Kawusia IP: 82.146.243.**

Witam!
Intersuje mnie taka sprawa. Od pewnego czasu mam podwyższone
ciśnienie w granicach 130/90 ( w moim przypadku to dolne ciśnienie
jest zawsze podwyższone), czy w takim wypadku można pić kawę, a jak tak to
ile filiżanek??
Poprostu zaczęłam się martwić moim ciśnieniem, a bardzo lubię
kawę :)

Izabela IP: 213.134.183.**

Mysle ,że warto zacząć od modyfikacji stylu zycia , a więc nie tylko ograniczenie kofeiny ,ale także soli, unikanie tytoniu , nieunikanie treningu fizycznego , ograniczenie alkoholu

Najlepsze jest to że zrobiłam badania i okazało się że wyniki mam w normie. Ogólnie jestem zdrowa, nie palę, nie piję i często ćwiczę.
Więc nie wiem co mogłabym zmienić, czy aż tak mocno na ciśnienie wpływa stres??
W takim razie jak go się pozbyć??
Pozdrawiam.

Najlepsze jest to że zrobiłam wszystkie podstawowe badania i okazało sie że wyniki są w normie.Po za tym nie palę, nie piję, dużo ćwiczę i nie wiem co mogłabym jeszcze zmienić.
Czy stres może mieć aż taki wpływ na ciśnienie? I dlaczego to dolne jest takie podwyższone??
Pozdrawiam.

Izabela IP: 213.134.183.**

Stres jak najbardziej , a takze uwarunkowania genetyczne . Warto rozwazyc rezygnacje z niektorych lekow ( czasem np. z tabletek antykoncepcyjnych czy naduzywania lekow przeciwbolowych) . Zwykle u mlodych osob jest wyzsze cisnienie rozkurczowe(przy nadcisnieniu oczywiście)

Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Tabletek antykoncepcyjnych nie biorę a leki przeciwbólowe ograniczam do minimum. W takim razie w moim przypadku to napewno stres i geny :(. Zastanawiam się tylko jak to tak dalej będzie to co z ciążą? Planuję niedługo zajść w ciążę ale boję się. Wiem, że można brać specjalne leki, ale pomimo wszystko odczuwam lęk.
Najgorsze jest to, że moje ciśnienie jest różne tzn skaczące raz mam w porządku, a raz podwyższone.To bardzo mnie denerwuje i nie wiem co z tym zrobić. Mój lekarz przepisał mi lekarstwa - Gopten 2,0 brałam przez jakis czas (około 0.5 h roku) ale teraz przestałam bo miałam w miarę dobre. Także nie wiem co robić aby moje ciśnienie było w normie.
Pozdrawiam.

BARBARA IP: 87.207.241.**

pamietaj ze jak zajdziesz juz w ciaze to nie wolno pic kawy :-)

Olga IP: 158.75.17.**

Lubie kawe podobnie jak Ty. Bedac w ciazy przestawilam sie bez problemu na bezkofeinowa, a mialam tez taki okres ze w ogole nie mialam na nia ochoty, a nawet mi nie smakowala. Nie martw sie na zapas, ciaza to taki szczegolny okres, ze nawet ulubione potrawy sie zmieniaja. A wszystkie leki (jesli juz bedziesz w ciazy) konsultuj ze swoim ginekologiem.

AdamS IP: 212.182.86.**

Ostatnio zapytałem się lekarza, czy wpływ na ciśnienie ma kawa (piłem ze 3 h przed mierzeniem), a lekarz powiedział że faktycznie zawsz występuje wzrost ciśnienia, ale jest on chwilowy. I dodał, że moje wielkie ciśnienie na pewno nie powstało od kawy :)

s.ewa

a ja wyczytałam w ksiazce o nadciśnieniu ze picie kawy w umiarkowanych ilościach nie ma znaczenia przy nadciśnieniu.
pije i jest ok (ale tablety biore ;)

sławek IP: 83.19.103.**

a ja słyszałem, że kawa z miodem obniża ciśnienie

Chełmce 106 IP: 83.19.103.**

zwłaszcza z lipowym

Sławek IP: 87.205.35.**

Witam.
Ja bez wzgledu czy pije kawe czy nie, zawsze mam cisnienie w granicach 200/110, ba, zauwazyłem nawet, ze po kawie nawet troche spada. Oczywiscie to tylko moje obserwacje i nie mozna porównywac ich z innymi osobami. Kazdy ma swój specyficzny organizm.

Aha, jak juz pije kawe, to 2-3 po turecku i 2-3 rozpuszczalne(słabe z mlekiem). słodze. Nie idzie mi herbata.

biedroneczka8

Mam na imie Anna i chciałam się dowiedzieć czy można odstawic tabletki jeśli ciśnienie w danym dnu bedzie prawidlowe?? np. odstawic przed imprezą ?? na dzień lub dwa??
Proszę o odpowiedz.

maugosia21

Aniu, nie dobrze jest odstawiac leki na nadcisnienie jesli cisnienie jest w danym dniu prawidlowe. Jak juz sie bierze leki na nadcisnienie to trzeba je regularnie brac bez wzgledu na to czy cisnienie w danym dniu jest dobre czy zle. Moj tata wlasnie poprzez nieregularne zarzywanie lekow na nadcisnienie doprowadzil do wyniszczenia swych naczyn i niestety przedwczesnie zmarl:((