Yoanka IP: 194.116.138.**

Witam
Mój mąż (36 l.) ostatnio po przebudzeniu miewa ostre bóle głowy. Zazwyczaj przechodzi mu po ok 5 godzinach i po dwóch tabletkach przeciwbólowych. Bardzo często budzi się też po prostu zmęczony mimo iż śpi ok 7-8 h. Czy ktoś miewa podobne objawy?

4 IP: 80.54.173.**

musi się przebadać: cisnienie niech mierzy 2x dziennie rano i po południu i zapisuje przez kilka dni ,badanie cholesterol całkowity,HDL,LDL,trójglicerydy,OB,MOrfologia z rozmazem,elektrolity.Z tym NATYCHMIAST do neurologa.Takie bóle mogą byc od nadciśnienia,a nawet może się w naczyniach mózgowych toczyć jakiś proces chorobowy.Na przykład jakaś choroba naczyń-tętniak,uszkodzenie ścian naczyń od cholesterolu,palenia papierosów itp.Nie straszę cię,ale lepiej zawczasu sprawdzić.Branie tabletek p.bólowych to nie leczenie lecz pomoc dorażna.Działaj szybko.

Lili IP: 91.2.214.**

Temat moze stary, ale dorzuce swoje 2 grosze, bo moze ktos tu kiedys trafi jeszcze.
Bol glowy odrazu po przebudzeniu nie musi oznaczac wcale nadcisnienia czy tetniaka itp. Przyczyny nie zawsze musza byc neurologiczne.
Czesto bol glowy i zmeczenie po przebudzeniu jest wynikiem choroby, ktora najprosciej nazwac *bezdech senny* (OSAS). Taka przypadlosc leczy sie laryngologicznie (i operacyjnie). Przyczynami najczesciej sa: krzywa przegroda nosowa, przerost malzowiny w nosie, i/lub przerosniete migdalki. Wiecej na temat bezdechu i leczenia mozecie poszukac w internecie.

zofia5014

Lili. Masz rację .Ze bóle głowy te ranne mogą byćod spania na bezdechu
Taką przypadłość ma mój ślubny
Jak wstanie rano to jest tak zmęczony i boli go głowa ale on kilka razy w nocy śpi na bezdechu
A nawet potrafi sie w nocy zerwać latać po pokoju bo nie może złapać oddechu
On w większości to rano jest nie do życia ., a ja durna baba jeszcze mam do niego złość że siedo mnie nie odzywa , a on siedzi a wygląda jak by go kto wypluł Po czasie dochodzi do siebie ale trwa to bardzo długo pozdrawiam

Heno IP: 196.210.110.**

Uwazaj na cisnienie j a dostalem udarem w koncu.

Twoja odpowiedź