 230 spadły na ponad 90 w ciągu chyba półtora miesiąca.Warto spróbować.Ważne -zero alkoholu i papierosów.Codziennie otręby pszenne lub owsiane [błonnik! zawierają],oliwa z oliwek do surówek,olej lniany po łyżce dziennie, rodzynki,orzechy włoskie,słonecznik,pestki dyni-to wszystko są tłuszcze roślinne.Żadnych ciast,potraw zawierających jednocześnie w swoim składzie cukier,jajka i mleko- np. naleśniki,placki....Podam ci przykład śniadania,chudy twaróg z jogurtem naturalnym+ łyżeczka otrąb+ rodzynki+ 2orzechy włoskie.Leczo z samych warzyw[cebula+cukinia+papryka+pomidory+ trochę soli +zioła prowansalskie]Teraz warzywa tanie,to mozna leczo jeść na okrągło,na zimno i na ciepło,brać do pracy i na 2 sniadanie zjeść....Inna potrawa to pasta z makreli wędzonej pyszna do chleba.Skład: Makrela,Oliwa z oliwek+ posiekane 2 ogórki kiszone+ jajka na twardo[żółtka wyrzucić-cholesterol!]+ 3 cebule duszone na oleju kujawskim[bez oleju,na którym sie dusiły].Włożyć do lodówki do pojemniczka,mozna trzymać do następnego dnia,nie dłużej.Te potrawy sa pyszne i dobre dla osób z cholesterolem.Ja mam dobry,ale to często jem ,bo lubię.Mięso ograniczyć bardzo,zero żółtego sera,dużo warzyw !!!Smacznego.

już widzę jak tu zaraz mnie zaatakują,twierdząc ,że zioła nie pomogą.Ale warto spróbować i badać co miesiąc krew,by się przekonać.Jak nie da rady,to leki chemiczne to OSTATECZNOŚĆ*Uważam,że lekarze pod presją koncernów farmaceutycznych zbyt lekką ręką przepisują leki chemiczne,mające szalenie szkodliwe skutki uboczne.Nasiona wiesiołka jeszcze sobie kup.Są tabletki oeparol z wiesiołka ,ale ich cena jest kosmiczna.A nasiona za grosze.

Aby obniżyć trójglicerydy,mozna robic głodówkę raz w tygodniu,pijąc tylko wywary z warzyw.Podobno to rewelacyjnie działa na trójglicerydy,nie sprawdzałam,bo mam cholesterol idealny.

zastosuj sie do tych wskazówek i zanim pójdziesz do lekarza jeszcze raz zrób sobie badanie[przed badaniem nie jeść kolacji i mięsa w dniu poprzedzającym,alkoholu,papierosów]- juz po 2 tyg. będzie różnica.

zofia5014

4 dajesz fajne rady odnośnie cholesterolu , wszyscy którzy mają z tym problemy niech cie słuchają Sama to robię i po odebraniu wyników dzisiaj uśmiechnęłam sie sama do siebie Karczoch i jeszcze raz karczoch itd ........ Ja używam wyciąg z karczocha firmy Doppel Herc Na opakowaniu pisze na wątrobe Jest on z dodatkiem Omega 3 Ale trzeba być cierpliwym i brać systematycznie na pewno pomoże I przede wszystkim otręby owsianne Powodzenia

cynarex to tez wyciąg z karczocha.Tylko polski.

zofia5014

Zgadza się,cynarex to polski lek ale w tym Doppel herc są zdrowe tłuszcze Omega 3 może to w połączeniu z cynarex lepiej działa Ale cynarex też używam ,bo dobre to co polskie mam tow pamięci pozdrówka

zofia5014

przepraszam źle napisałam miałam na mysli że Omega 3 w połączeniu z karczochem lepiej działa a nie z cynarex

xxmariolaxx31 IP: 88.220.176.**

Witam ponownie....jak pisałam na początku mój cholesterol był taki;
CH -całkowity 450mg / dl
Trójglicerydy -2700 mg /dl
CH HDL dobry 28 ,3 mg /dl

a cholestoru złego niemogli zbadać bo było dużo trójglicerydów to badanie robiłam 4 . 08 . ale wyniki mnie tak nakręciły że tylko chodziłam płakałam myślałam już o najgorszym co może mnie spotkać .Dzisiaj poszłam do laboratorium i zrobiłam nowe wyniki i nie uwierzycie chyba cud się stał albo te pierwsze wyniki nie były moje bo bez porównania są inne ;

