balon

Witam
Od dwóch dni bolał mnie przedni ząb ,lekceważyłem to bo sądziłem ze złe nagryzłem itd.Niestety 3 dnia wyszła mi ropa na dziąśle wziąłem igle, wodę utleniona i przebiłem bąbel .Wyleciało mi dużo ropy i pod koniec krew.Następnie wyszorowałem zęby w dodatku posmarowałem *socholem* dziąsła.Po 2óch dniach znów mi wyszła ropa lecz znacznie mniej niż poprzednio,również ja przebiłem.

Teraz mam pytanie czy to jest coś poważnego ,ja sadze ze to zapalenie ,ale nie mam pojęcia jak się z tym upora. Do dentysty boje się iść : (

Z góry dziękuje

BTW: NAD ZĘBEM MAM ZACZERWIENIONE DZIĄSŁO!!

Przepraszam za poprzedni post !!!wypadek

ania05 IP: 83.4.137.**

Do dentysty i to szybko .Jeśli chcesz mieć zęby .

ania05 IP: 83.4.137.**

Prawdopodobnie masz jakąś zgorzel albo próchnice .Idz do dentysty bo stracisz zęba .

balon

w Poniedziałek ide

balon

Prawdopodobnie jest to próchnica bo jest ciemno brązowy kolor na zębie .Ja tego nie rozumiem chodzę co miesiąc do dentysty i nigdy mi nie powiedziała ze mam tutaj próchnice.Boje się bardzo bo to 1 ,a utracić jedynkę to koszmar,bez szczerego uśmiechu!!! dziękuje

ania05 IP: 83.26.153.**

Łazisz co miesiąc do dentysty a teraz sie boisz?To ja nie rozumiem .......Idz bo szczery uśmiech bez jedynki to rzeczywiście do bani widok .Nieraz dentyści nie ruszają zęba z plamą próchniczą .Ja też oststnio byłam i musiałam przydusic prawie doktor do ściany żeby naprawiła zęba z plamą .

Magda111111 IP: 95.158.99.**

Miałam dokładnie taki sam problem. Ale ja jak zwykle lekceważyłam i sobie wyciskałam *pryszcza*. Ale dzisiaj, (4-ty dzień) zaczął mi mocno krwawić, więc od razu popędziłam do apteki. Pani poradziła mi maść Solcoseryl. Zapłaciłam co prawda 40zł, ale już po trzech godzinach efekt był zaskakujący. Teraz już prawie nie widać bąbla, ale dla pewności jeszcze przez parę dni będę smarować to miejsce. W każdym razie maść choć droga to naprawdę pomaga.

mg2 IP: 89.73.192.**

Witam!
Miałem ten problem. U mnie wystąpił przy zębie leczonym dawno temu kanałowo.
Podczas pewnej wizyty dentysta postanowił wymienić nieszczelną nieco plombę. Wszystko poszło gładko. Ale po wizycie minimalnie pobolewał mnie ząb podczas nagryzania. Po kilku miesiącach zauważyłem, że obok zęba pojawił się pęcherz z ropą.
W zasadzie nie powinno się go ruszać, ale przekłuwałem go korzystając z igły i spirytusu salicylowego. Jak tego nie robiłem to sam potrafił pęknąć w znacznie mniej higienicznych warunkach (np podczas jedzenia).
Poszedłem zatem niezwłocznie do dentysty. Przed leczeniem musiałem jeszcze zrobić prześwietlenie dla pewności co w trawie piszczy. Leczenie było w całości bezbolesne. Podczas pierwszej wizyty ząb został otwarty, oczyszczony i pozostawiony w taki sposób na tydzień. Chodziło o zmniejszenie ucisku, swobodne wydostanie się ewentualnie pojawiającej się ropy (nie zauważyłem) itp. Kolejna wizyta to dokładne czyszczenie i założenie antybiotyku (taka jakby miękka plomba). Po kolejnym tygodniu ponownie dokładne czyszczenie i założenie pełnej plomby.

Wizyta 1 - otwarcie zęba dokonane zostało przez tradycyjne borowanie - usunięcie starej plomby - kompletnie bezbolesny zabieg.

Wizyta 2 - czyszczenie czymś takim jak niewielkie ręczne wiertełko trzymane w palcach, potem abrazja powietrzna, potem ozonowanie i założenie antybiotyku

Wizyta 3 - usunięcie antybiotyku, ponowne czyszczenie wspomnianym wiertełkiem, znowu abrazja powietrzna i znowu ozonowanie. Założenie finalnej plomby

Na żadnym etapie nie miałem znieczulenia. Kompletnie nic nie bolało.

W sumie trwało to jakieś 4 godziny w rozbiciu na 3 wizyty, ale ząbek ma się dobrze. Nic nie boli, żadnej ropy. Zabiegi miałem jakieś pół roku temu.

Co mogę poradzić... jak coś takiego zauważycie koniecznie idźcie do dentysty jak najszybciej. Tylko do dobrego. Na jednej wizycie tego się nie zrobi. Jak usłyszycie sugestie dot. usunięcia bo się Panu dentyście nie chce bawić to podziękujcie i szukajcie dalej. Generalnie mój przypadek był na prawdę bardzo trudny, jednak się udało.

Twoja odpowiedź