Agnieszka IP: 83.20.75.**

Mam podwyższone ciśnienie rozkurczowe, przy normalnym ciśnieniu skurczowym, ostatnio 123/96 129/90 ale w gorszych czasach ciśnienie skurczowe obniża się do 110 - 117 a rozkurczowe jest w granicy 90 -110, nawet kiedyś miałam 110/100. Taki dziwny stan utrzymuje się kilka dni, często źle się czuję, boli mnie głowa a później przechodzi. Nigdzie nie wyczytałam o takim przypadku a ciekawi mnie to. Byłam w szpitalu na badaniach gdy doszła tachykardia (puls 120) nic nie stwierdzili ale wtedy przesadziłam z pracą, nauką, brakiem snu itp.
Obecnie biorę leki przeciwdepresyjne venlectine, które mogą podwyższać ciśnienie ale jak wspomniałam mam w granicach 120-130 na 85-95 i czuję się dobrze. Może ktoś się spotkał z takim czymś? wszędzie tylko piszą o podwyższonym ciśnieniu skurczowym

gajka IP: 85.221.128.**

Agnieszko mam dokladnie to co ty opisujesz, i tez sie tym bardzo martwie i tez tak jak ty nigdzie nic na ten temat nie moge znalezc, tu na forum kiedys poruszalam ten temat i nikt nic nie pomogl, wszyscy tylko pisali ze nie mam sie martwic...a mnie to ciagle niepokoi. najlepiej by bylo udac sie do leakrza i od niego sie cos dowiedziec...ja mam taka nerwice ze sam zapach przychodni powoduje panike i dlatego jeszcze nie bylam, jak ty sie odwazysz to koneicznie napisz co lekarz powiedzial, jesli chcesz to mozey wymienic sie numerami gg i omowic dokaldniej temat.....a komenatrzy soso nie czytaj, ignoruje, on permanenetnie robi sobie z ludzi jaja :)

Agnieszko odezwij sie.

Agnieszka IP: 79.191.106.**

Lekarze rodzinni dziwili się i nie wiedzą co mi odpowiedzieć. Kardiolog w mojej małej miejscowości nic nie znalazł - akurat wtedy jak leżałam w szpitalu, na prochach uspokajających i ciągle spałam, to miałam dobre ciśnienie.
W maju byłam na zamykaniu teleangiektazji na nogach i lekarz przytakną, że mam ciekawą nieprawidłowość. Ja się tym nie martwię, tylko dziwię. Najważniejsze, że żyję i że to się zdarza raz na jakiś czas. Pochodzę z rodziny zawałowców (z jednej i drugiej strony) i tylko ja jeszcze nie miałam zawału, a jestem już po trzydziestce. Generalnie jestem szczęściarą i wiele chorób rodzinnych mnie omija :-) Ciekawi mnie tylko takie ciśnienie... i to cholernie. Cieszę się, że nie jestem sama. Bardzo chętnie wymienię się nr gg

4488094

MM IP: 188.33.67.**

witam mam cos podobnego, u lekarzy zawsze mega wysokie cisnienie, w domu 123/89. Rozkurczowe zawsze u lekarzy mam ponad normę, 100 lub 105. Skurczowe ok.145. Do tego puls 90. Dowiedziałam się że mam rozchwiany układ wegetatywny, bo nie sypiam- 5 godz, za dużo pracuję-11,5h, nie odpoczywam i jem po 21. Mam skoki cisnienia ale jesli tego nie zmienię będę miała stale wysokie ciśnienie. Mam 20-parę lat. Nie wiem jak to zmienić, nie lubie tabletek na nadciśnienie za to lubię się denerwować i spieszyć. Czy ktoś też ma tak???

marta2102 IP: 80.51.86.**

Wiem o co ci chodzi ja mam często ciśnienie 154/78 i mam częste bóle głowy, światłowstręt i czasami zbiera mi się na wymioty a nie przyjmuje żadnych leków. Gdy byłam z tym u lekarza to zapisał mi tylko milokardin.

