Piotr IP: 77.222.250.**

Witam serdecznie,
Sprawa dotyczy mojej Mamy. Miała operację wszczepienia dwóch zastawek- sztucznej i biologicznej. Po operacji obudziła się, ale stwierdzono u Niej krwotok wewnętrzny z rany pooperacyjnej. Ponownie Ją otwarto, tym razem w dół (krwiak znajdował się w brzuchu). Sam zabieg przebiegł pomyślnie, lecz w następstwie krwawienia pojawiła się niewydolność nerek oraz krążeniowo-oddechowa. Mama znajduje się w tym momencie w stanie śpiączki farmakologicznej, oddycha za Nią respirator, jest stale dializowana.
Dodatkowo, jest cukrzykiem. Lekarze mówią, że stan jest bardzo ciężki, ale niewiele mi to mówi, rozumiem, że nie mogą powiedzieć mi, że Mama ma x% szans na przeżycie, ale chciałbym wiedzieć jak sytuacja może się rozwinąć...
Jak zazwyczaj wygląda proces regenaracji organizmu w takich przypadkach? Ile może to trwać? Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Ola IP: 91.212.223.**

Bądź dobej myśli, wiara, wiara czyni cuda. Znam przypadek, że pacjentka po operacji zastawki, stan ciężki-problemy z płucami, 3 miesiące na oddziale, obecnie rormalnie funkcjonujaca osoba. Należy wierzyć, że będzie dobrze. Gdzie twoja mama miała operację?

Piotrr IP: 77.222.250.**

Operacja odbyła się w Aninie. Dzięki za miłe słowo...

a kto operował jeśli mogę wiedzieć, moja mama za miesiąc ma tam operacje zastawki aortalnej...bądź dobrej myśli, jaki dzisiaj jest stan Twojej Mamy

Mamę operował dr Szpakowski, podobno świetny specjalista i chyba rzeczywiście tak jest bo sama operacja została wykonana bez zarzutu, a powikłania są związane raczej z wiekiem i ogólnym stanem zdrowia mojej Mamy. Dzwoniłem dzisiaj do szpitala i niestety ciągle nic się nie zmienia. Chociaż może nie jest to taka zła wiadomość, w końcu nie pogarsza się...

Trzymanie Mamy w spiączce farmakologicznej ma na celu ustabilizowania wszystkich funkcji, które na skutek krążenia pozaustrojowego zostały wywrócone, więc jeśli stan sie nie pogarsza to już dobra wiadomość, teraz małymi kroczkami wszystko będzie powoli wracać do normy. Ile lat ma Pana Mama i jakie ma towarzyszące dolegliwości, które spowodowały powikłania. Czy na operację kierował ktoś poza Warszawy czy Pana Mama leczyła się u kardiologa w Aninie

Mama leczyła się u kardiologa z Anina. Ma 63 lata i kilka innych chorób poza sercem- cukrzycę, niedoczynność tarczycy, brała cały czas leki rozrzedzające krew. Poza tym, jak powiedział lekarz, w jej przypadku był to ostatni moment na wykonanie operacji- mięsień serca jest bardzo zużyty. Teraz lekarze mówią, że kluczowe będzie uniknięcie dalszych krwawień, jeżeli tu będzie wszystko OK, jest szansa, że narządy się zregenerują. Zastanawia mnie tylko ile to może potrwać, mama znajduje się w śpiączce od tygodnia i narazie nie ma żadnych zmian.

Czy ktoś jeszcze zna podobne przypadki?? Ile to może trwać? Jakie szanse ma moja Mama?

Ewa29 z Tetralogią F IP: 62.108.185.**

Piotrze, tego chyba nikt Ci nie jest w stanie powiedzieć. Organizm ludzki nie jest do końca zbadany, nie wiadomo, jak zareaguje na operacje, leki. Na pewno starsza osoba wolniej wraca do zdrowia, niż młoda. Poza tym cukzyca to poważna choroba, uszkadzająca wiele narządów, więc na pewno opóźnia rekonwalescencję.
Sama jestem po 3 operacjach serca (dwie na otwartym sercu, drugą i trzecią w Aninie) i po każdej z nich miałam jakieś komplikacje (dwa razy woda w płucach, rozpad czerwonych krwinek).
Ostanio, 12 lat temu, wszczepili mi w Aninie zastawkę płucną, biologiczną.
Wiem, że u dzieci po operacjach serca i z niewydolnością nerek stosuje się specjalny aparat do dializ. Może taki potrzebny jest też Twojej mamie?
Życzę, by w końcu jej stan zdrowia się poprawił.

ola IP: 91.212.223.**

Panie Piotrze, jak czuje się Pana Mama?

Witam ponownie,
Pani Olu, wczoraj dostałem wspaniałą wiadomość, że Mama ma się lepiej- Lekarz ocenił, że jest *mniej źle*. Dzisiaj dowiedziałem się, że nerki wydają się być ustabilizowane, narazie Mama nie jest dializowana, nie ma takiej potrzeby. Byłem dzisiaj u Niej, jest w pełni świadoma, uśmiecha się :)))))
Z każdym dniem wygląda to coraz lepiej, teraz czekamy na poprawę pracy układu krążenia, bo tutaj ciągle sytuacja jest bardzo niestabilna.
Oby dalej się poprawiało!

Ola IP: 77.112.81.**

Będzie dobrze, wiara czyni cuda. Pozdrawiam

7kasia4

Drogi Piotrze moj tato (74L) 3 tygodnie temu przechodzil operacje wstawienia 2 sztucznych zastawek.Dodam ze byla to jego 2 operacja na otwartym sercu ktOra przeszedl 8 miesiecy temu.Stan taty byl rowniez bardzo ciezki-1 tydzien spiaczki farmakologicznej,pozniej problemy z oddychaniem,respirator,problemy z krazeniem,bardzo wysoka goraczka przez pierwsze dwa tygodnie,oraz najwazniejsza rzecz jaka bylo oslabienie miesnia sercowego po ciezkiej operacji.Serce nie chcialo podjac samodzielnej pracy,bylo wspomagane bardzo silnymi lekami.Dopiero po drugiej kardiowersji serce zaczelo powoli wracac,nie jest to jakas rewelacja ale jest lepiej.Dzisiaj tato pierwszy raz usiadl powrot do zdrowia pewno potrwa jesze bardzo dlugo,ale cieszymy sie dniem dzisiejszym,wiara i modlitwa czynia naprawde cuda.przez 2.5 tygodnia stan taty wogole nie zmienial sie tzn. byl bardzo ciezki lecz ani sie nie poprawial ani nie pogarszal.Dzisiaj tata juz rozmawia (troche majaczy ale to prawdopodobnie wynik spiaczki wszystko powinno sie cofnac)a ja ciesze sie ze slysze jego glos. pozdrawiam i wierze.

7kasia4

Dodam jeszcze ze tato tez jest cukrzykiem.

Bardzo dziękuję za te posty bo rzeczywiście wygląda to bardzo podobnie do mojej Mamy. U Niej w tym momencie jest już trochę lepiej, nerki wydzielają już normalnie mocz, trochę słaby jakościowo, dlatego stosuje się jeszcze dializowanie...Ale to już bardzo duży postęp. Mama poznaje rodzinę, uśmiecha się, ale najgorsza jest jeszcze ciągła silna niestabilność krążenia. Jeśli chodzi o układ oddechowy, Mama podobno jest nieźle, ale respirator ciągle działa. Mogę zapytać gdzie Pani Tata miał operację?