zygas IP: 95.49.168.**

Czy koronografia ,i stęndy jest konieczna ? mam obawy potwierdzone opiniami znajomych po w/w zabiegach że nie zawsze jest lepiej .Pisałem o moim przypadku (w tytule po zawale ) teraz jestem parę dni po szpitalu mam ciśnienie w normie trochę schudłem (oczywiście już nie palę ,pije olej lniany ,otręby rano ,ograniczam kawę,sól cukier do minimum ,biorę prochy których nie znoszę .W tym jeden podobno najlepszy i najdroższy :Areplex czy ktoś już go brał i z jakim rezultatem ?Pozdrawiam !

... IP: 80.54.173.**

ważne : przy dużych trójglicerydach :-to ZERO [!!!] alkoholu i schudnięcieCodzennie tłuszcze roslinne [nie tylko olej],jeść 5 posiłków dziennie o ustalonych godzinach.Gdy jemy 5 mniejszych regularnych posiłków [nie obżeramy się i nie podjadamy między posiłkami ] ,to chudniemy.Nie jeść potraw zawierających w swoim składzie jednocześnie cukier ,mleko i jajka np. naleśniki,lody,ciasta,ciastka.Gimnastyka i ruch codziennie odpowiednio do stanu zdrowia i kondycji.

zygas IP: 83.31.188.**

Witam rozumie wątek czyli: trzeba doprowadzić do zmiany stylu życia obecnie 6 dni po szpitalu ciśnienie mam w normie ,łykam prochy i jak to jest czy rezygnacja z tabletek po jakimś czasie jest ryzykowna ? jeśli tak to jest problem ja nie bardzo toleruję tabletki ,ale ten *AREPLEX* najdroższy chyba jest najlepszy dziękuję wszystkim za porady ,pozdrawiam !

EWKA IP: 79.191.37.**

ZYGAS ! biorę areplex od zawału ( najdroższy to jest plavix,)on rozrzedza krew
czy koronografia jest konieczna - pytasz? - w moim przypadku nie była konieczna ale robili ...zawsze jest jakieś ale ...nawet jak idziesz wyrwać ząb...
to lekarze wybierają najlepszą drogę leczenia ...a TY się zgadasz na to leczenie lub nie ...jeśli sie nie zgadasz ...to jak wyobrażasz sobie Swoje dalsze leczenie ?

medik IP: 83.13.221.**

Jeśli lekarze zadecydowali że potrzebne jest koro i stenty, o znaczy że masz niestabilną ch. wieńcową, stan zagrażający życiu. Nawet się nie zastanawiaj.
Dobrze że zmieniłeś tryb zycia. Areplex czyli clopidogrel ( to samo co Plavix) to lek o najlepiej udowodnionej skuteczność, stąd taka cena...

zygas IP: 83.31.188.**

EWKA to bardzo wzniosłe co piszesz ale czy zawsze :koronografia i stendy daja efekt ? mysle ze nie nie zrozum mnie zle ja po prostu obawiam sie kazdego zabiegu ,jesli teraz mam wyrownanane cisnienie to czy jest to:konieczne czyli koronografia i inne zabiegi nie ma jednoznacznej opini w tej sprawie i tez stad moje obawy ,ja wiem ze ze zdrowiem nie ma zartow ale tez podejscie lekarzy jest rozne a nie stac mnie na wizyty u*Superprofesorow * w tej dziedzinie ,a co do lekow to jak juz pisalem nie bardzo je toleruje w/g mnie sa bardzo silne (czasem mam klopoty z oddechem ale trudno biore tabletki bo wiem ze musze a styl zycia (wyzywienie) musze poprawic ,moje obawy to w/g mnie zwyczajny ludzki odruch prawda ? pozdrawiam !

EWKA IP: 79.191.37.**

to że się obawiasz zabiegu mnie nie dziwi - to normalne i ludzkie,jak sam zauważyłeś ! ( ja też jestem strasznym strachobździlem )
wielu osobom koronografia i stenty uratowały życie ...a przeciwskazania , zawsze i wszędzie się znajdują . tak jak napisałam wcześniej ....
nie byłam na żadnych prywatnych wizytach ,trafiłam do szpitala i tam przedstawiono mi za i przeciw- ale co ? miałam się nie zgodzic i z zawałem sobie wyjśc ze szpitala, i co dalej ?
kłopoty z oddechem mozesz mieć z innego powodu (o którym wspominasz w innym watku ) ale jeśli uważasz że to od tych leków, idż do lekarza niech ci leki zmienią
leżała ze mna pani która nie mogła źle reagowała na areplex ( a ja go biore )dawali jej co innego

EWKA

sorry Zygas - za pomyłkę to nie ty pisałeś w innym wątku o kłopotach z oddychaniem - dziecko mi tu biega i wciąż rozprasza :)

Leo IP: 87.207.249.**

Po wstawieniu stentów nie zawsze jest lepiej (szczególnie gdy wcześniej miał miejsce zawał). Ale prawie zawsze lepiej jest.Należy zadać pytanie inaczej. Jak by było gyby stentów nie wstawiono? Nie warto słuchać *znajomych znajomych i kuzynów brata ciotecznego* bo z reguły niewiele wiedzą do tego owa wiedza jest niepełna, często też demonizujuą. Gdyby nie koronarografia i możliwość rekanalizacji naczyń wieńcowych byloby nas duż mniej.

Leo IP: 87.207.249.**

P.S:Sam zabieg jest małoinwazyjny obecnie obarczony niewielkim ryzykiem jak u dentysty do tego zupełnie bezbolesny. Nie czekajcie mili na zawał jeżeli jest wskazanie należy się spieszyć. Przed trzema dniami miałem taki zabieg.Dzisiaj już biegam po schodach.

margolcia1965 IP: 83.24.69.**

To najprawdziwsza prawda ,że stenty poprawiają jakość życia i nie ma się co zastanawiać nad zabiegiem. Trzeba walić jak w tym. Mam 46 lat, a stent implantowano mi w grudniu 2010 roku i od tego czasu narodziłam się na nowo. Nie mam dławicy, żyję bardzo aktywnie: biegam, chodzę, jeżdżę na rowerze( schudłam 11 kilogramów), zmieniłam dietę. Oczywiście zażywam leki , ale wierzę, że taki tryb życia i optymizm, uchroni mnie przed nawrotem choroby. Pozdrawiam wszystkich cieplutko i życzę zdrówka.

Krzysztofzet IP: 85.222.86.**

8 miesięcy po zawale, stenty uratowały mi życie. Nie ma co się bać, to prawie rutynowy zabieg. Potem do końca zycia trzeba łykać różne prochy ale ... są różnice w Polsce i np. w USA. U nas kardiolodzy zalecają Plavix lub pochodne przez rok od operacji, tam Plavix łykają już zawsze po zawale a niektórzy zalecają nawet profilaktycznie! Na logikę, substancja zapobiega odkładaniu się płytek cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych, więc to chyba O*K jako profilaktyka?

Twoja odpowiedź