baclec IP: 82.160.108.**

Mam pytanie co te wyniki mogą oznaczać?
krew: ANA1 (++) ANA2 wynik graniczny. Metodą immunofluorescencji pośredniej(IIF) STWIERDZONO obecność przeciwciał przeciwjądrowych niespecyficznych w mianie 1:160, dających na komórkach HEp-2 obraz świecenia homogenny i ziarnisty. Autoprzeciwciał tych nie zidentyfikowano jako: przeciwjąderkowych, antycytoplazmatycznych, dsDNA, nRNP, Sm, TOPO-1(Scl-70), SS-A(Ro), SS-B(La), ACA(antycentromerowych). Ku, PCNA(cyklinowych), fibrylarynowych, przeciw RNA- Polimerazie I, PM-Scl (PM-1), * nuclear dots*, Jo-1,rybosomalnych,mitochondrialnych,cytoszkieletowych,przeciw aparatowi Golgiego, lizosomom oraz przeciw wrzecionu podziałowemu.
Komentarz kliniczny:
Przeciwciała niespecyficzne o typie świecenia homogennym i ziarnistym w niskich mianach występują niekiedy w różnych chorobach autoimmunologicznych, szczególnie w ich początkowej fazie lub w trakcie leczenia. Mogą również nie mieć znaczenia klinicznego występując m.in. po infekcjach wirusowych, pasożytniczych, bakteryjnych, w zapaleniach tarczycy, wątroby oraz w chorobach rozrostowych. Czasami mogą występować u osób zdrowych szczególnie w starszym wieku. Uzyskane wyniki badań należy interpretować w odniesieniu do całości obrazu klicznego pacjenta. i jeszcze badanie CK-kinaza kreatyny 32.
a teraz wyniki badan moczu:
kolor-żółty, glukoza-nb, ph-6,5, ciężar właściwy-1,010, białko l.ślad, urobiligen- w normie, leukocyty ok.2-4, nabłonki płaskie-b.liczne wpw, bakterie-liczne wpw, fosforany bezpostaciowe-liczne w prep. BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ , BĘDĘ WDZIĘCZNA. PS. POMOŻCIE BO SIE BOJĘ.

Natalia IP: 83.6.47.**

Szczerze mówiąc trudno dla laika określić, o co chodzi, bo bardzo medycznie napisane. Ja tylko mogę powiedzieć w sprawie moczu, że chyba masz infekcję bakteryjną - może pęcherza, może cewki, więc pewnie dostaniesz antybiotyk lub inny lek a sama możesz sobie kupic prouro, pomaga w usuwaniu bakterii w z pęcherza. Pozdrawiam

Dzięki Natalia

Nicore

Przede wszystkim pokaż te badania lekarzowi,cięzko stwierdzic co to może byc. Nie bój sie także na zapas,oprócz tej bakterii o której mowa w powyzszym poscie nie widze w wynikach nic strasznego.

Nicore byłam u lekarza a on coś ukrywa bo nie chce mi powiedzieć prawdy. Powiedziala że powie mi dopiero jak przyjde do niej w kwietniu bo mam termin do reumatologa ale dzięki za wsparcie.

nnnnnnnnnnnnnnn IP: 78.154.80.**

Toczeń i nic więcej

karmonada IP: 89.231.51.**

No co Ty. Toczeń to bardzo poważna choroba. Po co się wypowiadasz skoro nie masz o tym pojęcia. Nie przejmuj się, skoro nie chcesz czekac po prostu idż do innego lekarza. Na pewno to nic poważnego.
A infekcje bakteryjne w obrębie dróg moczowych u kobiet występują bardzo często i z reguły leczenie jest proste i szybkie.

Ala13214334 IP: 93.154.128.**

Też miałam robione badania na przeciwciała i lekarka mówiła że jakby ana1 wyszło w takim małym rozcieńczeniu to nie ma się czym przejmować, bo to nie jest to końca takie dokładne i że prawie u każdego wyniki wychodzą dodatnie

Kasia007 IP: 31.182.172.**

Hej, tak czytam wasze wypowiedzi i historie i jestem lekko dobita. Nie stwierdzono u mn ie jeszcze żadnej konkretnej choroby, ale mam podwyższone przeciwciała ANA i tak szperam po sieci i kiepsko to widze... miałam ANA w listopadzie 2012 1:160(jąderkowy, homogenny) oraz w drugim rozcieńczeniu 1:320, teraz po 4 miesiącach wyniki są chyba gorsze, bo mam 1:320 oraz 1:1280 w drugim rozcieńczeniu. Typ świecenia wyszedł jąderkowy, a w drugim roz. homogenny. Pozostałe badania mam w normie, krew, mocz OB, ASO, RF. Wizytę u reumatologa mam dopiero na koniec maja (polska służba zdrowia :( i kolejki). Nie wiem czy mam poważne powodu do niepokoju?? a napiszę jeszcze może o objawach. Na pierwsze badania skierowano mnie, bo miałam lekkie bóle stawów w dłoniach i nadgarstkach. Dodam, że teraz już ich nie mam. Jakiś czas temu wypadała mi włosy - też ustało, potem schudłam, ale zatrzymałam sie na wadze ok. 54-55 kg. Miewam stany podgorączkowe, ale nie ciągle, tylko raz są ok 37, 37.2 a raz nie ma. Mam *ciapki* w oczach (nie wiem jak to inaczej nazwać) i męczą mi się oczy ostatnio, ale okulista zalecił okulary do czytania i powiedział, że ogólnie jest ok. Szybko się męczę, dostaję zadyszki. Męczą mi się szybko mięśnie. W ogóle jestem ciągle zmęczona, choć śpię po 8 9 godzin. Mam często nawet w upał zimne stopy i dłonie. Ostatnio zauważyłam, że robią mi się pieprzyki na ciele. Mam problemy ze śluzówką jamy ustnej i gardła i ciągły spływający gardłem katar (ponoć po usunięciu migdałków tak może być. dodam , że usunięte zostały w 2004 po mononukleozie). może przesadzam, ale się zwyczajnie boję. :(

w temecie IP: 46.112.167.**

Test na antyciała MOŻE wskazywać na choroby tkanki łacznej. M.in. na Toczeń układowy, Twardzinę, Zapalenie Wielomięśniowe i inne podobne. Może nie musi. Tych rodzajów przeciwciał jądrowych jest od cholery i troche. W wymienionych przeze mnie chorobach niektóre przeciwciała są innych nie ma. Dlatego najważniejsze to pokazanie Twoich wyników reumatologowi. On na pewno będzie w temacie

mmwm IP: 178.43.112.**

Ja miałam te same objawy tylko wynik na początku miałam 1:1280 i szybko trafiłam do szpitala w Ustroniu stwierdzono u mnie twardzinę układową najlepsze jest to że teraz czuję się rewelacyjnie a wynik mam 1:5120 nie wiem dlaczego czekam na wizytę leczę się w Ustroniu

kamea2

Tez mam dodatnie wyniki na przeciwciała ANA1 i ANA 2 czekam na termin do szpitala na 3 lutego ,.pozdrawiam

kamea2

I ja ide na angilogie ,bo mam jedno z podejrzen ze to naczynia małe i duze sa w kiepskim stanie,ale ja juz jestem po jednym stencie w tetnicy podobojczykowej,teraz dokuczaja najbardziej dłonie ,puchna ,sa biało czerone i z ranami.

Twoja odpowiedź