Splinter

Witam...
Od paru ładnych miesięcy mam kilka problemów zdrowotnych...jednym z nich jest problem z ciśnieniem krwi ( lekarze mówią mi, że występuje u mnie ciśnienie skokowe) i dlatego szukam możliwie wszystkich informacji na ten temat...ciśnienie wzrasa mi gwałtownie nawet, jak się zdenerwuje odgłosem przelatującej muchy...normalnie moje ciśnienie to pomiędzy - górne 125-140, a dolne 65-80 puls w granicach 58-75... podczas sytuacji powiedzmy lekko stresującej bedzie to 150/90 puls 100...interesuje mnie także, czy jesli ciśnienie jest prawidłowe to czy może wystąpić zawał serca? Dziękuje za wszystkie informacje i pozdrawiam....

Monika IP: 87.205.77.**

tetno inaczej puls u dorosłego człowieka wynosi 60 do 70/ min wiec uwazam ze w normie a to , ze masz w sytuacji stresującej 100 niczego nie oznacza, co do cisnieniaksiążkowo prawidłowe ciśnienie jest 120/90 ale nas uczyli ze jeśli skurczowe [to 1 ] jest powyzej 140, a rozkurczowe powyzej 95 mowimy o nadciśnieniu. Co do Twojej sytuacji jest trudno sie wypowiedziec gdyz nie podajesz konkretnych danych a na pocieszenie dodam ze ja jak bardzo sie zdenerwuje to mam nawet 160/120 ;d a cisnienie mam w normie. co do zawału , ciśnienie i tętno nie są miernikami czy grozi nam zawał, jesli nadcisnienie jest nieleczone szybciej doprowadzi do udaru w pozniejszym wieku jesli chcesz wiecej inf, bardziej medycznych podaj maila

;) IP: 87.205.77.**

ps. Jesli twoje cisnienie bedzie podwyzszone napewno lekarz zapisze ci leki obnizajace i bedzie po kłopocie ;) A zawał serca hmm moze nadcisnienie jest jakims tam czynnikiem ale nie jedynym i sam w sobie zawału nie wywoła wiec głowa do gory

gajka IP: 85.221.128.**

ty masz dobre cisnienie nawet wtedy gdy sie denerwujesz, zwlaszcza to dolne, gorne kazdemu sie podnosi gdy sa emocje. chyba szukasz problemu tam gdzie go nie ma.

4 IP: 80.54.173.**

moim zdaniem jestes przewrażliwiony na punkcie swego zdrowia.Powinieneś pić nervosol na uspokojenie lub jakies inne ziółka.Każdemu ciśnienie od emocji się podnosi.To normalne jest.A jak tak bardzo cie to stresuje,to w takiej chwili napij sie ziółek na uspokojenie,albo herbatke ze skrzypu,który działa moczopędnie wypłukując sól z organizmu,obniżając tym samym ciśnienie.Tylko spokój!!!!!!Może zamiast rozmyslać o cisnieniu-właściwie się odżywiaj,dużo ruszaj-codziennie.Ruch odwraca uwagę od tych myśli i wychodzi na zdrowie.Jak masz nadwagę ,to schudnij,nie pal i nie pij.Będzie git.

EWKA IP: 79.191.47.**

zawał serca nie występuje tylko z powodu nadciśnienia (którego ty chyba nie masz , te wartości które podajesz nie wskazują na nadciśnienie ) zrób sobie badania :cholesterol, poziom elektrolitów , ekg , może echo serca , będziesz miał pełniejszy obraz stanu swego zdrowia i nie będziesz martwił się niepotrzebnie :)
- pozdrawiam i zdrowia życzę

kornik

Witam, jak ostatnio mierzyłam kilka razy ciśnienie to zawsze miałam w normie. Ale ostatnio pełna emocji weszłam do lekarza i to po bardzo szybkim marszu. Serce mi waliło jak młot. Lekarz stwierdziła że zmierzy mi ciśnienie - miałam 180 na 95. To mnie strasznie przeraziło. Po kilku minutach bylo już 160 na 85. Lekarz stwierdził że ok. A ja jestem przestraszona! Miał ktoś takie doświadczenia?

Ewa IP: 79.191.144.**

Witam wszystkich . Ja przez cały czas miewałam niskie ciśnienie np.110 na 55 i migreny , a potem 130na 75 .Któregoś ranka po burzliwym tygodniu dostałam drgawek, wymiotów, biegunki i strasznego bólu głowy , a ciśnienie już prawie po wszystkim miałam 99 na 86. Ale wtedy całe życie przeleciało mi przed oczyma . Moja znajoma poradziłam mi Pro Argi 9 plus który wyrównuje ciśnienie, jest suplementem sercowo-naczyniowym. Od tamtej pory (3 mies.)nie mam problemu z ciśnieniem, a bóle migrenowe zniknęły, a nawet pajęczynki (naczynka)na mojej twarzy zniknęły.

Weree IP: 188.147.209.**

Mam 14 lat. Ostatnoio przez kilka dni miałam cisnienie powyzej 140/100. nie wiem co robic dzisiaj jak wstalam mialam 120/88.A i jeszcze zauwazylam ze bardzo czesto sie mecze nawet podczas pisania rysowania....co to moze znaczyc?

Weree IP: 188.147.174.**

warto dodac tez ze mialam operacje refluksu obu nerek.

Twoja odpowiedź