zbiczka

Witam.
Od jakiś 2 miesięcy nie czuję się dobrze.Jestem ospała, ciągle zmęczona. Zauważyłam u siebie problemy z koncentracją. Dużo osób mówi mi, że jestem blada. Postanowiłam więc udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania. Lekarz zmierzył mi ciśnienie, wyszło: 120/80 oraz skierował na badanie krwi i moczu.Z wynikami tymi wybieram się do lekarza, ale bardzo proszę o ich interpretację, gdyż chciałabym być wcześniej zorientowana. Oraz prosiłabym o zasugierowanie jeszcze innych dodatkowych badań, które należałoby wykonac w moim przypadku, bo objawy mnie niepokoją. Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

OB 2 mm/h
WBC 5,0 tys/mm^3
RBC 4,12 mln/mm^3
HGB 12,7 g/dl
HCT 37,6 %
MCV 91 um^3
MCH 30,9 pg/ml
MCHC 33,8 g/dl
RDW 13,7 %
MPV 8,9 um^3
PDW 14,2 %
PLT 284 tys/mm^3
PCT 0,3 %
LYM 1,5 tys/mm^3
LYM% 31,1 %
MON 0,4 tys/mm^3
MON% 8,6 %
GRA 3,1 tys/mm^3
GRA% 60,3 %

Glukoza 90 mg/dl
Sód 139,5 mmol/l
Potas 4,41 mmol/l

TSH 2,22 ulU/ml

Badanie ogólne moczu

Kolor żółty
Przezroczystość klarowny
Ciężar właściwy 1010 g/cm^3
pH 7,0
Leukocyty w normie
Azotyny nieobecne
Białko ujemne mg/dl
Cukier ujemny %
Ketony nieobecne
Urobilinogen w normie
Bilubiryna nieobecna
Erytrocyty nieobecne
Nabłonki płaskie pojedyńcze w preparacie
Leukocyty 0-1 w polu widzenia

AZ IP: 95.41.228.**

zdrowa jak ryba

dedalek IP: 217.172.249.**

Te badania są w porządku. Może to tylko przesilenie wiosenne?

anna IP: 87.205.141.**

Brak mikroelementów , weź się za jajka na miękko lub na twardo jak wolisz , to nie żart - do tego sałata zielona polecam .

4 IP: 80.54.173.**

może buerlecitin spróbuj?

zbiczka

Wyniki niby ok, tylko RBC i HGB są blisko dolnej wartości, a więc blisko anemii...więc na pewno zmienię sposób odżywiania.Bardzo dziękuję za rady na pewno skorzystam. Ale wydaje mi się, że taki poziom nie może aż tak wpływać na moje samopoczucie, dlatego zastanawiam się nad innymi badaniami, tylko jakimi?? Ostatnio trochę czytałam o cukrzycy i mam takie podejrzenie...tu wynik glukozy jest ok. ale może powinnam wykonać doustny test obciążenia glukozą??Lub jakieś inne dodatkowe badania na cukrzyce?? Bardzo proszę o radę. Dzisiaj czułam się fatalnie, nie mogłam sobie w pracy poradzić z sennością, jak wyszłam na dwór było ok, ale jak siedziałam w biurze to już gorzej...Do lekarza jestem zarejestowana na środe.

Twoja odpowiedź