a może:) IP: 194.181.135.**

Witam. Podczas pobytu w szpitalu i rutynowych badań wykryto u mnie liczna ekstrasystolię komorową z parami i salwami 3 pobudzeń. przez te 2 miesiące miałam 3 razy holtera i za każdym razem wynik są podobne. Proszę mi coś napisać o tym zaburzeniu. Jak powsteje i co moze grozić. Ja zawsze myślałam, ze nerwicę mam a tu jednak wyszło to. Bardzo prosiłabym o jakieś informacje

Anula IP: 89.79.168.**

a ile masz tych pobudzeń? Proponują Ci ablacje?

a może:)

tak ablację będe miała za miesiąc a pobudzenia wachają się między 18-25 tys.

a odczuwasz to? Mówią CI ,że to groźne?A jaka Ci dają szanę na wyleczenie?

a może:) IP: 194.181.135.**

ja nic nie czuję- ona przebiega u mnie bezobjawowo. A jest u mnie pewne ryzyko ponieważ w rodzinie były nagłe zgony z powodu serca (w wieku ok 45-55 lat). Ale na razie jedyne zagrożenia to to , ze może się pogłębiać , gdyby była konieczność jakiejś operacji to mogły by być problemy z narkozą i przyszła ciążą też by mogła za bardzo obciążać serce. A jeśli chodzi o szanse to naprawdę wysokie są na wyleczenie ok 80%.

daj znać po ablacji: podaję maila suzou81@tlen.pl

a moze:) IP: 194.181.135.**

Anula oczywiście że dam Ci znać.

katarzyna00 IP: 87.206.161.**

Witam,
Mam 44 lata. Trzy tygodnie temu wylądowałam w szpitalu z powodu zaburzeń pracy serca. W zapisie EKG metodą Holtera stwierdzona bardzo liczną ekstrasystolię komorową okresowa układającą się w bigeminie kilkuminutowe. Zaobserwowano pojedynczą parę skurczów dodatkowych i incydent tachykardi zatokowej zaburzony skurczami dodatkowymi. Ogólna liczba pobudzeń komorowych 9334, bigeminie 3355, trigeminie 595.
Dostałam Metocard 2x25mg i po powtórnym Holterze obserwowano epizody pojedynczej eksrasystolii komorowej i krótkotrwałą bigeminię.
W zeszłym tygodniu byłam u kardiologa który zalecił mi Betaloc 1x25mg.
Wydaje mi się że arytmia teraz utrzymuje się przez cały dzień („czuję serce” i wychodzi arytmia na aparacie do mierzenia ciśnienia). Często jestem osłabiona i roztrzęsiona. Tętno początkowo było niskie 40-50/min. Teraz jest znacznie wyższe nawet 0k.90 spoczynkowe. Ciśnienie mi skacze 80/60 potem 130/100. Cżęsto różnica pomiędzy skurczowym a rozkurczowym jest bardzo mała 10-15.
Moje pytanie: brać Betaloc jeszcze kilka dni i może organizm się przyzwyczai, czy wrócić do Metocardu. Czy po prostu iść do kardiologa, Tylko nie chcę wyjść na wariatkę, panikarę która wraca do lekarza po tygodniu leczenia. Ale wydaje mi się, że na Metocardzie była lepiej. A termin wizyty mam na czerwiec przyszłego roku..Dla mnie jest to nowa sytuacja i po prostu nie wiem czy to wszystko jest normalne..
Serdecznie pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Twoja odpowiedź