tomml

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem tu nowy.
I mam dla was pytanie.A mianowicie:
Od świąt a dokładniej od 26 grudnia dopadł mnie ból pod prawym żebrem.
Jest to ból hmmm czuje takie gniecenie taki ucisk pod prawym żebrem,gdy robię skłon i gdy nie jestem wyprostowany.
Czyżby to wątroba się odezwała ?
Może ktoś miał podobny problem?
Ból trwa do dziś lecz wczoraj i przed wczoraj ból ustąpił lecz dziś znów wrócił.
Brałem rapacholin forte.
Jeszcze na dodatek od 1 stycznia mam lekką grypkę.
Ten ból jest jakiś dziwny taki ucisk,gniecenie pod prawym żebrem.
Co to może być?

iceireland IP: 89.100.160.**

wiem ze zabrzmi to głupio ale może pojadłes troche w święta i odezwala sie watroba
radze moze dietke chwilowa albo jakies tabletki.
Przepraszam wcale sie nie nasmiewam nie odbierz tego jako nasmiewanie sie ale ja tak mialem pare razy .

Josephine IP: 173.54.33.**

HI!!
Weszlam przez przypadek na ta strone. wiem ze zabrzmi smiesznie. Jestem w wieku 47 lat. Mieszkam w Usa. Moja rada. Nie lekcewaz zadnego problemu.Bol pod rzebrami moze zdjagnozowac wiele poaznych problemow.Moja siostra tez chodzila z takim bolem przez kilka lat po roznych lekarzch.Kazdy mial mnostwo roznych opinii np. wayroba.przejedzenie .zoladek. za guba.itp. Po tych diagnozach wyladowla ktoregos dnia w szpitalu. Nie miala innych objawow oprocz czasami bolu pod rzebrami. Okazalo sie ze to choroba nadcisnienia plucnego. Przez niedpowiednie leczenia serce tez pracowalo nieprawidlowo.
Bardzo powazna choroba. sama wiem z doswiadczenia ze warto sprawdzac co sie z nami dzieje. Nigdy nie mozna sluchac jednego lekarza i szukac do konca przyczyny bolu. Powodzenia!!!!

zofia5014

Tomml , zrób sobie prześwietlenie kręgosłupa na całej długości bo prawdopodobnie są to bóle od tego ale posłuchaj innych rad uwzględniając moją rade ciekawa jestem co dalej z tobą odezwij sie i napisz nam pozdrawiam

gajka IP: 85.221.128.**

tez tak mialam przez wiele lat....zrobilam duzo roznych badan, na koncu stwierdzono ze to pewnie jakis przewlekly stan zapalny dwunastnicy - jedyne badanie jakiego nie zrobilam to gastroskopia...wiec do konca nie bylo wiadomo ze to to. Juz od dawan nie mam tych gniecen, wlasciwie odkad zmienilam diete - przestalam sie objadac slodyczami i tlustosciami, a zaczelam jesc bardziej zdrowo: owoce, warzywa, olej lniany twarog, herbaty ziolowe zielone czerwone. odezwal sie lekki bo w swieta - ale nie powiem - podjadlam mocno: tlusty bigosik, tluste karpie, mnostwo ciast - uklad pokarmowy kiepsko sobie z tym radzi. :)

... IP: 80.54.173.**

picie oleju lnianego bardzo pomaga.Ale idż do lekarza ,by zrobić badania krwi w kierunku wątroby i USG jamy brzusznej.

.. IP: 80.54.173.**

olej lniany z rokitnikiem jest świetny na żołądek i dwunastnicę.Bardzo skuteczny.No i dieta odpowiednia ,nie palić i kawy nie pić.

tomml

Jutro robię badania wątrobowe. Tylko że ten ból jest w tedy gdy coś robie, np jak pracuje fizycznie i się schylam.

tomml

Robiłem badanie moczu i ok, badanie wątrobowe ASPAT w normie, ALAT wyszedł 43 ale norma jest do 50, robiłem też morfologie krwi którą muszę powtórzyć nie wiem dlaczego.
Więc wątroba jest ok a ten ból skąd się bierze? Nikt nie wie ;/

mala m IP: 109.243.83.**

Tez boli mnie zebro z prawej strony gdy np. za szybko ide ogolnie przy wysilku u mnie zaczelo sie wszystko w szostym miesiacu ciazy od tej pory minelo ponad 3 lata i nadal nikt nic nie wie,mialam juz wielokrotnie usg brzucha piersi ostatnio wyladowalam u onkologa na szczescie i to okazalo sie nietrafione rtg klatki tez nie za wiele dalo a czy u ciebie cos wykryli czy ustapil bol?

maciek300 IP: 78.8.127.**

Witam, pytanie kieruję do autora wątku, czy w jakiś sposób uporałeś się z tym bólem? lub wiesz co ci dolega?, mam identyczne bóle, prosiłbym o jakieś informacje, pozdrawiam.

Beno IP: 62.141.208.**

Jak na wątrobe to polecam ostropest plamisty. i do tego essentiale forte

kunta IP: 109.125.201.**

Witam! Mam podobny problem, podczas ostatniej kąpieli przy schyleniu się odczułam jakby coś w prawej stronie brzucha podeszło mi pod żebra

Serowy IP: 213.156.122.**

Witam,

czy poprzednicy jakoś uporali się z tym bólem? była jakaś trafna diagnoza? Ja mam ból dokładnie ulokowany pod prawym żebrem od około roku, robione miałem USG - wszystko w normie, RTG jamy brzusznej - wszystko w normie, wyniki krwi - w normie, byłem nawet u osteopaty. Chyba jeszcze czeka mnie kolonoskopia. Ból mam od około roku, i już sam nie wiem co o tym myśleć.

arcyk22

Witam mam podobne objawy jak wielu z was mam 35 lat od 3 lat chodze po lekarzach robie rozne badania i jestem krwiodawca krew jak sie okazuje mam dobra po za chyba reszta lecz lekarze twierdza ze jest ok ze jest to zespol jelita drazliwego ale nie zgodze sie z tym bo czuje sie co raz gozej i tez mam bol brzucha pod prawym żebrem i zaczelem zalatwiac sie krwia ostatnio nie musial isc oddawac krwi bo tyle ze mnie zlecialo ze az mnie oslbilo pojechalem na pogotowie to na dzien dobry zostalem oskarzony ze naduzywam alkocholu ale po po klotni z lekarzami zrobili mi usg rentgena i kilka innych badan przepisali tabletki ktore jem od od 3 lat i nic mi nei daja a do tego ze mam te objawy bardzo puchnie mi brzuch czasem jest normalny taki normalny a czasem wygladam jak bym polknal pilke i tak chodze po lekarzach robie przerozne wyniki a ostanio robie sie szybko zmeczony duzo chodze w gory jazda rowerem duze odleglosci ale w tej chwili coraz mniejsze poniewaz nie pozwala mi kondycja macie jakas rade do jakiego moge sie udac lekarza w okolicach bielska bialej ktory mnie jakos dobrze pokieruje bo zaczynam sie juz bardzo martwic dieki za rade i pozdrawiem wszystkich

Twoja odpowiedź