tomml

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem tu nowy.
I mam dla was pytanie.A mianowicie:
Od świąt a dokładniej od 26 grudnia dopadł mnie ból pod prawym żebrem.
Jest to ból hmmm czuje takie gniecenie taki ucisk pod prawym żebrem,gdy robię skłon i gdy nie jestem wyprostowany.
Czyżby to wątroba się odezwała ?
Może ktoś miał podobny problem?
Ból trwa do dziś lecz wczoraj i przed wczoraj ból ustąpił lecz dziś znów wrócił.
Brałem rapacholin forte.
Jeszcze na dodatek od 1 stycznia mam lekką grypkę.
Ten ból jest jakiś dziwny taki ucisk,gniecenie pod prawym żebrem.
Co to może być?

iceireland IP: 89.100.160.**

wiem ze zabrzmi to głupio ale może pojadłes troche w święta i odezwala sie watroba
radze moze dietke chwilowa albo jakies tabletki.
Przepraszam wcale sie nie nasmiewam nie odbierz tego jako nasmiewanie sie ale ja tak mialem pare razy .

Josephine IP: 173.54.33.**

HI!!
Weszlam przez przypadek na ta strone. wiem ze zabrzmi smiesznie. Jestem w wieku 47 lat. Mieszkam w Usa. Moja rada. Nie lekcewaz zadnego problemu.Bol pod rzebrami moze zdjagnozowac wiele poaznych problemow.Moja siostra tez chodzila z takim bolem przez kilka lat po roznych lekarzch.Kazdy mial mnostwo roznych opinii np. wayroba.przejedzenie .zoladek. za guba.itp. Po tych diagnozach wyladowla ktoregos dnia w szpitalu. Nie miala innych objawow oprocz czasami bolu pod rzebrami. Okazalo sie ze to choroba nadcisnienia plucnego. Przez niedpowiednie leczenia serce tez pracowalo nieprawidlowo.
Bardzo powazna choroba. sama wiem z doswiadczenia ze warto sprawdzac co sie z nami dzieje. Nigdy nie mozna sluchac jednego lekarza i szukac do konca przyczyny bolu. Powodzenia!!!!

zofia5014

Tomml , zrób sobie prześwietlenie kręgosłupa na całej długości bo prawdopodobnie są to bóle od tego ale posłuchaj innych rad uwzględniając moją rade ciekawa jestem co dalej z tobą odezwij sie i napisz nam pozdrawiam

gajka IP: 85.221.128.**

tez tak mialam przez wiele lat....zrobilam duzo roznych badan, na koncu stwierdzono ze to pewnie jakis przewlekly stan zapalny dwunastnicy - jedyne badanie jakiego nie zrobilam to gastroskopia...wiec do konca nie bylo wiadomo ze to to. Juz od dawan nie mam tych gniecen, wlasciwie odkad zmienilam diete - przestalam sie objadac slodyczami i tlustosciami, a zaczelam jesc bardziej zdrowo: owoce, warzywa, olej lniany twarog, herbaty ziolowe zielone czerwone. odezwal sie lekki bo w swieta - ale nie powiem - podjadlam mocno: tlusty bigosik, tluste karpie, mnostwo ciast - uklad pokarmowy kiepsko sobie z tym radzi. :)

... IP: 80.54.173.**

picie oleju lnianego bardzo pomaga.Ale idż do lekarza ,by zrobić badania krwi w kierunku wątroby i USG jamy brzusznej.

.. IP: 80.54.173.**

olej lniany z rokitnikiem jest świetny na żołądek i dwunastnicę.Bardzo skuteczny.No i dieta odpowiednia ,nie palić i kawy nie pić.

tomml

Jutro robię badania wątrobowe. Tylko że ten ból jest w tedy gdy coś robie, np jak pracuje fizycznie i się schylam.

tomml

Robiłem badanie moczu i ok, badanie wątrobowe ASPAT w normie, ALAT wyszedł 43 ale norma jest do 50, robiłem też morfologie krwi którą muszę powtórzyć nie wiem dlaczego.
Więc wątroba jest ok a ten ból skąd się bierze? Nikt nie wie ;/

mala m IP: 109.243.83.**

Tez boli mnie zebro z prawej strony gdy np. za szybko ide ogolnie przy wysilku u mnie zaczelo sie wszystko w szostym miesiacu ciazy od tej pory minelo ponad 3 lata i nadal nikt nic nie wie,mialam juz wielokrotnie usg brzucha piersi ostatnio wyladowalam u onkologa na szczescie i to okazalo sie nietrafione rtg klatki tez nie za wiele dalo a czy u ciebie cos wykryli czy ustapil bol?

maciek300 IP: 78.8.127.**

Witam, pytanie kieruję do autora wątku, czy w jakiś sposób uporałeś się z tym bólem? lub wiesz co ci dolega?, mam identyczne bóle, prosiłbym o jakieś informacje, pozdrawiam.

Beno IP: 62.141.208.**

Jak na wątrobe to polecam ostropest plamisty. i do tego essentiale forte

kunta IP: 109.125.201.**

Witam! Mam podobny problem, podczas ostatniej kąpieli przy schyleniu się odczułam jakby coś w prawej stronie brzucha podeszło mi pod żebra

Serowy IP: 213.156.122.**

Witam,

czy poprzednicy jakoś uporali się z tym bólem? była jakaś trafna diagnoza? Ja mam ból dokładnie ulokowany pod prawym żebrem od około roku, robione miałem USG - wszystko w normie, RTG jamy brzusznej - wszystko w normie, wyniki krwi - w normie, byłem nawet u osteopaty. Chyba jeszcze czeka mnie kolonoskopia. Ból mam od około roku, i już sam nie wiem co o tym myśleć.

Twoja odpowiedź