ewi

Witam wszystkich.
Mama mojego bliskiego znajomego parę dni temu dostała udaru mózgu. Wezwano pogotowie, kiedy ją zabrali normalnie kontaktowała i było coraz lepiej. W karetce jednak cos sie stało, stan się pogorszył i zapadła w śpiączkę. Wyryto krwiaka, który pękł i wywołał on rozległy krwotok wewnętrzny.
Lekarze uważają ze szanse na wyjście ze śpi śpiączki są znikome, a jeśli uda się to czeka ją całkowity paraliż wszystkich kończyn.
Znajomy jest całkowicie załamany, nie wiem jaki sposób mu pomóc.
Czy ktos z Was spotkał sie może z podobnym przypadkiem???? czy sa sa szanse na pwrót do zdrowia???????????

4 IP: 80.54.173.**

udar krwotoczny ma ,niestety,najczęściej złe rokowania.

4 IP: 80.54.173.**

Po udarze niedokrwiennym szanse na powrót do jako takiej sprawności są duże i zależą od ogólnego stanu zdrowia przed udarem,wieku,motywacji itd.

skomplikowany IP: 95.49.100.**

Mam pewne doświadczenia z udarami , w opisanej sytuacji nie będę ukrywał , nie jest dobrze . Rokowania są niepewne . Przepraszam więcej nie jestem w stanie pomóc .

Małgosia IP: 188.98.95.**

Nie wiem od czego zacząć.Mam obecnie 38 lat,jestem po wylewie 1,5 roku,również był krwiak który pękł.Byłam 9 dni w śpiączce,a przez 4 dni lekarze nie dawali mi żadnych szans na przeżycie,(widać jeszcze tam na górze mnie nie chcieli) , wylew był również bardzo rozległy,rodzina była załamana, zalana krwią była cała prawa półkula mózgu,w związku z czym mam niedowład lewostronny.Byłam dwa razy w klinikach na rehabilitacjach z niewielkim efektem,powiewasz w POLSCE NIE MA REHABILITACJI NEUROLOGICZNEJ.Teraz leczę się w Niemczech,ale upłynęło sporo czasu i to nie jest już teraz wszystko takie proste.Są postępy,które w tej chwili idą bardzo powoli.Chodzę o lasce,ale niestety do tramwaju czy autobusu boję się sama chodzić,ręka zawsze rusza wbrew pozorom, od górnych mięśni czyli od mięśni pod łopatką,palce dochodzą do siebie na samym końcu,zresztą to samo jest z nogą.Wiem że już w czasie śpiączki powinno się wykonywać ćwiczenia choremu(oczywiście najpierw porozmawiać z lekarzem,a najlepiej z terapeutą)głowy nie dotykać,ale jak np;zginanie kończyn we wszystkich stawach,tak samo palce u rąk,łaskotanie stóp(wszystko oczywiście robiąc bardzo delikatnie,bo można coś złamać) ,rozcieranie mięśni,mózg już wtedy zapamiętuje te czynności,niby robią to terapeuci na oddziale ,ale to jest za mało wpadną do chorego na 15min i co to jest.
P.S.Pilnować żeby wszystkie badania Tomo komputerowe głowy były robione z kontrastem,to jest bardzo ważne .No i reszta w rękach tego na górze.Pilnować lekarzy na każdym kroku,żeby dopełniali swoich obowiązków,wręcz wymuszać na nich wszelkiego rodzaju badania.BO LEKARZ JEST DLA NAS, A NIE MY DLA NIEGO.W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać.@wp.pl POZDRAWIAM I DUŻO WIARY W CHOREGO

ttomek

Doświadczony fizjoterapeuta po AWF Katowice oferuje profesjonalna rehabilitacje pacjentów po udarze mózgu.
Rehabilitacja przeprowadzana jest w domu pacjenta w dogodnych dla niego godzinach w ciągu dnia.
Rehabilitacja skierowana jest do pacjentow, ktorzy z powodu swojej choroby nie moga korzystac z tradycyjnej terapii w gabinecie.
Ceny sa bardzo przystepne dla pacjentow (od 30-50zl w zaleznosci od ilosci zabiegow) dla osob korzystajacych dlugotrwale z moich uslug duze rabaty!!!

AGATELLA IP: 94.40.84.**

Mój tatuś miał 2 krwiaki,stracił przytomność,zrobiono operację.Cały czas był nieprzytomny,przeżył 3 dni.Zmarł.Lekarze cały czas nie dawali MU szans na przeżycie.Bardzo mi GO brakuje,widać tam na NIEGO już czekali!Zawsze trzeb a mieć nadzieję do końca!

Mama Olinka IP: 46.205.61.**

Dzisiaj był roczek mojego synka. Jego prababcię zaczęła boleć głowa , po chwili zaczęła tracić z nami kontakt. Wezwaliśmy pogotowie- okazało się że to wylew. Lekarz neurolog powiedział że wylew jest tak rozległy ,że nawet u młodszej osoby nie podją by się operacji ( babcia ma 91). Rokowania są marne. Czekamy na wiadomość. Mam nadzieję żę będzie wszystko dobrze.

Twoja odpowiedź