bettiniunia

witam mam 38 lat jestem osoba otyla od pewnego czasu czuje sie zle mam drzenie rak nog skoki cisnienia czeste bole glowy czuje sie oslabiona ospala cukrzycy nie mam sprawdzalam slyszalam ze tarczyce moze miec takie objawy prosze o pomoc

bettiniunia

chcialam jeszcze dodac ze mam 2 dzieci od paru lat staramy sie o nastepne ale bez skutku wczesniej nie bylo problemu z zajsciem w ciaze a tez slyszalam ze tarczyca nie pozwala na zajscie w ciaze

4 IP: 80.54.173.**

zrobić badania krwi: TSH,ft3 ,ft4,Poziom prolaktyny i progesteronu ,.poziom elektrolitów, Ob, morfologia z rozmazem.USG tarczycy.Z tym do lekarza.Progesteron w 2 połowie cyklu.Może w tym wieku nie w każdym cyklu masz jajeczkowanie.Mierz temperaturę po przebudzeniu,przed wstaniem z łóżka rano.W pochwie lub pod językiem i rób wykres.Ze trzy miesiące.Przekonasz się czy jest jajeczkowanie.Jeśli w 2 połowie nie ma wzrostu temperatury- to niestety -nic z tego.Nie w każdym cyklu może masz jajeczjkowanie.W twoim wieku to normalne.Trzeba wiedzieć kiedy ,,celować**.A tego wszystkiego się dowiesz badając te hormony i rysując wykresy temperatury.A jak z tarczycą cos nie tak,to endokrynolog ci pomoże to wyrównać.

4 IP: 80.54.173.**

rzeczywiście tarczyca ma coś wspólnego z zajściem w ciążę.Bywa,że choroba tarczycy wiąże się ze zbyt wysokim poziomem prolaktyny,co uniemożliwia zajście w ciążę.Ale to proste do wyrównania.Ginekolog sobie łatwo z tym poradzi.Jeśli chodzi o objawy tarczycy - to kiedyś to przechodziłam- było to jak u ciebie drżenie rąk,brak siły fizycznej i czasem kołatanie serca-zupełnie bez powodu-np.siedzę lub leżę ,a tu nagle kilka mocnych uderzeń-i samo przechodzi.Długo też nie mogłam stać .Musiałam zaraz usiąść,bo nie miałam siły,a wejście na 3 piętro-coś okropnego juz w połowie serce w gardle,słabo i brak sił.Teraz czuję sie doskonale,.Będzie dobrze,tylko zrób badania i zacznij działać.

Twoja odpowiedź