selen

Witam.
Mam poważny problem otóż moja 18 miesięczna córeczka jakies dwa tyg. temu pokazywała na ból w klatce piersiowej...poszliśmy do lekarza..dostaliśmy skierowanie na podstawowe badania oraz ck,ck-mb wyniki były takie:CK- 157U/L,CK-MB -40U/L.... Pan doktor stwierdził,że nie nalezy się przejmować... mnie nie dawało spokoju...na uspokojenie dostaliśmy skierowanie ekg które nic nie pokazało i skierowanie na powtórzenie ck, ck-mb ...minął tydzień i dziś odebrałam wyniki niuni są następujące: CK- 241U/L oraz CK-MB- 49 zatem wyniki wzrosły... cóż mam dalej robić i gdzie się udać boje się ,że lekarz znów nas *spławi*. Może jestem przewrażliwiona ale córeczka jako noworodek przeszła bardzo powązne osłuchowe zapalenie płuc...
Proszę o pomoc oraz informacje odnośnie skutków podwyższonego ck...ck-mb . Jakie badania zrobić na co zwracać uwagę...? Bardzo prosze
Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc
mama

4 IP: 80.54.173.**

wejdż naforum serce dziecka

coemi IP: 79.186.131.**

Mój synek ma pół roku. Jak miał tydzień okazało się,że ma zapalenie płuc a w szpitalu zaraził się rotawirusem. zrobiono mu badania- kardiomarkery czyli troponine ck, ck-mb. Mówią one o stanie zapalenia mięśnia sercowego. miał wysokie wyniki ck-mb 30. a na dodatek ekg wykazało arytmię. najlepiej zgłosić się do kardiologa i to w jak najszybszym terminie. pozdrawiam mame i córeczkę.

gggr IP: 213.25.37.**

Dokładnie tak jak pisze osoba wyżej. MArkery CK to tzw markery martwicy miesni. CK dotyczy ogolnie miesni natomiast CK-MB stricte serca. Najczesciej sa podwyzszone przy zawale ( co mozna odrazu wykluczyc u takiego dziecka ) i w zapaleniu miesnia sercowego/osierdzia/ wsierdzia. Dobra wiadomoscia jest to ze EKG jest prawidlowe. JEdnak nie znaczy to ze powinno sie *nie przejmowac* tymi wynikami gdyz te powinny byc w normie a sa kilkunastokrotnie podwyzszone. Moze warto powtorzyc EKG , zrobic ECHO dla oceny pracy serca (kurczliwosc, frakcja). Do tego radzilbym morfologie krwi i CRP, OB dla sprawdzenia czy nie rozwija sie jakas infekcja.

I oczywiscie kardiolog. Najlepiej prywatnie bez kolejek

Pozdrawiam.

selen

Witam ponownie.
Minął rok... i
Szczerze przyznam się,że pomału niewiem co mam robić.
Rok temu dostaliśmy skierowanie do Czmp a tam najbliższy termin wizyty rok! wiec poszlismy odrazu prywatnie. Echo serduszka w porządku! EKG również. Lekarz kardiolog stwierdził,że *czasem się tak zdarza*.
Następnie lekarz kazał nam czekać...i czekać. Córcia wogóle nie choruje,przez cały rok miała jedynie jeden katarek, problemów z jedzeniem nie ma , uwielbia owoce w kązdej postaci.
Tydzień temu nie wytrzymałam i poszłam do lekarza innego na rejonie. Zrobiłysmy powtórke badać oto wyniki:CK-123, CK MB- 102, CRP -0,40, jeszcze dopisek lekka hemoliza.
Teraz wogóle zdębiałam! Cóż teraz? Błagam o wskazówki bo mam wrażenie,zekręce sie w koło. Co jest nie tak i gdzie szukac pomocy?
Aż boje sie iśc w poniedziałek do lekarki by znowu nie usłyszęc *czasem się tak zdarza*.
Proszę.......

Twoja odpowiedź