Wiesia IP: 77.89.69.**

Ja mam też ciągle wysokie ciśnienie rozkurczowe:105, 104, 95, itd.Zauważyłam,że przy zmianach pogody(skoki) ja mam wtedy kołatanie serca i to wysokie ciśnienie.Jak pogoda się stabilizuje, to czuję się dobrze i ciśnienie się normuje.Biorę od kilku lat leki obniżające ciśnienie(Tritace, Amlonor i Sotahexal).Mimo regularnego ich przyjmowania i tak rozkurczowe się nie obniża.Lekarzowi jeszcze o tym nie mówiłam, ale przy następnej wizycie o tym powiem.Zaczęłam regularnie mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie o tej samej godzinie i zapisywać je, by pokazać lekarzowi.

kielce

Wiesia..zapytaj lekarza czu Lorista H. by nie byla dla Ciebie lepsza.obniza cisnienie i dziala rozkurczowo..Kietys to stosowalem przez pol roku i teraz mam unormowane cisnienie ,a wczesniej tez ,lekarze testowali na mnie wszystkie leki,a cisnienie wariowalo jak tylko zmiana pogody byla.

sujeczka

Mam podobny problem, moje ciśnienie rozkurczowe potrafi wynosić nawet 115 lub więcej. Najwyższa wartość wynosiła aż 147. Biorę od roku leki na nadciśnienie, skurczowe zazwyczaj jest jako tako w normie, ale rozkurczowe non stop podwyższone. I również męczą mnie wtedy straszne bóle głowy, zwłaszcza przy podwyższonym ciśnieniu.
marta2102 - objawy o których piszesz pasowałyby do migreny.

meji IP: 87.204.40.**

Ja też rozkurczowe ciśnienie mam zbyt wysokie, dziś byłam u lekarze i zmierzył mi ciśnienie i było 150/100 lekarz zrobił mi EKG i wszystko w nik ok, a to ze mam takie ciśnienie to efekt stresu, bo mam dziecko niepełnosprawne i stresujące życie, przepisał mi leki obniżające ciśnienie, i to wszystko, a tę żle czuję, bo boli mnie w piersiach, i nie *boli * mnie serce, w nocy spać nie mogę , w dzień źle się czuję, dziś zażyłam tabletkę i jet ok, dobrze sie czuję a objawy mijają. Zobaczymy,

kiki0512 IP: 89.68.205.**

Witam ja kolei sie dializuje i od 5 dni mam podwyzszone cisnienie to dolne oraz puls dolne mam 80-pare lub 90-pare a ostatnio miałam 140/105 i sie jeszcze bardziej przestraszyłam a tabletki mi wogole nie pomagaja obnizyc tzn na jakies 5 godz potem znow to samo do tego ciagle jakies problemy i stres ponoc mam nerwice ale umiem sobie z nia radzic ale tak poatym wszystkim oprocz nieczynnych nerek jestem niby zdrowa serce niby jak dzwon wiec nie wiem co jest nie tak no ale coz trzeba zyc dalej

betise IP: 195.66.144.**

Mam 18 lat i moje ciśnienie (np. wczoraj mierzyłam) 150/115/105. dlaczego tak się dzieje?

marrrysia IP: 77.116.247.**

Radze udac sie do kardiologa, takie cisnienie na dluzsza mete moze byc niebezpieczne, mysle ze dla uspokojenia sie dobrze by bylo zebys zrobila sobie badania czy z sercem wszystko OK. Moze sie okazac ze cisnienie masz wysokie tylko w czasie mierzenia np ze strachu, wiec nie panikuj:) jestes mloda i mozesz jeszcze wiele czynnikow uregulowac, zdrowo sie odzywiaj i uprawiaj sport:)

Serkowna

Ale moim rodzicom nie powiem aby uprawiai sport, bez przesady. obawiam sie i ich zdrowie bo te wysokie cisnienie moze doprowadzic do zawalu. Dlatego juz od dluzszego czasu w apteczce mamy Caretest Heart. Bo jezeli cos bedzie nie tak z sercem to bedzie cos ratujacego.