radom

Choruje na nadcisnienie od 5 lat. pale od 3. rzucilem ostatnimi czasami calkowicie palenie, liczac na to ze cisnienie bedzie jeszcze lepsze i zmneijsze ryzyko zawalu itd. Po czym okazuje sie ze jest zupelnie inaczej ?. Nie pale i juz pierwszego dnia czulem sie dziwnie i nie chodzi o glos nikotynowy nie mam z tym problemu. Wrescie przychodzi wieczor. Kazdego wieczoru jestem chwile czerwony bo mi skacze cisnienie zawsze w takich godzinach. Chodzilem mimo to zapalic. Po takim papierosie na wysokie cisnienie, nie roslo ani nie spadlo, ale przestawalem byc czzerwony i czuc skutki. Odkad nie pale jestem czerwony okolo dwoch godzin i czuje sie o wiele gorzej.Dzis to juz w ogole. Zaczelem czuc ucisk w klatce, i omdlenia nawet rano. I co prawda cisnienie mialem lepsze niz zwykle, to skacze ono od byle czego, i sie czuje przy nawet lekko podwyzszonym gorzej. A co gorsze nie tylko zaczelo mi skakac gorne a tez dolne. Czemuż tak jest ? Przecierz rzucenie palenie mialo mi unormowac cisinenie i polepszyc samo poczucie. Owszem czuje sie lepiej. miejscami. Pewnie dlatego jeszcze nie pale, bo to samo poczuciemiejscami jest nie do opisania, ale co z tego skoro przez wiekszosc dnia umieram.

EWKA IP: 79.191.33.**

ty myslałes że od razu po rzuceniu palenia - wszystko minie jak ręka odjął ? na to potrzeba czasu ..ile lat paliłeś ? a chcesz po kilku dniach mieć efekty niepalenia ...
to wszystko co się dzieje, to zapewne związane jest z odstawieniem papierosów przebadaj się a może lek od nadciśnienia trzeba zmienić..

... IP: 80.54.173.**

Nie napisałeś jakie masz to ciśnienie ! Mój mąż miał 160 na 100 i sam je obniżył w ten sposób,że codziennie zaczął pływać,postawił samochód i jeżdził do pracy rowerem 5 km w jedną stronę.Od tego ruchu schudł 7 kilo i do dziś ma dobre ciśnienie,a było to ok. 5 lat temu.Ja oczywiście gotuję odpiowiednie rzeczy .Odpowiednia dieta jest też bardzo ważna.A więc -ruch w miarę swoich możliwości,dieta.A jaki masz cholesterol?Zastosuj się do diety :..Jak obniżyć cholesterol**.Jest bardzo smaczna.Wydrukuj sobie i jedz ,co trzeba.

.. IP: 80.54.173.**

i nie siedż przy kompie,a ruszaj się[rowerek treningowy?]Dwa razy dziennie mierz ciśnienie i zapisuj.

radom

No wieeec tak liczylem ze nie napisze nic nowszego niz kazdy. A wiec wysilek dluzszy odkad odstawilem oznacza bole w klatce lub omdlenie, choc mi sie wydaje ze mam wiecej energi to jakos jej wykorzystac nie moge. W dodatku coooz zawsze kiedy nie palilem nawet jeden dzien cisnienie bylo w normie i czulem sie okej i nie mialem skokow i bardziej czulem je palac. Tera nie dosc ze wczoraj mialem rekord cisnienia od nie palenia 170/*100 (palac mialem najwyzej do 150, czulem sie dobrze) to jeszcze albo czuje jakby mi serce mialo wyleciec albo ucisk, alboż tez omdlenie. Jakie jest wyjscie ? chyba zaczac palic. Zreszta nei chodzi o to ze skutki palenia powinny mi sie usunac bo myslac logicznie jesli go mi nic nie podnosi z tego co podnosilo juz tyle czaaasu, to powinna tak czy siak byc mniejsze i nie skakac, a nie jak jest, czyli wyzsze i bardziej daje po bani.

radom

I sorry za bledy ort :D

czy badałes cholesterol?

radom

cholesterol w normie calkowiwity to bylo chyba 127. nie pamietam dokladnie wiem ze w normie i jest okej zreszta nei w tym wieku. I moja opowiesc nie brzmi, co jest przyczyna nadcisnienia, tylko dlaczego przez rzucenie palenia mam wyzsze cisnienie niz przed.

bo przyczyną nadciśnienia oprócz papierosów i cholesterolu ,nadwagi są jeszcze inne rzeczy.Poczytaj o przyczynach nadciśnienia.

cosik mi się wydaje,że szukasz wymówki,aby wrócić do palenia,he he....Jak sie zapoznasz z przyczynami nadciśnienia,poczytaj o niefarmakologicznych metodach obniżania ciśnienia i zapobiegania nadciśnieniu [są jednakowe].Zastosuj się do zawartych tam porad i wprowadż je w życie.A więc-schudnięcie ponad 5 kg,codzienny ruch,-szybki marsz lub pływanie czy rowerek treningowy w miarę możliwości zdrowotnych.odpowiednie odżywianie.,zero alkoholu i papierosów itd.Jeśli chodzi o zioła to picie ziela jemioły,oraz herbatki ze skrzypu polnego ciepłej z sokiem z cytryny.Skrzyp wypłukuje sól z organizmu.Weż się ostro za swoje ciśnienie.

radom

NO zal. Zakladam sobie temacik, o tym ze wrescie bez problemowo rzucilem palenie, podwyzszam sobie cisnienie, i robie sobie z was jaja, bo nie ma nic lepszego do roboty i ogolem to se szukam wymowki. Co do tego nie mam ochoty wrocic do palenia. RZucilem metoda, ktora mnie cieszy z dnia odkad zgasilem ostatniego. Ale dobra mozesz mi dalej szukac sposobow jak obnizyc cisnienie ktore bylo lepsze zanim rzucilem lub odpowiedziec na pytanie czemu zanim rzucilem bylo lepsze jak nie umiesz to po co piszesz cokolwiek ?

adam35 IP: 173.49.11.**

Godzine temu rzucilem palenie... po prawie 20 latach... jedyne, czego sie boje, to tych objawow, o ktorych piszecie. Zalozylem nawet bloga, i bedziecie mogli poczytac... generalnie mam nadzieje, ze wiekszosc tych objawow jest na tle nerwowym i nie bede musial przez zadne meczarnie przechodzic :)

http://nie-palacy.blog.onet.pl/

Twoja odpowiedź