Monika IP: 82.139.164.**

Jakie są przyczyny niskiego ciśnienia tetniczego?

Asia IP: 62.233.173.**

Witaj! Hipotonia,czyli inaczej niskie ciśnienie jak wiekszość różnorakich objawow ma kilka przyczyn. Do tych najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej, niedoczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, stenoza aortalna, cukrzyca pierwotna, niektóre leki(np. nitraty), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego zaburzenia w pracy. Dodam,że hipotonia zaczyna sie od RR<100/60 mm/Hg przy co najmniej dwóch pomiarach. Hipotonia objawia sie m.in. sennością, oslabieniem,zmniejszoną aktywnością fizyczną, meczliwościa,zaburzeniami koncentracji, bólami glowy,szumem w uszach, zawrotami głowy, mroczkami przed oczami, czy też ziębnieciem kończyn. Czy znasz sposoby radzenia sobie z niskim ciśnieniem? Jeśli nie,to napisz,a podam Ci niektore niefarmakologiczne metody przeciwdzialania temu czynnikowi. Pozdrawiam- Asia:).

iwona IP: 62.121.128.**

Ja poprosze o sposoby podniesienia ciśnienia. Miewam 90/60 , tętno 51 i wszystkie wymienione objawy. Dziękuję

BARBARA IP: 87.207.241.**

ja bardzo czesto mam 80/40 a tetno 150

Asia IP: 195.66.67.**

aby nieco podnieść swoje ciśnienie mozesz zwiększyć ilośc soli w swojej diecie(ale bez przesady!), zwiększyć podaż płynów w ciągu dnia, unikać ciężkostrawnych posiłków, zwiększyc wysilek fizyczny w ciagu dnia, stosować masaże i hydroterapię,pić kawę lub też pomóc sobie lekami- najlepiej Cardiamid-coffein,Effortil lub czymś podobnym (w porozumieniu z lekarzem).Powinno pomóc:).No i nie podnoś się zbyt gwałtownie z pozycji leżącej lub siedzącej do pionu,gdyż powoduje to spadek ciśnienia i moze doprowadzić nawet do omdlenia.

Ania IP: 83.27.65.**

Ja mam dopiero 15 lat a ciśnienie mam często 80/60. Czy iść do lekarza??? Poejżewali anemię ale badania nic nie wykazały. Uprawiam sport. Puls najwięcej 65.

Kiepska sprawa IP: 89.228.246.**

Może to być zatrucie azotanami albo azotynami.Niestety ten syf jest w każdym żarciu bo azotanami się nawozi i nieco jest naturalnych.

Ewa IP: 83.5.108.**

Ja miewam zawsze niskie ciśnienie, ale po ostatnich zająciach aerobiku miałam 84/55 puls w normie. Dodam że ZAWSZE jest mi zimno, ma ktoś jakiś pomysł jak to zmienić?

Monika IP: 81.219.101.**

U mnie natomiast przy ciagle niskim ciśnieniu czyli np.94/44 , potrafie miec tetno dochodzące do 200 albo i wiecej . Serce mi wali jak szalone , trwa to od kilku do kilkunastu minut . Mam 34 lat - dwoje dzieci - i w wieku 27 lat pszeszłam wylew . Martwi mnie to - takie stany zaczyna sie nasilac wczesną wiosną i jesienia . Kilka razy zdażyło sie , ze straciłam przytomnosc na ułamek sekundy . Miałam juz mnostwo roznych badan zacząwszy od neurologiczych a skonczywszy na kardiologu . Na dzien dzisiejszy nikt nie potrafi mi pomoc .

mariolka IP: 85.222.64.**

Moniko;)
ja tez tak miałam, miałam mase badań i nic.okazało sie ,że przyczyną jest spadek magnezu we krwi . Miałam i mam niskie ciśnienie 90/40 lub 75/35 zawsze w tych granicach, a tetno 120, 180. Jak biore magnez szybko t sie poprawia, tzn tętno, bo na ciśnienie o kawa itp, ale to w małych ilościach,bo wypłukuje magnez:)

zdrówka życze:*

Asia B. IP: 83.23.135.**

Mam pytanie: Czyniskie ciśnienie może być spowodowane tabletkami antykoncepcyjnymi? (Mam 116/ 63 tetno 61 ) Proszę o pomoc, bo się zastanawiam skąd mogę mieć tak niskie ciśnienie :( Pracuję fizycznie a ruchu mi przy tym nie brakuje. Chyba, że powodem tego może byc szybki spadek wagi (przez pracę).

beti IP: 89.167.20.**

moja córka ma 12 lat i juz drugi raz w szpitalu cisnienie 79/53 tetno 331/120
co moze byc przyczyna

qquba IP: 178.36.34.**

To co ja mam zrobic jezeli mam 18 lat cisnienie 87/53 i tetno 82

henio IP: 89.228.255.**

Jeśli odkręcisz kran i woda ledwo leci,mówisz;niskie ciśnienie w sieci,nie ma wody.Czy może tu być analogia z układem krwionośnym?Byłoby to zbyt proste,trzeba kopać głębiej.Jeżeli pijesz kawę w nadmiarze,spożywasz pokarmy z ostrymi przyprawami,masz wyczerpująca pracę, niedobory w spaniu,nadmiar seksu,wszystko to powoduje,że Twoja wątroba staje się **gorąca**Daje to napięte mięśnie,stajesz się gniewna,oczy piekące,zaczerwienione,widzenie może być upośledzone i co ważniejsze obfite krwawienie miesięczne.A jeśli organizm nie uzupełni krwi?Trzeba kopać głębiej.Wątroba odżywia serce i kontroluje śledzionę.Odżywia tym co ma czyli gorącem,kontrolować śledzionę nie ma ochoty.A śledziona na spółkę z nerkami produkuje krew,Chłodzące działanie na wątrobę mają soki owocowe i witamina C,zupa wołowa / rosół / na mięsie wołowym,kawałek kości ze szpikiem wzmacnia śledzinę.Natomiast,jeśli jest obfity okres,w celu uzupełnienia krwi med.chińska zaleca pół litra czerwonego wina z żółtkiem jaja i to przez 12 dni.Chyba bym się na to nie skusił.Nie musisz wierzyć w tę bajkę,pokop w internecie.

admira IP: 83.23.189.**

Witam,
ja całkiem niedawno i całkiem przypadkowo dowiedziałam się o mojej hipotomii (zostałam zdyskwalifikowana jako honorowy dawca krwi). Badania wykazały, ze moje ciśnienie wynosi 80/40.
Nie dziwiłoby mnie to jednak, gdyby nie fakt, że nie wynika to z żadnych czynników ryzyka (nie jestem w fazie intensywnego dojrzewania - mam 19 lat, uprawiam rekreacyjnie sporty), a przede wszystkim nie występują u mnie ZADNE z wymienionych objawów hipotomii. Wręcz przeciwnie - mam dużo energii, nie mam problemów z koncentracją, nigdy nie zdarzyło mi się omdlenie lub utrata przytomności i jest mi wciąż bardzo ciepło.
Stąd moja dezorientacja. Czy można to w jakoś wytłumaczyć?