Michał IP: 77.255.22.**

mam na imię Michał i mam 14 lat. Jestem załamany sytuacja w której się znalazłem trenuje wioślarstwo[kocham ten sport i nie potrafi,ę bez niego żyć]trenuje już 1,5 roku i co pół roku mam badania w przychodni sportowej. W zeszły piątek poszedłem do przychodni i powiedziano mi ze mam szmery na sercu a w sobotę był wyjazd na zgrupowanie więc za wszelką cenę musiałem potwierdzić to wiec po znajomości udałem się do kardiologa i zrobił mi echo potwierdził szmery powiedział że mam zastawkę 2 płatkową zamiast 3 płatkową.
Po tym powiedział również ze wyklucza mnie to z uprawiania sportu jakim jest wioślarstwo i mam jeszcze przyjść w pon na badania . Po tym co usłyszałem byłem w szoku ponieważ niby jest to wada wrodzona a wcześniej nic takiego nie wykryto oraz nie miałem żadnych obiaw wszystko normalnie funkcjonowało mam bardzo dużo wydonlość itp. Więc poszedłem dziś do kardiologa i badało mnie aż 3 lekarzy i napisali mi tak : Powiększona jama prawej komory. Poza tym wymiary jam serca i szerokość dużych naczyń w normie. Prawidłowa grubość , kurczliwość i relaksacja lewej komory. Zastawka aortalna dwupłatkowa. Fala zwrotna przez zastawkę aortalną ekscentryczna II stopnia. Śladowa niedomykalność trójdzielna. Gradienty przez ujscia prawidłowe . Osiedzie bz. SPAP 30 mmHg. Wskazane badanie TEE . Czy to już naprawde koniec z uprawianiem tego sportu

Twoja odpowiedź