CH całkowity - 226 mg /dl
HDL -------------- 36,8 mg / dl
LDL -------------- 109 mg /dl
Trójglicerydy --------- 403 mg /dl
I jak tu wierzysz wynikom dla mnie to jest nie do uwieżenia że w sumie to jest tylko 12 dni a brałam tabletke na chlesterol tylko tydzień czasu jadłam mniej i piłam jogurt benakol i jak tu nie wpaść w depresjie na którą też się leczę *4* jak napisałaś kupiłam te tabletki ziołowe i olej z nasion wiesiołka w tabletkach i jak sprawdzę że nie będzie tróiglicerydow to za miesiąc jeszcze raz zrobię wyniki i jak będą dobre to tabletek nie będe brać ...... Dobranoc

lysynewyork

Czesc mam 37 lat i juz od kilku lat mam problem ,obecnie mam zly cholesterol -700,natomiast trojglicerydy to az 5000 tysiecy ,robie czesto badania i nic sie prawie nie zmienia,a na dodatek mialem juz silne zapalenie trzustki ,biore jakies leki,ale chyba to nic zabardzo nie daje ,bo niemam zadnej diety,czy ktos moze mi doradzic jak to zbic najprostszym sposobem ,bo wiem ,ze to jest juz bardzo zle?

billymarks

Ograniczyć do zera tłuszcze zwierzęce, smażone potrawy na oleju smalcu, spalonym tłuszczu itp, żółtka jaj w nadmiarze też nie są dobre, biały chleb również( zastąp ciemnym pieczywem wieloziarnistym). To co powinieneś zrobić to spacerować codziennie ok. 1 godziny i rozpocząć suplementację kwasami tłuszczowymi omega 3, które obniżają cholesterol. Polecam Gold omega 3 zobacz sobie w necie, do kupienia w aptekach oraz sklepach z suplementami. Firmy nie podaję , bo będzie ,że reklamuję produkt. Musisz zwracać uwagę na tłuste przetworzone rzeczy, które musisz z diety wyrzucić. W takim razie co jeść? Z czego czerpać energię? Warzywa to podstawa w Twoim przypadku, kup sobie olej lniany, albo oliwę z oliwek, który zawiera olbrzymie ilości omega3( pamiętaj oleje i tłuszcze tylko na zimno inaczej tracą właściwości i zaklejają żyły), do tego 2 kaps. dziennie gold omega 3. Możesz zacząć bazować na piersi z kurczaka, która nie ma prawie tłuszczu oraz rybach( najlepiej piec w piekarniku bez tłuszczu) i to wszystko jeść z warzywami polanymi zdrowym olejem( ale bez przesady). Pytanie tylko czy masz na to fundusze? Do tego min. 2 litry wody dziennie. Po jakimś czasie możesz dodać węglowodany w postaci pół torebki ryżu, kaszy gryczanej, ziemniaków(mało) Ruch i dieta to podstawa. Pozdrawiam!

ariamkowal IP: 89.70.192.**

Moja historia z leczeniem cholesterolu Cynarexem przed wieloma laty /w wieku ok. 60 lat/ pozwoliły obniżyć wynik do wartości mieszczących się w normie. Teraz ma 69 lat i moja historia wyników wygląda następująco:
Od 26.092011 do 15.12.2012 zażywałam regularnie 3x dz. po 2 tabl.
dietę stosowałam, lecz niezbyt restrykcyjnie.Moje wyniki:
26.09.2012 15.12.2012
Chol. całk. 273 240
HDL 73 66
LDL 178 156
TG 105 90
Nie jest to zawrotna zmiana, jednak na 2,5 m-ca jest nieźle.
Zaniedbałam jednak dalsze zażywani Cynarexu i po przerwie 15.05.2012 zrobiłam badania i oto wyniki:
Ch 232
HDL 62
LDL 146
TG 119

Z tej analizy wynika, że zażywanie Cynarexu systematyczine przez dłuższy czas będzie skuteczne.
Po osiągnięciu pozytywnych wyników będę zażywać go 3x po 1 tabl..
ący.Tak robiłam za pierwszym razem. Efekt był zadowalający. Tym razem zrobiłam dużą przerwę, ale nie jest źle, myślałam, że będzie gorzej. Nie ma jak ziołowy Cynarex,po co truć się chemią.

Zapomniałam napisać, że równocześnie zażywałam Omega 3 1000 mg
1 xdz5enn5e,

....1 x dziennie.