katrinzg

Witam wszystkich!!! Mam ogromny problem i bardzo chciałabym uzyskać jakakolwiek pomoc, dlatego postanowiłam napisać do Was. Od dłuższego czasu mam problemy ze wzrokiem, zaburzenia widzenia, które charakteryzują się migotaniem, drżeniem, falowaniem obrazu. Bardzo często czuję się tak jakbym znajdowała się na karuzeli, cały obraz mi się rozmywa i kręci. Objawy takie miewam codziennie, już od godzin porannych, które trwają przez cały dzień, zmniejszają się jedynie wieczorem przy ciemnym świetle, choć nie zawsze. Objawy takie są strasznie dokuczliwe i męczące, jednak można z nimi wytrzymać, bo nie ma innej możliwości, trzeba sobie z tym jakoś radzić. Byłam na badaniu dna oka i pola widzenia i wszystko jest ok, więc problem pewnie leży w mózgu. Co radzicie? Do neurologa wstydzę się pójść, ponieważ znam neurologów, którzy przyjmują u mnie w mieście. Co radzicie? Bardzo proszę o pomoc... pozdrawiam Kate

Marcin1992 IP: 85.89.170.**

Witam wszystkich ! ja podobnie jak ty mialem robione badanie przez okuliste lecz z jego strony nic mi nie wykazalo . Mam bardzo podobne objawy do ciebie , tez drzy mi obraz , czuje jak faluja mi przedmioty ,co wiecej gdy patrze na jakis obraz i oderwe od niego wzrok widze jego odbicie . Sa dni kiedy objawy mi sie nasilaja a kiedy maleja , mam juz tak od 1,5 miesiaca i jest naprawde ciezko ... Czekam na jakiekolwiek komentarze .

Sisi IP: 77.112.92.**

Mam to samo co Wy plus szumy w uszach. Byłam u okulisty ok neurolog popatrzył na mnie jak na wariatke i nic nie stwierdził. Jestem załamana :( a u Was coś się zmieniło? wiadomo coś?

PanP IP: 194.150.251.**

Mam też coś podobnego. Niedawno na lekcji religii omawialiśmy przypadek opętania (egzorcyzmy i te sprawy), pani, która była rzekomo opętana miała też wrażenie, że niektóre przedmioty falują (i mówię całkiem serio).
To ma podłoże psychiczne, może jakiś rodzaj schizofrenii. U mnie zaczęło się to kiedy użyłem sobie troszkę marihuany, która może też mieć działanie lękowe.
Od tamtego czasu boję się wielu rzeczy ale jakoś sobie radzę.. stopniowo objawy maleją i czuję się znacznie lepiej niż na początku kiedy miałem depresję lękową.
Może to właśnie od używek, może też od zbyt wysokiego ciśnienia. pozdrawiam

picuwa IP: 85.221.144.**

witam, jeżeli po zaburzeniach widzenia następuje ból głowy, to jest to migrena.
Ja tak ma, że najpierw słabo widzę (dokładnie jak opisane przez katrinzg), a później następuje silny ból głowy - jest to tzw. migrena z aurą i trzeba brać leki na migrenę w momencie, kiedy zaczną się problemy ze wzrokiem (polecam leki: Migea - niestety już wycofana, sumigra). Ale to musi przepisać neurolog.

ala IP: 77.65.39.**

Też niestety to mam. w ostatnim czasie byłam chyba czterokrotnie u okulisty, za każdym razem miałam badane dno oka i nic - wsztsko w porządku. Być może u mnie jest to związane z krótkowzrocznością, i/lub ze stresem. Taka nasza uroda - niestety...;/Pozdrawiam

e_dytko

Od jakichś dwóch miesięcy mam podobnie. Dziwnie się czuję w sklepie, mam wrażenie że przedmioty na półkach migają mi jak drzewa za oknem jadącego samochodu. Nie mogę patrzeć pod nogi, bo jakoś jest dziwnie. Jestem w trakcie różnych badań. Szukałam też w internecie. Powodów może być wiele niestety, od błahych do poważnych.
Ja na razie robiłam morfologię, elektrolity, badania tarczycy, usg brzucha, byłam u okulisty (mam skierowania na konkretniejsze badania), byłam u neurologa (zdjęcia kręgosłupa szyjnego, skierowanie na doplera i rezonans magnetyczny głowy, na które czekam).
Zastanawiam się jeszcze nad laryngologiem i zapytam kardiologa czy moje kłopoty z sercem mogą dawać takie objawy. Pewnie wszystko może, ale nie musi manifestować się takim jakimś dziwnym samopoczuciem. Może to objaw nerwicy?
Szkoda, że medycyna to nie nauka ścisła a raczej sztuka.

Przemek27 IP: 83.29.241.**

Też tak mam, długo szukałem, rózne podejrzenia, paru okulistów, wszystkie szczegółowe badania, dopiero specjalista z kliniki siatkówkowej stwierdził w OCT defekt nabłonka barwnikowego siatkówki (RPE), który daje takie objawy..... niestety nie da się ztym nic zrobić (przynajmniej w moim przypadku).. w Waszych...mogą to być inne przyczyny....życze wytrwałości!

