Joanna IP: 83.16.118.**

Obecnie jestem w 25 tygodniu ciąży, jednak już od początku jej trwania mam bardzo wysoki puls.Byłam w szpitalu na badaniach:echo serca, holter, elektrolity, tarczyca, nawet badania reumatologiczne-wszystko ok.Fakt,że zaznaczono iż moje serce jest hiperkinetyczne(czyli nadpobudliwe).Kardiolodzy zwalają to na karby ciąży.We wnioskach na wypisie ze szpitala napisano,że jamy serca nieposzerzone, bez zaburzeń funkcji zastawek i bez zaburzeń kurczliwości lewej komory(oczywiście dokładny opis echa zajmuje półtorej strony A-4).Natomiast w opisie z holtera zaznaczono,że arytmie komorowe i nadkomorowe nie wystąpiły.Wystąpiła jednak wysoka częstość rytmu serca(max150), z wyraźnym zwolnieniem w nocy.Natomiast w każdym opisie ekg mam napisane rytm zatokowy,oś-normogram, bez zaburzeń repolaryzacji.Dostałam na zwolnienie akcji serca isoptin w dawce 240 mg, ale nie bardzo pomaga, kardilog zastanawia się teraz nad zastosowaniem jakiegoś selektywnego b-blokera, ale obawiam się leków tego typu w ciąży.Napiszcie mi czy to jest częstoskurcz czy jednak zwykłe przyśpieszenie?Jestem laikiem w tym temacie, w dodatku troche zestresowany tym,że akurat musiało to wystąpić w ciąży.Napiszcie czy rzeczywiście może być to spowodowane wyłącznie ciążą?(u mnie stawiają dodatkowo na zbyt emocjonalne podejście do wszystkiego?Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam .Joanna

Barbara IP: 87.207.220.**

Witaj!!
Moje kłopoty sercowe zaczely sie pod koniec czwartego a moze na poczatku piatego miesiaca ciazy. Dokladnie tak jak Ty czulam ze serce wali mi za szybko. Oczywiscie ja stara panikara tak sie tym przejelam i wmowilam sobie ze mam chore serce lub jakos wade i ze wyszla ona u mnie dopiero w ciazy bo organizm jest obciazony!! Do tego doszły okresy bezsennosci nawet po dwa tygodnie -nawet Ci nie musze pisac co to oznacza dla kobiety w ciazy, prawda??? Najgorsze nastapilo pozniej, zaczely sie u mnie dodatkowe skurcze serca-straszna przypadlosc za kazdym razem masz wrazenie ze serce Ci na moment snaneło a potem nagle rusza z kopyta aaaaaaaaa szkoda gadac, jak mnie to chwytalo to trzymalo np po 18 godzin non stop, jezdilam po szpitalach lecz nic mi nie mogli podac pozniewaz bylam w ciazy!!!! Posłuchaj mnie --moim zdaniem to Twoja podswiadomosc płata Ci figle, nie mysl o tym serce w ogole, zapomnij poki jeszcze nie jest tak zle jak ze mna, prosze Cie!!! Jak zaczniesz w to wnikac nic z tego dobrego nie wyniknie, dobrze sie odzywiaj , chodz na spacery, lekki wysilek fizyczny, duzo warzyw i owoców oraz pozytywne myslenie wszystko bedzie dobrze, nie boj sie porodu kobieta jest do tego stworzona, nie obawiaj sie ze nie zapewnisz dziecku tego czy tamtego bo tak myslac to nigdy bysmy sie na dziecko nie zdecydowaly, poprostu nie zadreczaj sie , bo dzidzius czuje ze Ty sie denerwujesz i on tez wtedy jest zdenerwowany. To co masz to poprostu tachycardia czyli przyspieszony rytm pracy serca , ktory pojawia sie u kobiet w ciazy, ( u takich bardzo wrazliwych na wszystko!!). Moj syn ma juz roczek, a ja nadal mam ta arytmie i to tylko dlatego bo sie tym przejelam i teraz kardiolog stwierdzil u mnie nerwice serca, wiec trzymaj sie cieplo i nie wchodz wiecej na te forum dziewczyno,aaaa poza tym to zdaje mi sie ze siedzenie przy kompie w ciazy nie jest zdrowe dla przyszlej mamy?! pozdrowionka i szczesliwego i szybkiego rozwiazania, oraz zdrowego dzidziusia

Kochana Barbaro chyba takich słów trzeba mi było, a może nawet ostrzejszych:)Kiedyś to tato trzymał mnie w ryzach i jak trzeba było ta tak solidnie nakrzyczał,że od razu głupie myśli same mi przechodziły.Pozdrawiam.Joanna

Sylwia IP: 194.9.223.**

witam,
jaki puls może być niepokojący w ciąży? ostatnio miałam 92, co w normalnym stanie to dość dużo, a w ciąży taki poziom jest dopuszczalny?

pozdrawiam,
sylwia

Napisałam do ciebie na adres sylwia-sylwia@o2.pl

goniaas IP: 83.68.73.**

Ja tez w ciazy miałąm taki przypadek.Ale wykryto częstoskurcz .Chcesz pogadać?moje gg11676527Pozdrawiam

izaulka IP: 213.158.199.**

hej od wczoraj czuje ze moje tetno jest przyspieszone
dzis naliczlam 140 na minute
w pierwszej ciazy miala nadcisnienie podejrzewam ze znow to przerabiam jestem w 31 tyg jutro do lekarza na kontrol a dodam jeszcze ze chwycilo mnie przeziebienie i to dosc ostre

Anula IP: 87.206.142.**

Basiu a jakie masz dolegliwości dokładnie?Czy po ciazy ci sie chociąz ta liczba skurczy dodatkowych zmniejszyła. Mnie również to dopadło i holter wykazał najpier 14 600 dodatkowych skuczy komorowych, potem 11 900..Odezwij się:)

A IP: 87.206.142.**

Dziewczyny pojawcię się ejszcze keidyś!!

Twoja odpowiedź