basik86 IP: 89.171.47.**

Mam ostre kłucie w mostku. Ból jest zbliżony do kłucia w boku tzw .kolka. Dzisiaj w nocy śpiąc obudziałam się i odczuwałam ten ból. Nie mogłam się przekręcić, położyć na drugim boku, bo to sprawiało ból. Musiałam leżeć bez ruchu - też bolało. Dzisiaj rano powtórzyło się to dwa razy. Siedząc w pracy przy biurku, też czułam kłucie w mostku. Też nie mogłam się ruszyć przez około 5 -10 min. Pamiętam, że jakiś czas temu (miesiące, a nawet lata) miałam też to samo.
Co jest tego przyczyną? Co zrobić, jak tego uniknąć?

wuwu IP: 62.111.209.**

Basik przyczyn może być masa.
- Może to nerwobóle (kolka) tak umiejscowiona.
- Może od żołądka
- Może od kręgosłupa - szczególnei odcinek szyjny
- Może zapalenie mięśni żebrowych
- Może wreszcie sprawa serduszka

Przejdź się babo do lekarza :)

nerwobóle? w nocy podczas snu ? - rzaczej dziwne
jeżeli chodzi o żołądek, to rzeczywiście ostatnio lekko mnie boli - nie znam przyczyny,
również mam ból szyi, co związane jest prawdopodobnie z *przewianiem* - lekki paraliż (3 lata temu) od tamtego czasu ciągle czuję w tym miejscu bóle :(
Czy to może być przyczyna?
Jeżeli chodzi o serce, to tata ma bardzo chore serce, ale według lekarza jest to wada nabyta, nie wrodzona.
Lekarz nie po drodze, poza tym zupełny brak czasu :(

Basik a czemu nie? Jeżeli masz stresujący dzień albo podświadomie kładziesz się spać w złym nastroju, coś ię męczy, to mogą się zdarzyć i w nocy.
No chyba, że mnie lekarza oszukują ale u mnie w nocy i to środku występują skurcze dodatkowe i wszyscy zgodnie twierdzą, że to nerwowe, też się dziwiłam, że jak to skoro śpię, o niczym nie myślę i jestem spokojna :)

Przyczyn może być naprawdę wiele, jeśli 86 to Twój rocznik to raczej nie powinny być to problemy kardio ale nikt naprawdę nie zastąpi lekarza.

Ból który opisałam też masz?
Ja zwykle pamiętam moje sny, a ten był wyjątkowo stresujący :)
Wiem, że lekarza nikt nie zastopi, jeżeli znajdę czas to na pewno jakiegoś odwiedzę.

mam , mam ale nie tylko to, skurcze się samym kłuciem nie objawiają, gdy miałam samo kłucie ale i tłuczenie, puls ponad 120, to mi lekarze diagnozowali to jako nerwicę serca, bo żadnych zmian organicznych ani morfologicznych nie było i zresztą nie ma

... IP: 80.54.173.**

jeżeli w pracy siedzisz przy biurku,to zapisz się na jogę lub gimnastykę,parę masaży.Gdy się jest cały czas pochylonym,to mięśnie na klatce się pzykurczają i os.łabiają.Znajż dobry zestaw ćwiczeń na mięśnie grzbietu i klatki i rób przerwy w pracy na ćwiczenia.Cwicz tez wieczorem.Niech ci ktoś masuje górną kark i plecy.

dzisiaj cały dzień kłuje mnie w okolicy serca, ciężko jest mi się wyprostować, czy cokolwiek zrobić :(

Erwin IP: 212.67.147.**

Witam.
Pewnego razu przy piwku z kobietą, zaczęło mnie kłuć w wyżej wymienionej pozycji. Muszę przyznać że kłucie było bardzo uciążliwe, a po ok 10 minutach gdy próbowałem w różnoraki sposób zapobiec temu objawowi, zaczęło boleć coraz to mocnej aż w końcu moja kobieta była tak przerażona że zadzwoniła na pogotowie. Przyjechali ketonal domięśniowo i pojechali. po ok 5 min było już wszystko ok :)
Czasami mam nawroty ale nie aż w tak mocnym stopniu. I jak zreasumuję wszystkie te momenty to wydaje mi się że to od gazowanych napoi(ale to tylko domysły). Jak sobie z tym radze?! Rozkładam mate na fotel z masażem shiatsu i światłem podczerwonym. Po jednej sesji mija ból :)

PS. wiem że nie każdy ma taką mate podałem tylko jak ja sobie radzę.
Ale proponuję spróbować usiąść prosto(PROSTO) z lekko pochyloną głową do tyłu :) i się zrelaksować.

Malolat IP: 217.172.240.**

Ja mam podobne bole na poczatku myslalem ze cos z kregoslupem mialem ale teraz stwierdzam podobnie ze to chyba od gazowanego a ja pije b.duzo coli :( czyli tylko ketonal ma mi pomoc:/ ??

wodognst IP: 62.61.58.**

Ja takze to mam od jakiegos czasu. zaczelo sie dziwna zgaga. mialem wrazenie, jakby mi sie cos przykleilo do przelyku i z dnia na dzien to uczucie szlo od zoladka, az do gardla, po czym sie albo skonczylo, albo sie przyzwyczailem i juz nie czuje. od tamtego czasu, sporadycznie w ciagu dnia czuje jedno uklucie w mostku, dolnej jego partii, ze az trace na ta sekudne dech, po czym mija. tez mam wrazenie, ze to przez gazowane napoje.
sa plusy - bardzo ograniczylem alkohol, szczegolnie piwo i papierosy, ale nie wiem czy to pomaga. na pewno po gazowanych napojach mam prawie momentalnie zgage, wczesniej tak nie bylo.
bede obserwowal sprawe dalej, jak sie pogorszy to pojde do lekarza
pzodrawiam (:

Twoja odpowiedź