Pawel1983pl IP: 83.11.145.**

Mam dokładnie to samo. Zaczęło się od szumów w uszach, potem pojawiło się migotanie / drżenie obrazu. Tak samo patrząc na jakiś przedmiot i odwracając wzrok w inną stronę widzę go jeszcze przez chwile przed oczami. Problem trwa już dwa lata. Mam zrobione wszystkie badania... tomografia, rezonans, wszelkie możliwe badania okulistyczne (w tym te specjalistyczne), badania laryngologiczne i nic. wszystko jest ok. jezeli ktos znalazl juz jakies rozwiazanie i przyczyne tego problemu, prosze o maila na adres p.richter@b-first.pl. moje gg 33797122. odezwijcie się. może wspólnymi siłami sobie z tym poradzimy.

rikardo IP: 31.128.3.**

Witam wszystkich,mam podobne problemy ale nie z takim nasileniem,bo drga mi tylko środkowe pole widzenia i raczej jest tylko to widoczne na tle liter,bez falowania i przenoszenia odbicia.Może to właśnie nerwica bo jestem jej ofiarą,mam tez lekkie zaburzenia funkcji poznawczych co też może być u mnie przyczyną tego problemu.Ale szukał bym porady raczej u dobrego neurologa,pozdrawiam.

galanonim IP: 86.41.138.**

Mam podobne objawy wzrokowe od prawie 2 lat i piszczenie w lewym uchu. jak jestem zmęczony to objawy wzrokowe trochę się pogłębiają. Wydaję mi się, że u mnie zaczęło się to przez sporadyczne branie różnych narkotyków (rzadko - raz na pare tygodni).
Nie próbowałem nic od ponad roku, czasem tylko popalam trawkę, a mimo tego objawy nie ustąpiły. Czasem zastanawiam się czy od trawy mi się to jeszcze bardziej nie pogorszyło.

Jest to bardzo dziwne, gdyż nie znam osoby, która by miała takie same objawy mimo nadużywania różnych narkotyków.
Byłem na badaniu dna oka/źrenicy u okulisty, jednak nic nie stwierdził.

Wydaję mi się, że przez te dragi nabawiłem się swojego rodzaju nerwicy.
być mozę nerwica i wspomniane wady wzroku są ze sobą powiązane

nerwice *pokonałem* przez przestanie zamartwiania się jej objawami, bo czytałem, że to ją jakby potęguje, chociaż nie wszystkie objawy chyba ustąpiły jak piszczenie w uchu, wady wzrokowe i ciągłe zamartwienia się czymś..

taka ciekawostka..
jakby ktoś wiedział dokładnie co to może być dajcie znać

stellina IP: 212.14.16.**

Ja mam podobne objawy od 6 lat, czasami występują często, czasem kilka razy w roku. Jest to migotanie obrazu jakby przechodziły przez niego fale, bardziej odczuwalne w prawej części, jeśli patrzę np. na jakąś osobę kontury twarzy są przez to nieostre-jakby brakujące. Trwa to czasem do 1,5 godz., nie mogę wtedy czytać ani prowadzić samochodu. Czasami taki stan kończy się silnym uciskowym bólem głowy. Nie uważam tych objawów za ból migrenowy, ponieważ na migreny cierpię od ponad 15 lat i ból i towarzyszące mu inne niemiłe objawy są wtedy całkiem innego rodzaju, poza tym migrena trwa u mnie kilka dni. Przy opisanych zaburzeniach widzenia natomiast, jeśli w ogóle występuje ból głowy to jest silny, ale krótkotrwały. Byłam badana okulistycznie- nic nie stwierdzono. Neurolog na razie nie zlecił mi żadnych badań tylko dał leki na migreny, chociaż mówiłam, że zaburzenia widzenia są niezależne od tego.Zbagatelizował objawy mimo, że dowiedział się, że bliskiej rodzinie dwie osoby zmarły na guza mózgu. W sumie to chyba standard- nie trafiłam jeszcze na dobrego lekarza. Dodam jeszcze, że nie przyjmowałam nigdy żadnych używek, poza słabą kawą ;)

zofia5014

Stellina
A czemu nie zrobisz sobie tomografu komputerowego głowy ,Jeżeli masz jakieś wątpliwości
Nie chcę cię straszyć ale najbliższa mi osoba miała takie objawy .Nie napiszę nic więcej . Zrób sobie tomograf głowy Pozdrawiam

fido IP: 178.73.49.**

Też tak mam i wiem tylko tyle że gdybyś miała guza mózgu to po 6 latach doszły by inne objawy neurologiczne . Skoro piszesz że masz tak od 6 lat to na pewno to nie guz.

Paulinarz IP: 71.201.238.**

Dziś bylam kolejny raz o lekarza i zdiagnozował migrenę oczną. Od zwykłej migreny różni sie tym, że w migrenie ocznej na pierwszy plan zdecydowanie wysuwają się zaburzenia widzenia, a sam napad jest bezbolesny, trwajacy do 2 godzin i często ustępujący w ciemnym pomieszczeniu. Ciekawe...